• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja sam imal lani za one suše bolju kukuruzu nego preklani za onih silinih kiša...i ove godine bude ok, znam to več ;)
Držim se samo stare nauke i nema problema...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Koliko ja znam nema nist drugo baš za takav način primjene..
Takva primjena ima smisla jer takva szb djeluju prvenstveno preko korjena, znači kad se poprska po površini potrebna je kiša da ga unese u tlo..pošto je to u ova novija proljeća čest slučaj da oborine izostaju..ovo bi moglo biti dobro riješenje koje bi trebalo testirati..
Znači utvrditi što ako nema oborina, kako djeluje ako ima malo ili puno oborina nakon sjetve itd..
Da ta plitka obrada do sjetvenog sloja drljačama, sjetvospremačima, rd izd.

Jel neko radio sa Merlin-om? on se prska odmah nakon sjetve,da se čak i mješati sa nekim drugim sredstvima.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
špricanje kukuruza

Planiram špricanje radazinom extra,zanimaju me vaša iskustva,dali je bolje špricanje odmah nakon sadnje ili nakon nicanja luluruza??
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Planiram špricanje radazinom extra,zanimaju me vaša iskustva,dali je bolje špricanje odmah nakon sadnje ili nakon nicanja luluruza??
ja radazin koristim vec 5 godina za redom i prilicno sam zadovoljan prskao sam odma poslije sjetve isti dan ili iste sedmice samo sam davao jace doze recimo negdje oko6-7 l na ha
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ja radazin koristim vec 5 godina za redom i prilicno sam zadovoljan prskao sam odma poslije sjetve isti dan ili iste sedmice samo sam davao jace doze recimo negdje oko6-7 l na ha

a može se i kad nikne
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Radazin Extra ima efekta ako pogodi termin prskanja. Trebalo bi poprskati prije nego padne kisa da moze otici u zemlju. Inace je djelotvornost daleko slabija nego bi trebala biti.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
moze al ne bi preporucio ostavio sam jednom i napravio toliko s..nje da ni drugo prskanje nije spasilo kukuruz

pa kako onda pošprica se odmah poslije sjetve ili kako
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
radazin

Planiram špricanje radazinom extra,zanimaju me vaša iskustva,dali je bolje špricanje odmah nakon sadnje ili nakon nicanja luluruza??
ako će biti suše nemoraš žurit s špricanjem, čekaj kišu, ali najkasnije do 2 lista kukuruza,ovo što neki špricaju odmah poslije sjetve, mogu ako drugi dan padne kiša u protivnom se to zove bačeni novci ako nema kiše desetak dana, a ti možeš čekat kišu znatno duže,ali do 2 lista kukuruza u korovi u fazi nicanja.i tada ti je dovoljna manja doza s dodatkom bijelog ulja.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ako će biti suše nemoraš žurit s špricanjem, čekaj kišu, ali najkasnije do 2 lista kukuruza,ovo što neki špricaju odmah poslije sjetve, mogu ako drugi dan padne kiša u protivnom se to zove bačeni novci ako nema kiše desetak dana, a ti možeš čekat kišu znatno duže,ali do 2 lista kukuruza u korovi u fazi nicanja.i tada ti je dovoljna manja doza s dodatkom bijelog ulja.
slazem se s tobom ali men se desilo da sam bas ceko kisu i onda se okisalo pa zajeba stvar mada ja frcam 2 puta svake godine jednom sa radazinom poslije sjetve 5l na ha a poslije sa faraonom 2 bocicce na ha kad bude oko 3 lista
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Ja sam špricao sa radazinom extra i deharban zadnjih godina jer mi je jeftin i bio sam super zadovoljan samo treba na vrijeme špricat naravno kad kukuruz nikne 2-3 pera, a prošle godine sam špricao Legionar-deharban također je odlično bilo pa ču i ove godine a jeftiniji je od radazina:partyman:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Pa da, on je predvidjen za spricanje prije nicanja...

u uputstvima piše da se šprica kad kuruz nikne, kad je kuruz 2-3 lista nemože korov toliko podivljat i već niknut da mu radazin ništa nemože, ja ću u 2 dana to preorat potanjurat i posijat tako da se trava zaore i teško će se kasnije oporavit jer će biti friško preorana, tako da vjerujem da će nakon nicanja kukuruza radazin imati efekta, idem na 5L/Ha on nemože naštetiti kukuruzu kad je mali do 3 lista, ide 4L/Ha na pjeskovitim zemljištima a 5L/Ha na srednje teškim i teškim zemljama
 
Posljednje uređivanje:

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Ja špricam kad kukuruz nikne odnosno čim se vide redovi bez obzira dal ima korova jer što je on manji špric efikasnije djeluje ovaj s kojim ja špricam i na 330 l stavim 3 l otrova i 0,6 deharbana provjereno i gashttp://www.poljoprivredni-forum.com/images/smilies/icon_smile.gif
 
I

ihorzic

Guest
kiša tjera travu , mi je obradimo pošpricamo , okopamo i 7 mjesec ambrozija , ja crven , alergičan i jbm špricanje i kuruzu
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja prskam zemljišno znači odmah , nešto sam jučer i danas posijal pa sam i odmah poprsal danas...idem sa Frontier X2 i sa kombinacijom duopack Merlin + Herbotrof...provjereno dobra kombinacija...:p
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ako će biti suše nemoraš žurit s špricanjem, čekaj kišu, ali najkasnije do 2 lista kukuruza,ovo što neki špricaju odmah poslije sjetve, mogu ako drugi dan padne kiša u protivnom se to zove bačeni novci ako nema kiše desetak dana, a ti možeš čekat kišu znatno duže,ali do 2 lista kukuruza u korovi u fazi nicanja.i tada ti je dovoljna manja doza s dodatkom bijelog ulja.

poz , i ja koristim radazin a novi sam u ovome, pa me zanima zasto cekati kisu, jer kod nas je misljenje da ako kisa padne sve ispere i treba ponoviti
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
poz , i ja koristim radazin a novi sam u ovome, pa me zanima zasto cekati kisu, jer kod nas je misljenje da ako kisa padne sve ispere i treba ponoviti

kiša ti treba da se radazin aktivira i unese u zemlju
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ja prskam zemljišno znači odmah , nešto sam jučer i danas posijal pa sam i odmah poprsal danas...idem sa Frontier X2 i sa kombinacijom duopack Merlin + Herbotrof...provjereno dobra kombinacija...:p

koliko si platio taj duopak, ja u gudovcu vidio 710 kn za 1ha:supris:
 

Najnoviji postovi

Na vrh