• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Špricanje kukuruza protiv trave

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
-prije će biti da je to mrlja od kakvih ulja ili masnoća a ne herbicida inače optimalno bi bilo poslije špricanja 10 mm kiše ali i od 30 mm ne boli glava osobito na ovako željnu zemlju vode...

Uredu...
a ako recimo od prskanja do prve neke kišice prođe 2-4 dana, dal bude taj herbicid ishlapio ili na bilo koji način nebude djelovao??
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
ljudi koja je kod vas cijena Motivela,
Eqipa,Radazina?? i sličnih
Cijene kod mene su ovakve


GRAMINEA eqip 243kn,legionar 75kn
POLJOCENTAR eqip 222kn,legionar 77kn,motivel 432kn,radazin 75kn
AS AGRO eqip 279kn, guardijan 75kn

sve su cijene za keš,za kartice su mali veće
Jel motivel tako dobar da bi dao 432kn za litru?

ako imaš svakakve trave u kukuruzu kupi sambu i sorgum i pošpricaš i nema trave
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
-prije će biti da je to mrlja od kakvih ulja ili masnoća a ne herbicida inače optimalno bi bilo poslije špricanja 10 mm kiše ali i od 30 mm ne boli glava osobito na ovako željnu zemlju vode...
eh prijatelju dobro kažeš optimalno... kod mene je tu noć palo kiše, da je u dvorištu oko 2 sata u noći bilo do 100 mm vode, koja se do jutra povukla u tlo ali u poljima još i danas na nekim mjestima stoji voda. takovu kišu u životu nisam vidio. kod susjeda koji je prskao prije 20 dana prije nicanja, nakon ove kiše kukuruz se počeo sušiti, a isto na parceli gdje sam napravio onu fotografiju. sutra ću saznat s kim su prskali i napravit foto tog kukuruza.
evo slika i herbicid je jotropak(legionar-pledge)
 

Prilozi

  • 06052012153.jpg
    06052012153.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 182
  • 06052012152.jpg
    06052012152.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 190
Posljednje uređivanje:

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
eh prijatelju dobro kažeš optimalno... kod mene je tu noć palo kiše, da je u dvorištu oko 2 sata u noći bilo do 100 mm vode, koja se do jutra povukla u tlo ali u poljima još i danas na nekim mjestima stoji voda. takovu kišu u životu nisam vidio. kod susjeda koji je prskao prije 20 dana prije nicanja, nakon ove kiše kukuruz se počeo sušiti, a isto na parceli gdje sam napravio onu fotografiju. sutra ću saznat s kim su prskali i napravit foto tog kukuruza.
evo slika i herbicid je jotropak(legionar-pledge)

kuruz mi ima 4-5 listova imam radazin za špricanje, na njemu piše da se šprica kad je kuruz do 3 lista e sad me zanima dali će mu naštetit ako ga pošpricam, nisam stigao prije pošpricat a on narasto preko noći
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
kuruz mi ima 4-5 listova imam radazin za špricanje, na njemu piše da se šprica kad je kuruz do 3 lista e sad me zanima dali će mu naštetit ako ga pošpricam, nisam stigao prije pošpricat a on narasto preko noći
ja ti preporučam da probaš neku malu parcelu npr. 1 l radazina, baš za probu, a ostalo pospremi za drugu godinu i kupi neko sredstvo koje ide do 6 listova, i normalno spremi se da izbrojiš znatno veći iznos iz novčanika.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
... kod susjeda koji je prskao prije 20 dana prije nicanja, nakon ove kiše kukuruz se počeo sušiti, a isto na parceli gdje sam napravio onu fotografiju. sutra ću saznat s kim su prskali i napravit foto tog kukuruza.
evo slika i herbicid je jotropak(legionar-pledge)

E sad si me posteno splasio, ja sam vecinu sprico Jutropackom. Danas cijeli dan pada kisa a kukuruz je vec 5 ili 6 listova i nisam primjetio da se susi ili boluje.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
E sad si me posteno splasio, ja sam vecinu sprico Jutropackom. Danas cijeli dan pada kisa a kukuruz je vec 5 ili 6 listova i nisam primjetio da se susi ili boluje.
moli boga da kiše bude čim manje, proguglaj malo o pledge, ako padne puno kiše, aktivna tvar dođe do korijena i oštečuje biljku.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kiša je počela padati negdje pred jutro i padala je konstanto sve do nekih 14 sati kod nas pa je malo prestala i sad opet pada...fino je to, zemlja je jedva dočekala, ali mene brine i dalje kak bude moje špricanje uspijelo, prošlo je oko 60 sati od prskanja do kiše sa Radazinom extra, pitam se dal ga bude ispralo ili je več ispario prije kiše, pa sve bude uzalud.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,919
molio bih preporuku špriciva u fazi nakon 3 lista,jednu parcelu nismo stigli pošpricati,cca 6000m2 pa me zanima što uzeti,do sad smo špricali radazinom + guardianom,ali sada ta kombinacija ne pali pošto je kuruza u fazi 4 lista!
zahvaljujem
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
molio bih preporuku špriciva u fazi nakon 3 lista,jednu parcelu nismo stigli pošpricati,cca 6000m2 pa me zanima što uzeti,do sad smo špricali radazinom + guardianom,ali sada ta kombinacija ne pali pošto je kuruza u fazi 4 lista!
zahvaljujem

Laudis + dikamba do 8 pera, ili Lumax do 5 pera.
 

Pilic

Novi član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
17
e ovako molio bi jednu pomoc......spricao bi sa radazinom extra, njega ide 5l na hektar zanima me koji bi bio najbolji utrosak vode na hektar???.......imam spricu kranj 350 litara i spricam sa zetorom......:prayer:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Uz dizne na sprici 110-04, treba ti 440litara po hektru, uz brzinu spricanja od 6 - 8 km/h i pritisak od 3-5 bara...
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
e ovako molio bi jednu pomoc......spricao bi sa radazinom extra, njega ide 5l na hektar zanima me koji bi bio najbolji utrosak vode na hektar???.......imam spricu kranj 350 litara i spricam sa zetorom......:prayer:

naj bolje ti je ako mozes da potrosis 300 l/ha
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja trošim 350 litara na jutro, bolje je više vode za zemljišne herbicide, za kontaktne je bolje manje vode.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja trošim 350 litara na jutro, bolje je više vode za zemljišne herbicide, za kontaktne je bolje manje vode.
I nije baš..

Prošle godine sam špricao sa potrošnjom vode oko 250l/ha,znači minimalna potrošnja..Tokom špricanja je malo padala kiša..

Probao jednu zemlju špricat s večom potrošnjom oko 300l/ha i tu mi je slabije uspjelo,a špricao isti dan..


Prvo špricanje ove godine sam obavljao s potrošnjom oko 300l/ha jer je bilo suho,sad je napadala kiša i dalje ču špricat sa 250l/ha..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
moja stara agromehanika 340 lit,ferkić 539,gas na 1200-1300.dizne mesingane1004 oznaka od 9800kvadrata do 10200 ovisno o izgledu parcele,jer me hebe što nemam 3 ventila za otvaranje,pa imam recimo jednu svoju zemlju dugu oko 600m i moram gotovo 3 reda duplirati,gotovo bacanje novca i bezpotrebno trovanje zemlje a što se tiče količine vode ona ovisi ali ide od 250 -400 na hektar, PZ Velika pisanica prska sa nekih 150 lit po rali i sve ok ,bitno je da dođe dovoljna koncentracija herbicida na tlo
 

Pilic

Novi član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
17
mislim da treba pokusat ovak i onak pa ce se po videnom najbolje znat, al neko moje misljenje, ako se trosi manje vode da je herbicid jaci i trebao bi imat vece djelovanje.......ja sam spricao sa radazinom extra 4l na ha + dikocid 1l na ha sa 350 l vode na ha mozda i malo jace od hektra........pa cemo vidjet kako ce bit......:finga:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
šta kažete na ovaj omjer ,jučer jednom djedu prskam kukuruz koji ima tri mala perca,površina je 1hektar i djed zahtjeva da sunem u prskalicu 5 lit.lumaxa,ja mu kažem daje 4 dosta on ne nek ja sipam,kad sam poprskao rekao sam djedu da sad 2 tjedna kukuruz bude bio žut i nikud ne bude rastao ,ma nema veza reče djed ,tako da uopče se više ne opterečujem sa takvim likovima
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
barem trave nece biti :mrgreen:
poslije nicanja se ide sa 2,5 - 3,5l/ha
nakon koliko se vidi djelovanje lumaxa?
 

Najnoviji postovi

Na vrh