• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
4 su iskreno tak su mi rekli nisam bas sam pogledo

Pogledaj, pise ti sitno na dizi. Mislim da bi trebal imati Lechlerove dize 110-04, i s njima bi to trebalo funkcionirati. Pogledaj i boju, žute su ti 02, plave 03 i crvene 04.
Ako opet nemas kolicinu po povrsini (sto sumnjam), onda treba prekontrolirati tlak na tlacnom vodu s kojeg se napajaju dize..
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja kukuruz prskam sa sambom i sorgumom ili trawelom i motikanom jer imaju istu djelatnu tvar,oni ubiju svu travu

To kaj si nabrojil su kontaktni herbicidi, jel tako???

I šprica se kad je korov več dobrano prisutan, da ga uništi preko lista.


Ja sa svojom špricom trošim oko 300 l vode na ral, imt 540 u 1. direkt na oko 1000 okr, to bi bilo nekih 5-6 kmh.
Inače puna šprica je 375 l i potrošim ju na 1,3 rali, samo neznam koje su točno dize, predpostavljam da je 4, pošto tak puno vode potroši, još su gore stare metalne dize.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja danas pošprical 10 rali kuruze...sutra još malo i gotovo, kak mu drago.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
DSC05415.jpg


oprskano danas s Lumaxom (4l/ha) + okvašivač etalfix 4dcl/ha
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
daj sliku toga za jedno tjedan dana da se vidi djelovanje :)
Što je bilo na toj zemlji prije kukuruza da izgleda ovako?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ta sprica je gotovo identicna agromehaniki sutra idem spricat pa cu sve utanacit

I Lesko ima Lechlerove dizne ko i agromehanika. Ma uvjeren sam da imas 02 ili 03 dize i zbog toga imas tako malu potrosnju vode.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
daj sliku toga za jedno tjedan dana da se vidi djelovanje :)
Što je bilo na toj zemlji prije kukuruza da izgleda ovako?

biti će slika naravno ;)

a što je bilo, evo ovo je bilo lane:

DSC04931.jpg


a prije 2 god je bio suncokret, ima dosta samoniklog, ambrozije također.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
oprskano danas s Lumaxom (4l/ha) + okvašivač etalfix 4dcl/ha

Ovo je doza više od Max.:weedman:

Na mom uputstvu piše od 2.5-3.5l/ha:rolleyess:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E ljudi, gledam prognozu i vele za ponedjeljak malo ozbiljniju kišu, a ja jučer i danas poprskao sve kuruze, jel bude to pogodovalo ili bude kontra efekt pa mi nebude djelovalo?? Radazin Extra je u igri.
Ovi starci po selu tvrde da je bolje špricati poslije kiše, a čujem pak od drugih da je dobro i prije kiše pa to kiša unese u tlo, a meni je kukuruz več prešla 2 lista, još malo bude i na 3, nemam vremena čekati kišu. Valjda bude dobro, zemlje su čiste, gdje koja travčica.

Jedna slikica od jučerašnjeg špricanja...
Fotografija0600.jpg
 
Posljednje uređivanje:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Iskreno, ovdje po forumu pise, da je pogodna manja kolicina kise nakon spricanja, da se otrov unese u tlo.. Ali opet ja sam misljenja da ako bude jaka kisa, otrov ce se isprati pa nece biti efekta. Ja sam spricao prije 2 tjedna nakon sijanja, i drugo jutro je bila jaca rosa, bilo sve vlazno. Tako da se ja nadam da je spricanje uspjelo, radi se takodjer o Radazinu Extra. Jos zasad nema izaslih korova.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A valjda bude dobro, čekal sam nekakvu kišicu skroz od dana sijanja, ali ni za lijek, evo tek jučer na noć je nešto sitno opalo i odmah sam išao špricati.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
juče ujutro nakon strašne kiše obišao poplavljena polja, i na jednom mjestu primjetio sam mrlju na vodi koja mi liči na isprani herbicid.
 

Prilozi

  • 04052012148.jpg
    04052012148.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 133

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-prije će biti da je to mrlja od kakvih ulja ili masnoća a ne herbicida inače optimalno bi bilo poslije špricanja 10 mm kiše ali i od 30 mm ne boli glava osobito na ovako željnu zemlju vode...
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
ljudi koja je kod vas cijena Motivela,
Eqipa,Radazina?? i sličnih
Cijene kod mene su ovakve


GRAMINEA eqip 243kn,legionar 75kn
POLJOCENTAR eqip 222kn,legionar 77kn,motivel 432kn,radazin 75kn
AS AGRO eqip 279kn, guardijan 75kn

sve su cijene za keš,za kartice su mali veće
Jel motivel tako dobar da bi dao 432kn za litru?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
juče ujutro nakon strašne kiše obišao poplavljena polja, i na jednom mjestu primjetio sam mrlju na vodi koja mi liči na isprani herbicid.

To bi mogla biti i mrlja od mineralnog..
 

Najnoviji postovi

Na vrh