• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Jel ima netko iskustva sa Akrisom( BASF)?Čujem da se lani dobro pokazao.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
bok. planiram ovaj tjedan posijati kukuruza oko 2 hektara, pola za zrno, a pola za silažu. Možete li mi pomoci s čime da pošpricam i kada, a da to špricanje bude efikasno??

hvala
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
bok. planiram ovaj tjedan posijati kukuruza oko 2 hektara, pola za zrno, a pola za silažu. Možete li mi pomoci s čime da pošpricam i kada, a da to špricanje bude efikasno??

hvala

Lumax:supz:
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Lumax:supz:

da ne čitam i analiziram sve postove.....možeš li mi reči koliko toga ide na hektar, koliko vode trebam i kojom brzinom da špčičem, imam 6m grane.
tnx :D
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Meni se prošle godine odlično pokazao Tarot u kombinaciji s Dikocidom, nije bilo ni travke, kukuruz već bio na 5-6 listova kad sam špricao, tako ću i ove godine.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
da ne čitam i analiziram sve postove.....možeš li mi reči koliko toga ide na hektar, koliko vode trebam i kojom brzinom da špčičem, imam 6m grane.
tnx :D

Neznam točno za Lumax kako se dozira ja isključivo koristim Radazin extra tz zato jer je jeftiniji a jako je dobar. Radazina ide 5 litara na hektar a može i 6 kako hoćeš, koristiš ga najkasnije kad kukuruz ima 3 lista i to po mogućnosti da poslije špricanja padne jedna lagana kiša. Ja stavljam 5 litara radazina na špricu od 300 litara i to mi je za 1 hektar, ako mi slučajno ostane otopine u šprici kad završim onda ponovim tamo gdje mislim da je slabije primilo. A što se tiče brzine špricanja to određuje svako prema svom traktoru ja imam stari njemački traktor od 35 ks i idem 3. brzom sa brzim kardanom.
Mada ta 3. brzina na njemu je ko na 539 2.
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Jel šprico netko protiv korova do sad sa Laudisom i kakva su iskustva
ja sam danas kupio po 250 kuna litru a ide do 2l/hektar.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
ja isključivo koristim Radazin extra tz zato jer je jeftiniji a jako je dobar. Radazina ide 5 litara na hektar a može i 6 kako hoćeš, koristiš ga najkasnije kad kukuruz ima 3 lista i to po mogućnosti da poslije špricanja padne jedna lagana kiša.

Ja sam jesenas preoro jednu livadu,obradio ju i sijo kukuruz. površina je jedno jutro i odmah isti dan poslije sjetve sam špricao radazinom extra 3litre na to jutro.istu tu večer je pala kiša,nije pljuštilo al je fino natopilo zemlju taman za radazin.....problem je što se još uvijek ne vidi neko djelovanje,a trava dosta izbija.ipak je to bila livada...neće valjda bit uzalud bačena lova pa špricaj ponovo:vragek:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ja sam jesenas preoro jednu livadu,obradio ju i sijo kukuruz. površina je jedno jutro i odmah isti dan poslije sjetve sam špricao radazinom extra 3litre na to jutro.istu tu večer je pala kiša,nije pljuštilo al je fino natopilo zemlju taman za radazin.....problem je što se još uvijek ne vidi neko djelovanje,a trava dosta izbija.ipak je to bila livada...neće valjda bit uzalud bačena lova pa špricaj ponovo:vragek:

možda si trebo pričekat da kuruz nikne i da korov krene pa ga dočekaš radazinom tako ja radim u uspjeva:supz:
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
može pomoc. ako idem špricat sa lumaxom trebam 3.5 litara za hektar, jel tako? imam grane 6m široke i ako špricam sa 10-12bara, koliko trebam vode za hektar i kojom brzinom se trebam kretati???

hvala unaprijed
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
U ratarstvu se ne radi s tolikim tlakovima,dovoljno je 3-5 bara.Potrošnju vode ćeš izračunati tako da moraš znati koji broj dizne imaš koliko komada(obično na svakih 0,5m,znači 12kom)po broju dizne u tablici nađeš koliko litara troši pri kojem tlaku u jedinici vremena.Preko toga vremena izračunaš kojom brzinom se moraš kretati,najjednostavnije je nasuti čiste vode,naštimati na regulatoru tlak i preći određeni put s jednakom brzinom kojom ćeš i prskati,izmjeri koliko si vode potrošio i preračunaj si za tvoju površinu i to je to.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
U ratarstvu se ne radi s tolikim tlakovima,dovoljno je 3-5 bara.Potrošnju vode ćeš izračunati tako da moraš znati koji broj dizne imaš koliko komada(obično na svakih 0,5m,znači 12kom)po broju dizne u tablici nađeš koliko litara troši pri kojem tlaku u jedinici vremena.Preko toga vremena izračunaš kojom brzinom se moraš kretati,najjednostavnije je nasuti čiste vode,naštimati na regulatoru tlak i preći određeni put s jednakom brzinom kojom ćeš i prskati,izmjeri koliko si vode potrošio i preračunaj si za tvoju površinu i to je to.
,kolega je sve objasnio ,naliješ 50 litara vode i voziš po praznoj zemlji ,pomnožiš kvadraturu sa zapreminom prskalice i više ne diraš regulator,to ti je najjednostavnija i najjeftinija varijanta
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
možda si trebo pričekat da kuruz nikne i da korov krene pa ga dočekaš radazinom tako ja radim u uspjeva:supz:
djeluje li radazin na korov preko lista ili korijena
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Dopodne špricao a posljepodne skroz kiša.......neznam kako će to na kraju ispasti..
....inače špricao sam sa Lumax-om....





 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ljudim, kad krenuti sa spricanjem kukuruza? Moj je posijan u subotu 21.4., i od tad svaki dan pada kisa, a u narednim danima najavljuju smirenje vremena. Ne znam kad da pospricam to. Sprical bum s Radazinom Extra..
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Da li treba lumax miješati sa još nečim? Piše da je lumax trojna kombinacija aktivnih tvari za suzbijanje širokolisnih i uskolisnih korova, ali neki ga miješaju sa deharbanom.....
zna li tko o tome?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
LUMAX ide sam bez ičega,kod mene bolji rezultat je dao kad kukuruz pokaže redove
 

Najnoviji postovi

Na vrh