• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Dopodne špricao a posljepodne skroz kiša.......neznam kako će to na kraju ispasti..
....inače špricao sam sa Lumax-om....

bude dobro neboj se...čak je dobro što je pala kiša,samo bilo bi još bolje da si pričekal da korovi lagano niknu i onda isto tak kak si sad napravil i učinak bi bil potpun...samo treba paziti da korovi ne pobjegnu...2-3 lista max.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mislio sam prskati merlinom odmah poslije sjetve no nije kiša dozvolila.koliko za to imam još vremena a da neugrozim klijanje prskanjem? sad vjetar smeta prskanju
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
ljudi, s cim spricati kukuruz i kad? ne najavljuju nikakvu kisu uskoro.. dal cekati kisu ili sto? kukuruz je posijan prije tjedan dana
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ljudi, s cim spricati kukuruz i kad? ne najavljuju nikakvu kisu uskoro.. dal cekati kisu ili sto? kukuruz je posijan prije tjedan dana

Mi smo u četvrtak završili s sjetvom, kupljen je radazin extra, navodno za utorak vele neku kišicu, eh samo ako nebude puhalo, špricalo se bude pun gas, dve šprice u pogonu!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
mi budemo mjesali radazin ekstra s thropyom, a i ova v ducanu nam je preporucila herbicida Akris, pa budemo probali s njim za probu, na dva tri polja.. pise da on djeluje makar poslije i ne pada kisa.. sad ko bi ga znal
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mislio sam prskati merlinom odmah poslije sjetve no nije kiša dozvolila.koliko za to imam još vremena a da neugrozim klijanje prskanjem? sad vjetar smeta prskanju


šta je??jel niko nezna ili nema savjeta???
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
kakvo je vase iskustvo sa spricanjem po ovakvim susnim uvjetima ima li smisla spricati poslje sijetve ili cekati da korov izade
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
moje iskustvo mi kaze gdje se ne mora frcati 2 put lumax koje je ujedno jedan od skupljih ili ako vec 2 puta frcam slabija doza radazina extra ili primextre a zatim nesto posle 3 pera za sirokolisne ( za cicak i ambroziju)
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Kupili smo novu prskalicu i sad imamo problem sa 440 lprska 3 jutra dali to nije malo vode??
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pročitaj uputstva od sredstava za zaštitu,preporučena količina vode kreće se od 200-400l/ha,u tvom slučaju to iznosi 250l/ha.Ako želiš povećati potrošnju škropiva ili pojačaj tlak na postojećim diznama i smanji brzinu ili stavi veće dizne pa ćeš moći raditi istim tlakom i istom brzinom.
 
S

seljaček

Guest
Kupili smo novu prskalicu i sad imamo problem sa 440 lprska 3 jutra dali to nije malo vode??

Nije malo sa 600l prskam 6-7 jutara (rali) bitno je da na određenu površinu pravilno raspodjeliš preporučenu količinu pesticida voda ti je samo pomočna tvar u tom procesu.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Kupili smo novu prskalicu i sad imamo problem sa 440 lprska 3 jutra dali to nije malo vode??

Za zemljisne herbicide je bolje trositi cim vecu kolicinu vode, oko 400l/ha a moze i vise. Znaci 230 l/jutro. To mozes bez problema postici sa diznama 04 pri tlaku oko 2-3bara i brzinom 5-6km/h.
 
Posljednje uređivanje:
S

seljaček

Guest
Za zemljisne herbicide je bolje trositi cim vecu kolicinu vode, oko 400l/ha a moze i vise. Znaci 230 l/jutro. To mozes bez problema postici sa diznama 04 pri tlaku oko 3bara i brzinom 5-6km/h.

Dali ti radiš tako ili???
Ja prskam 180 l/ha brzinom od 6 km/h i tlak 1,1 - 1,3 bara i uvjek ispadne točno.
 
I

ihorzic

Guest
ljudi, s cim spricati kukuruz i kad? ne najavljuju nikakvu kisu uskoro.. dal cekati kisu ili sto? kukuruz je posijan prije tjedan dana

Čekaj sedmo pero i udri sa motivelom ili bosanskim talismanom

do tad ti nikne sve pa čak i ambrozija i divlji suncokret i ubiješ sve:finga:
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Dali ti radiš tako ili???
Ja prskam 180 l/ha brzinom od 6 km/h i tlak 1,1 - 1,3 bara i uvjek ispadne točno.

Da, ja radim tako.
Pa ispadne ti tocno kad si tak prilagodio. Ali je za zemljisne herbicide to po mom iskustvu malo vode, procitaj i u prilozenim uputama od sredstva. To je kolicina vode za prskanje kontaktnim pesticidima.
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Dali netko ima iskustva sa diznama za prskanje po vjetru?? Znaci ima ih od Lechlera model ID i IDK! Trebam savjet koje uzeti i koliki je efekt od njih po vjetrovitom vremenu? I dali one mogu sluziti kao i normalne dizne dok nema vjetra? Molim hotan odgovor ako netko zna!!??
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
ja kukuruz prskam sa sambom i sorgumom ili trawelom i motikanom jer imaju istu djelatnu tvar,oni ubiju svu travu
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Sta kad nece trošiti vise vode tlak je na 3 bara i troši 440 l na 3 rali
u drugoj brzini na 542 to je cca 8 km/h
na uputstvu od lumaksa pise 200 do 400 l vode na ha
pola smo sa lumaksom a pola sa sorgumom
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Sta kad nece trošiti vise vode tlak je na 3 bara i troši 440 l na 3 rali
u drugoj brzini na 542 to je cca 8 km/h
na uputstvu od lumaksa pise 200 do 400 l vode na ha
pola smo sa lumaksom a pola sa sorgumom
da ponovim i ovdje iako sam to naveo u tvom postu o leško prskalici...ako hočeš trošit više vode, promjeni dizne,stavi veće, oznaka je na crvenoj dizni u obliku brojeva 002..003.004
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Sta kad nece trošiti vise vode tlak je na 3 bara i troši 440 l na 3 rali
u drugoj brzini na 542 to je cca 8 km/h
na uputstvu od lumaksa pise 200 do 400 l vode na ha
pola smo sa lumaksom a pola sa sorgumom

Koje dizne imas?
Sa 04 mora trosit vise!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh