• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje slame u rolo/kocka bale

A

Alen

Guest
Rajtek kaže:
Prodajem slamu pšenićnu, ovogodišnju u rinfuzi, ima oko 50 ha za vršit cijena 250 kn po ha. Do tabli se može doći kamionom i do autoceste ima oko 30 km. Slama se nalazi na lokciji blizu Siska.


Kod mene se poklanja slama samo da se makne sa polja....
 
B

Bobo

Guest
Re: Slama

Meni je glupo nekome slamu prodavat... Zar uopce postoje ljudi toliko ocajni da ju moraju placat... I u mom kraju se poklanja, ali samo onima za koje znas da ce pokupiti SVE, a ne da ustave ugazene uvratine, ap da se s tim ja zajebavam kad idem orati...

Ja sam misljenja da je najbolje slamu sasjeckati nekakvim malcerom i zaorati. ne bi bilo lose kad bi se otkosi razbacali cijelom sirinom njive, ali radi tko kako moze...


Rajtek, iskreno se nadam da ces naci kupce, ali to u mom kraju nikako nije uobicajena praksa.

Ak mislis da sam ti pokvario oglas na ikoji nacin, slobodno mi reci i ja brisem ovaj post...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Re: Slama

Ja sam na dosta mjesta vidio da svabe prodaju slamu, doduse u rolo balama ali zitna slama...cuj, radije cu je proterat kroz sjecku i da mi posluzi kao gnojivo kad strune nego nekom dat dzaba, zato mislim da bi to ipak trebalo imat neku cijenu...iako skoro uvijek dam dzaba nekom al indirektno tako idem sebi u gubitak...
 
S

seljaček

Guest
Re: Slama

Pa naravno da se prodaje kad se raširi po parceli i poprska sa otopinom UREA-e i zaore daja lijepi humus i pospješuje aktivnost mikroorganizama u tlu ako je prodate nešto malo nadoknadite gubitak ako je date onda i niste za drugo nego da djelite svoju muku. I dajte več jednom prestanite omalovažavat svoj trud i proizvod slama kukuruzovina oklasak od kukuruza stajski gnoj sve je to PROIZVOD i ima svoju vrijednost. Ako je sami ne cijenimo neče je ni drugi poštivat i cijenit.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Slama

hmmmm zanimljive konstatacije, svi u pravu i svi u krivu, želio bih vas staviti u položaj svih onih koji su napravili štale za krave i imaju lagune i stalno muku muče s njima, ZAŠTO , zato što nema slame, a s tim niti drugačije štale :!: .
moj kraj je izrazito stočarski i tu se kolju svi za slamu jer apsolutno svima treba, cijena je kak se ko dogovori , a ova cijena u ovom gore oglasu je i više nego povoljna
zato samo napred sa prodajom a na cijenu se nema tko šta bunit :D
tu kod nas je zabranjeno palit slamu jer je čovjeka vatra uhvatila i izgorio je :cry:
a sad cijena i prevelika uzdizanja rada i truda nikoga ne zanima previše to vidite opčenito u cijeni svega kaj prodajete, jer ipak se radi o nus proizvodu a glavni dio a to je zrno vam je trebo osigurat zaradu, a tamo gdje nema stoke daje se zabadava što je ok po meni jer ipak možda ti se to nekad i vrati kad češ najmanje očekivat baš od tog čovjeka kom si poklonio slamu :D
ja da si nisam osigurao slamu sigurno bih uzeo
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Re: Slama

Pa bas ti i nije teorija na mjestu...nek meni on tako pokloni tele onda !? Ili da bude jednako, eto mu slama al nek mi baci tu slamu nazad na njivu kad prodje kroz stalu, tj. nek baci djubre kod mene na njivu pa ja isto imam koristi. A ne, daj mi pa ce ti Bog platit a smatraju da su mi pomogli a ustvari mi odmazu s tim, ni hvala ne kazu i jos nije rijetko da ih moram ganjat da to vise odvezu da ja mogu dalje radit...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Slama

SteveO kaže:
Pa bas ti i nije teorija na mjestu...nek meni on tako pokloni tele onda !? Ili da bude jednako, eto mu slama al nek mi baci tu slamu nazad na njivu kad prodje kroz stalu, tj. nek baci djubre kod mene na njivu pa ja isto imam koristi. A ne, daj mi pa ce ti Bog platit a smatraju da su mi pomogli a ustvari mi odmazu s tim, ni hvala ne kazu i jos nije rijetko da ih moram ganjat da to vise odvezu da ja mogu dalje radit...

nisi baš shvatio kolko ja vidim, da li si bio u situaciji da ti je netko pomogao i da si imao koristi od toga a da nisi to nikad vratio, sigurno 100% da jesi, ti ako nečeš poklonit slamu onda ju prodaj, nitko te na to ne tera.
bobo i alen ju poklone jer njim ne treba što je ok, ne možeš apsloutno u životu sve računat jer to je pohlepa :!:
ali svatko nek radi kako želi, ja imam dio pogođen za đubre dio za novce dio zabadava sam da ju maknem i sve u svemu su svi zadovoljni jer na kraju krajeva čak i onom koji je dao zabadava ču se makar indirektno odužit
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Re: Slama

Nisi ni ti shvatio, ja ju dajem vec 10 godina i to das po 20 hektara i bar da donese kulen, bilo sta, da kaze hvala ili nek ponudi da djubre izveze- to mi je najbolje al nema pojma da dobijes ista, onda mislim da mi je bolke da s tim zagnojim njivu.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Slama

SteveO kaže:
Nisi ni ti shvatio, ja ju dajem vec 10 godina i to das po 20 hektara i bar da donese kulen, bilo sta, da kaze hvala ili nek ponudi da djubre izveze- to mi je najbolje al nema pojma da dobijes ista, onda mislim da mi je bolke da s tim zagnojim njivu.

pošto ne znam od kud si, ne znam kakvi su ljudi kod tebe, al da si kod mene blizo sigurno bi ti nudili novce i đubre za slamu.
da nije lijepo kad ti netko ne kaže ni hvala, od mene bi dobro profitiro za tih 20 ha i to sigurno i imao bi kupca kojeg se nebi mogao otarasit, da preseli bliže zemlju meni :D
 
B

Bobo

Guest
Re: Slama

Vec par godina nikome vise ne dajem slamu...

prije kombajni nisu imali sjecke u mom kraju, pa smo BUDALE palili slamu... da sam bar ranije vidio onaj Cugijev stroj za razbacivanje slame... Steta je slamu paliti. kud je dobra kao gnojivo, kud vatrom poubijamo mikroorganizme...

Sad imam dva malcera i mislim da ce vuceni moci samljet sve sto kombajn ne sasjecka.

Nagodinu planiramo kupiti jedan kombajn iz sela, ali on nema sjecku na sebi, pa cu za njim malcirati slamu, ali mislim da bi bilo kvalitetnije da ju se razbaca po njivi...

Mi osli u OFF topic lagano...


Ako planirate nastaviti ovu temu, otvorite novu temu, a ja cu prebaciti postove u nju i pisat cemo dalje...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Slama

Bobo kaže:
Vec par godina nikome vise ne dajem slamu...
prije kombajni nisu imali sjecke u mom kraju, pa smo BUDALE palili slamu... da sam bar ranije vidio onaj Cugijev stroj za razbacivanje slame... Steta je slamu paliti. kud je dobra kao gnojivo, kud vatrom poubijamo mikroorganizme...
Sad imam dva malcera i mislim da ce vuceni moci samljet sve sto kombajn ne sasjeckaNagodinu planiramo kupiti jedan kombajn iz sela, ali on nema sjecku na sebi, pa cu za njim malcirati slamu, ali mislim da bi bilo kvalitetnije da ju se razbaca po njivi...Mi osli u OFF topic lagano...
Ako planirate nastaviti ovu temu, otvorite novu temu, a ja cu prebaciti postove u nju i pisat cemo dalje...

o da i te kako lagano offffff
pa kak svi kojima ne treba slama su na drugom kraju svijeta :evil: da ima prevoz kakvi povoljni uzeo bi ja još, al dogodine se bumo več dogovorili.
razbacaš slamu paukom pređeš tanjuračom i poslje zaoreš, a meni suze poteknu zakaj ja nemam tu slamu za kravice.
uh sad smo stvarno zabrljali ovaj oglas do kraja, bobo briši kaj ne treba tu bit :!:
 
B

Bobo

Guest
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

Tema podijeljena na novu. Sad pisite do mile volje...

Probao sam zatanjurati slamu iza kombajna, pa mi bas i nije uspjevalo... lagane tanjurace ju nisu mogle u 2 traga sasjeci. pa sam od toga odustao.

Sad imam kombajnera koji sjecka sve iza sebe i ne naplacuje to dodatno nista. Ali ako zbilja kupimo kombajn bez sjecke, onda cu traktorom malcirati i gotovo. ne dam salmu vise nikome, jer kako sam gore napisao, pokupe samo duzine a uvratine ostave, pa se ja opet sa slamom moram zajebavat... E, neces vise...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: Slama

Bobo kaže:
Vec par godina nikome vise ne dajem slamu...

prije kombajni nisu imali sjecke u mom kraju, pa smo BUDALE palili slamu... da sam bar ranije vidio onaj Cugijev stroj za razbacivanje slame...[/b] Steta je slamu paliti. kud je dobra kao gnojivo, kud vatrom poubijamo mikroorganizme...

Sad imam dva malcera i mislim da ce vuceni moci samljet sve sto kombajn ne sasjecka.

Nagodinu planiramo kupiti jedan kombajn iz sela, ali on nema sjecku na sebi, pa cu za njim malcirati slamu, ali mislim da bi bilo kvalitetnije da ju se razbaca po njivi...

Mi osli u OFF topic lagano...


Ako planirate nastaviti ovu temu, otvorite novu temu, a ja cu prebaciti postove u nju i pisat cemo dalje...



gde mogu da vidim taj stroj
 
Č

Čugi

Guest
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

Ovdje:

Obrisan neispravan link.

Stroj je olicenje jednostavnosti... imam sve potrebne dijelove za takav stroj kod kuce, samo sam lijen napraviti ;)

Do zetve mozda nesto i bude...

Cugi je bio brzi ;)
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

ja sam takodje to hteo da napravim i nasao sam sve potrebne delove u dvoristu u starom gvozdju ali od teda mi vrsi kombajn koji razbacuje slamu tako da je ostalo ne napravljeno...ali doci ce to na red pa ce doci i na sliku...
jednostavne stvari su najbolje stvari
 
R

Rajtek

Guest
Re: Slama

Bobo kaže:
Meni je glupo nekome slamu prodavat... Zar uopce postoje ljudi toliko ocajni da ju moraju placat... I u mom kraju se poklanja, ali samo onima za koje znas da ce pokupiti SVE, a ne da ustave ugazene uvratine, ap da se s tim ja zajebavam kad idem orati...

Ja sam misljenja da je najbolje slamu sasjeckati nekakvim malcerom i zaorati. ne bi bilo lose kad bi se otkosi razbacali cijelom sirinom njive, ali radi tko kako moze...


Rajtek, iskreno se nadam da ces naci kupce, ali to u mom kraju nikako nije uobicajena praksa.

Ak mislis da sam ti pokvario oglas na ikoji nacin, slobodno mi reci i ja brisem ovaj post...
Ma kaj bi pokvaril, sve ok. Tu smo da raspravljamo. Cuj, ja bi ju najrađe zaoral, al kad ovaj moj kaj mi kombajnira nema sječku,a velik kombajn, pa kaj da onda ja radim s tim redovima, za zaorrat je katastrofa. Kod mene se tak slama prodavala prošle godine, al sam se ja prekasno sjetil, pa rekoh idem ove godine malo ranije oglasit, možda ju prodam.
Ak ne prodam, e ond ču morat neš skemijat...
Poklonil ju nebudem jer kak i sam veliš ne pokupe sve, pa posle jebada....
 
L

lavjasin

Guest
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

Ma sad vam se ljudi pravi termoelektrana na poljoprivrednu biomasu u Vukovaru odnosno na slamu pa ce se tamo moci prodati potrebno im je godisnje preko 100000 t i neka pocetna otkupna cijena bile je oko 28eur/t pa vise nece biti potrebe za spaljivanjem kao sto neki rade
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

ja ju nikome ne dajem nitko ju ni ne traži kombajn ju isjecka tako da se iza njega ni nevidi slama i oreš bez po muke
 

Najnoviji postovi

Na vrh