• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje slame u rolo/kocka bale

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
šanana, koliko bodlji imas na utovarivacu? 3? kako se ponasa utovarivac sa tim teretom i sta kaze prednji kraj traktora na to sve? bi li 533/539 mogao to dizati?

Imam dvije bodlje dužine 70 cm, ma nije ti to ama baš nikakav teret, jedino što je dosta iza pa izgleda teško.
Recimo kad zapičim punu pravu korpu zrelog gnoja i kad mi diže prednji kraj ili kad hidraulik toliko škljocka i nemože podići, e to je onda teret i preopterečenje, a niti s jednom rolom nisam imao tih problema, hidraulik samo nekad pri maksimalnoj visini zaškljocka, a prednji kraj nije od zemlje ni milimetra, volan se teško vrti kao da i nema bale straga, tak da nema tu nikakve sile.
Za 533/39 stvarno neznam, on ima malo slabiju hidrouliku i vjerojano bi bilo malo problema, ali trebalo bi probati. Moj 539 nemože ;)

Kolega, a čije su to tolike bale na slici??? To nebudu izvezli 3 mjeseca :D

ŠANANA dobar ti je ovaj zadnji utovarač, baš mi se sviđa! Na koliku visinu može dizati i koliki maksimalan teret može podići?
Možeš li staviti koju sliku tog zadnjeg utovarača ili daj link ako već negdje imaju slike :prayer:

Ako sam na ravnoj podlozi bez problema dižem bale na 3. red, ako stoje polegnuto, znači 3-2-1 piramidu radim bez problema.
Neznam koliki maximalan teret može podići, to je običan naletni utovarivač za gnoj RIKO-RIBNICA, samo sam ja napravio ove bodlje za role iza.
Imaš nešto slika u temi DOMAĆI PROIZVOD u mehaničkoj radionici na predzadnjoj stranici.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
akcija kod kolege...izvezeno 350 bala

DSC01241.jpg

DSC01239.jpg

DSC01240.jpg

DSC01242.jpg

DSC01243.jpg

DSC01247.jpg

osvježenje

DSC01245.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
svak čast 3 : 1 za pan,kolika je tu površina i kud prijatelj sa tolikom slamom:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
akcija kod kolege...izvezeno 350 bala
Al je na kraju viličarist imao ukočen vrat :lol:
A da se viličar prebaci na prednji kraj traktora, napravit nosač i hidrauliku, nešto slično ovome:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=xZ2wDO_5Rco&feature=plcp[/YT]
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Imam dvije bodlje dužine 70 cm, ma nije ti to ama baš nikakav teret, jedino što je dosta iza pa izgleda teško.
Recimo kad zapičim punu pravu korpu zrelog gnoja i kad mi diže prednji kraj ili kad hidraulik toliko škljocka i nemože podići, e to je onda teret i preopterečenje, a niti s jednom rolom nisam imao tih problema, hidraulik samo nekad pri maksimalnoj visini zaškljocka, a prednji kraj nije od zemlje ni milimetra, volan se teško vrti kao da i nema bale straga, tak da nema tu nikakve sile.
Za 533/39 stvarno neznam, on ima malo slabiju hidrouliku i vjerojano bi bilo malo problema, ali trebalo bi probati. Moj 539 nemože ;)

Kolega, a čije su to tolike bale na slici??? To nebudu izvezli 3 mjeseca :D

ako je tako kako kazes, onda bi i mali ferko s tim radio. mozda uz malo laksi prednji kraj ali radio bi..

bale sam slikao na tabli preko puta moga polja. neznam cije je, ali zanimljiv prizor :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
svak čast 3 : 1 za pan,kolika je tu površina i kud prijatelj sa tolikom slamom:rolleyess::rolleyess::rolleyess:

20 ha sve skupa ...7 ha bude slame zmalčiral...ma treba mu slama ima 100 krava
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
dobri ste dečki,i ja sam danas završio sa slamom :D
jao matija,pa tu bi massej sa utovarivačem čuda radio,a ne ovako,ccc. ;)
šteta je slamu malčirat,ove godine ce se dat dobro prodat,samo ako ima gdje uskaldistit.
 
Posljednje uređivanje:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da radio bi massey da je doma...ma nek sam malčira ak tak oče...
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Nas 5 na njivi.. Milina za pogledat
g70lq3py3z0i9flfq98.jpg

z1ud1fsfc5z3d7riwc30.jpg

levzjq9aqxc2oh4o051g.jpg


I zadnja tura, pa na produženi vikend :finga:

r7c5bg19q5i89ywpi9u.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
MATIJA CASE

Bale si ovako samo vozio ili si ih vezao čime?

sam tak sam ih vozil...bil je i zetor 4340 u prijevozu sa jednom takvom prikolicom isto...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
I zadnja tura, pa na produženi vikend :finga:

r7c5bg19q5i89ywpi9u.jpg

i sad,daj mi reci,jel se na kraju isplatila kupovina prikolice,...:scratch
ja mislim da vam je uveliko olakšala posao..barem kaj se tiče berbe i transporta..:mrgreen:
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Uh... Malo reć da se isplatila...

Fora je u tome što su njive 3-4 + km daleko od kuće, pa treba otići tamo, pa se vratiti... Kada je njiva blizu kuće, natovari, odvezi, istovari i opet na njivu, a na ove njive povezemo i veliki traktor i našu kamionsku prikolicu, pa te 2 samoutovarne stanu u jednu veliku. Tako da nam je to olakšalo prijevoz sa ovih dalekih njiva...

Za 40-ak minuta je puna ova prikolica
dsc05576y.jpg

Naravno, bez cerade je, bale se izvade 10-ak cm preko stranica i gore naslažemo taman da stanu te 2 prikolice..
Prije nam je trebalo preko sat vremena da natovarimo tu prikolicu, i oko sat vremena da ju istovarimo, a sada pošto je utovar lakši, ljudi imaju više snage i za pola sata bude istovarena.. Tako da smo se unaprijedili koliko god smo mogli...


@Zeko2511 Stane oko 100 bala koje mi izbaliramo, a one su cca 90 cm dugačke... A na nju stane 125 bala dužine 80 CM... Slikat ću sve upute koje su na prikolici, pa ću stavit ovdje sliku.. Moraš prilagodit bale prikolici, jer ako su duže od jednog metra bale se savijaju u prikolici, desilo nam se jednom, zapne jedna, pa se druge počnu motat...Svakakvih caka, ali kad se krene, i nauči ide bez problema :)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dečki svaka čast vidim vozite bale punom parom. evo mi smo baš jućer završili sa vožnjom bala. ima slika ali nemogu postaviti komp je riknuo pa sam sad skoknuo kod kumića da malo prelistam forum:)......
mi smo u 2 dana dovezli preko 650 rolo bala. u jednoj furi smo vozili po 74 bale. 3 traktora su tovarila. landini legend 100, mf 3080 i mf 4255 i 3 prikolice kamionke, i jedna samoutovarka preuređena za 9 bala samo i nju vuko neki rasklimani zetor 6911 :cry: i mf 6480 je balirao, dok nije pukla osovina na feraboli balirki, pa sam ja završio drugi dan koji 50-tak bala sa svojom..... bilo udarnićki ali smo riješili.
inaće sve je ljepo doma složeno i pospremljeno, a ja i kumić ih više gladat nismo mogli, već su nam se poćele gadit u ova 2 dana
nadam se da će bit slika dok popravim komp, osim ako mi ih nije izbrisal....:|
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo u moj kraj stigla zvjer. Claas quadrant, baliraju sve što stignu i što im se ostavi za baliranje.Table su od nekadašnjih kombinata. Nakon baliranja na njivu dolaze 2 jcb-a teleskopska utovarivača i šleperi i tovare i odmah voze na farmu u okolici Križevaca.

Bezimeno-1.jpg
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Pšenična slama

pozz,imam posijanih nekih 3 ha psenice,pa me zanima posto nemam
nikakvih zivotinja te mi slama netreba,dali se slama da prodati?
balirao bi to u rolo bale zbog lakseg rukovanja

Spoio sam teme, molim malo čitati prije otvaranja novih tema, ukoliko postoječe teme nema otvoriti novu sa odgovarajučim naslovom!
ŠANANA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čuj, slama se da prodati, ali dosta teško u današnje vrijeme.
Postoje razne kombinacije, recimo prikolica stajnajka za jutro slame i li takve slične kompenzacije.
Slamu ti slobodno pokupi u rolo bale i složi doma, možda uspiješ prodati, u svakom slučaju ovaj koji ti bude balirao bude nešto i zaradio...
Najbolje ti bi bilo da ti kombajnom sasječka slamu i imaš gnoj kasije u zemlji.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Nemojte sječkati slamu.
Zbog nedostatka piljevine će se mnogi peradari prebaciti na sječkanu slamu. Piljevine je sve manje jer se preša u brikete ili pelete za ogrijev. Prije par godina nisu znali na pilanama što s njom,danas ju važu i prodaju na kile... koji uopće prodaju.
Sječkana slama ne upija kao piljevina,no uz pomoć ovakvih strojeva za drobljenje mogu se postiči dobri rezultati i sa slamom.

http://www.jeantil.com/Contenus-Jeantil/2-11-0-0-0-0-44-2-the_range_of_straw_blowers.html

A time se otvara tržište za višak slame.... a gdje se može nabaviti taj stroj? Vidi moj potpis ;)
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Čuj, slama se da prodati, ali dosta teško u današnje vrijeme.
Postoje razne kombinacije, recimo prikolica stajnajka za jutro slame i li takve slične kompenzacije.
Slamu ti slobodno pokupi u rolo bale i složi doma, možda uspiješ prodati, u svakom slučaju ovaj koji ti bude balirao bude nešto i zaradio...
Najbolje ti bi bilo da ti kombajnom sasječka slamu i imaš gnoj kasije u zemlji.
sam vrsim a posto je kombajn iz 69. nema sjecku:?
 

Najnoviji postovi

Na vrh