• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje slame u rolo/kocka bale

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja ju dam besplatno. Baliraj si i vozi. Nitko nece. Moram traziti kombajn sa sjeckom.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
u mom kraju ak sam baliras 30kn po bali a ak vlasnik onda 60kn a ako prodajes ima i oko 100kn sve ovisi po bali
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
u mom kraju ak sam baliras 30kn po bali a ak vlasnik onda 60kn a ako prodajes ima i oko 100kn sve ovisi po bali

kaj ako sam baliraš???

ovih 60 kn misliš pod cijenu usluge baliranja?

konkretno, ja pitam po kojoj cijeni se prodaju/kupuju bale i da li neko uopće trguje sa slamom!
vidim ponuda je VEELIKA a potražnja mala!
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
kaj ako sam baliraš???

ovih 60 kn misliš pod cijenu usluge baliranja?

konkretno, ja pitam po kojoj cijeni se prodaju/kupuju bale i da li neko uopće trguje sa slamom!
vidim ponuda je VEELIKA a potražnja mala!

ako kupis slamu od nekoga i sam si hoces balirat onda je 30kn po bali a ako ti balira taj sto prodaje onda je 60kn po bali

gledo sam po oglasima ima od 70kn do 150kn po bali
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vaga je zakon,jer bala od bale nebo i zemlja,kocke su od 5-10kn,uglavnom zakon ponude i potražnje,
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
ovaj koji prodaje po 70 valjda dobi dojavu kad padaju s neba bale pa ih sve pokupi i sad prodaje...

da mi je vidjeti njegovu računicu kolko mu ostane po bali...ahh,tržište...
 
B

brzi

Guest
težina suhe i mokre slame

Poštovani,

molim vas odgovor na pitanje. koja je razlika u težini suhe i mokre slame. Recimo 100 kg suhe slame, kad se napije vode koliko je cirka teška?

Hvala :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Teško da će ti neko znati taj odgovor,najbolje bi ti bilo da si uzmeš 1 kilu suhe slame i potom je sam namočiš i vidiš razliku u kilaži i tako si to preračunaš u neku veču kilažu.
 
B

brzi

Guest
bala pšenične slame

Teško da će ti neko znati taj odgovor,najbolje bi ti bilo da si uzmeš 1 kilu suhe slame i potom je sam namočiš i vidiš razliku u kilaži i tako si to preračunaš u neku veču kilažu.




Molim te odgovor na pitanje: koliko se prosječno dobije bala pšenične slame po hektaru, kolika je u pravilu težina četvrtaste bale, kolika je lani bila cijena bale po komadu u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i okolici?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Molim te odgovor na pitanje: koliko se prosječno dobije bala pšenične slame po hektaru, kolika je u pravilu težina četvrtaste bale, kolika je lani bila cijena bale po komadu u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i okolici?


težina bale ovisi koliko je bala stisnuta i koliko je velika ...10-15kg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sve ti ovisi kakva ti je pšenica,dali visoka ili niska,gusta ili rijetka. Niko ti neče dati odgovor na to pitanje kolko možeš dobit bala po hektaru.I ovisi sa kojom balirkom baliraš.Cijenu neznam jer nismo nikad prodavali,svu slamu što imamo to i potrošimo za vlastite potrebe,još mi uzimamo od drugih ljudi kojima netreba,da si dopunimo štagalj za slamu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh