• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Takva organizacija utrke kao danas u Osijeku, je sve samo ne "organizacija", to je festival propusta, gluposti i svega lošega.
Ja sam na više utrka bio "glavni organizator" s mukom i potpisom i nije nam nastradao niti jedan gledatelj. Samo je jedan tuđi vozač proveo noć u bolnici nakon što se zabio u druge trkače na stazi i prevrnuo. U jutro je bio OK i išao doma.
Ovi što se postroje kao publika pokraj "trkališta" auto utrka su sve samo ne pametni, a ovi što voze pokraj njih znaju da prije ili poslije uvijek netko izleti... No dobro "dogodilo im se", baš me zanima koje pouke budu izvukli iz svega toga.
NIje uvijek sve do organizatora.
Bil sam prisutan na dobro organiziranom rallyu kad je vozač pokupil pijanu gledateljicu jer njih dvije su pretrčavale stazu (valjda su bile žedne) usprkos intervenciji redara koji su dali sve od sebe nebi li ih spriječili.
Imam negde i video.

Sječam se stresa kojeg je taj vozač doživel zbog toga.

Ne velim da je ovdje bilo tak ali kaj ako je recimo guma pukla, kočnice otkazale, vozaču pozlilo... siguran sam da nije bilo namjere, a isto tak sam siguran da je biti u prvom redu, osjetiti brzinu, čuti zvuk, osjetiti miris spaljenog benzina..... to je to po kaj se ide vidjeti takve i slične spektakle.
Sjetimo se samo nekadašnjih trka kad je publika bjezala sa staze da prokrci put jurečem autu. Kad gledam takav video smrzne mi se xxxx.
Ali svi bivši vozaci vele da je to bili zlatno vrijeme auto moto sporta.

Jebiga, dogodi se. Na to svi moramo biti spremni koji posječujemo takva natjecanja.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Onda nikaj, nek si sjednu uz stazu i snimaju s mobitelima jureče automobile na 20-30 cm od nosa. :ppozdrav:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Nitko ne misli kak je bilo toj gledateljici. Kaj je jadna imala na izbor? Ili se srušiti od žeđi ili se pokušati spasiti i dočepati pijače makar to bilo i preko trkačke staze. :ppozdrav:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Onda nikaj, nek si sjednu uz stazu i snimaju s mobitelima jureče automobile na 20-30 cm od nosa. :ppozdrav:
Nisam to rekel. Krivo si me shvatil. Sigurnost gledatelja se mora poštivati. I uvijek se poštuje na kritičnim mjestima, a zlo se može dogoditi i tam gde je sve po špagi....
Kad me udalje od staze ja bum onda radije doma na telki ili na nekoj platformi gledal utrku.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Da bili smo na Kalniku. Imali smo lijepi, sunčani dan. 👌
Uživao sam u slikovitosti krajolika, prirodi, u pogledu na taj prekrasni kraj uz vijugave ceste. 👍
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Pa vi idite u centre, I vičite da je to tamo bolje, da je kontrlirano i sl. i da se zbog tih jako pristupačnih cijena ne isplati proizvoditi niti za vlastite potrebe. View attachment 73601
Što nek narod i gdje kupi?

Screenshot_20240603_083059_com.android.chrome.jpg
Zaigrana družina, a jesti se mora.
Uz to, uvijek je moguće nekog hvaliti, ili pokakati, mi u HR smo u tome velemajstori.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Da bili smo na Kalniku. Imali smo lijepi, sunčani dan. 👌
Uživao sam u slikovitosti krajolika, prirodi, u pogledu na taj prekrasni kraj uz vijugave ceste. 👍
Bio sam tamo prije nekih 5-6 mjeseci ,taman su bili neki gss-alpinisti i čistili su bršljan,stvarno su dobar posao odradili(y)
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
849
Nepregledna kolona alkohola čeka da je se popije jer alkohol je čovjekov najveći neprijatelj, a neprijatelja treba uništiti.

IMG_20240602_200212.jpg

IMG_20240602_204810.jpg

U teglama je 21 kg višanja, usput sam pojeo 2-3 kg i to je tek trećina, a imam tri osrednje voćke. Još će malo u alkohol, ostalo u kolače, kompot i pekmez. Špricanje uljem od neema je pomoglo protiv crvi i donekle protiv smrdibuba, samo ova kiša sve ispere.

Orahe kupim tek kad padnu na zemlju, svaki dan ima vjetra pa ih otkine, navečer skupim i u teglu. Zato je orahovca tek pet tegli...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
@MUHA Pa de vragu najdeš te vrganje, pri nama v šumi samo nered... Pod vrhovitim vodstvom svevišnjeg šumara iz kategorije koju na moju veliku žalost i @ZJ podržava, razvidno mi iz njegovih komentara.
Tugo moja tugo... (taman sam se najel, ali sam još pod šokom koga i kak mislim Bartulicu i slične, podržava, nebrem k sebi dojti...) takvi nam u HR vedre i oblače, užas jedan...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
domy_os : Orahe kupim tek kad padnu na zemlju, svaki dan ima vjetra pa ih otkine, navečer skupim i u teglu. Zato je orahovca tek pet tegli...

Nemoj se oslanjati na vjetar. Popni se ti na lojtru i uberi. Zalihu treba povećati, duga je godina.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
Nagodinu ja stavim kad se prikupljaju uzorci pa vi svi lijepo pošaljite/donesite da vidimo kakvi su..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188

Najnoviji postovi

Na vrh