• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,346
Valjda to nije bil nitko od članova ovog foruma? Makar imam određene sumnje na jednog ili čak dvojicu. :unsure:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Nažalost je… 🤦‍♂️
Meni jedno ime pada na pamet 🤭
Ako mislimo na istog siguran sam da bi on nekog upozoril na to, a nakon njegove intervencije ražanj se nebi sramil plavog kita ispeči.....

Da nisi možda pomagal i vola vaditi iz jognja i nametati ga na jači ražanj? :unsure: :ppozdrav:
A ne ne, nema mene ni blizu tam gde se oznojiti treba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Ipak je problem bil strojarske prirode: vratilo je puklo na mjestu rupe za poprečnu šipku.
Problem je otklonjen metodom topovske cijevi - cijev u cijevi; puknuta cijev je zavarena, na nju je navučena deblja cijev i zavarena za tanju na krajevima.

Ukratko, vol je bil ispečen, i to dobro i ukusno (mljac), a zahvaljujući toj anegdoti, Spravišće je postalo poznato u cijeloj Hrvatskoj, a možda i dalje :)

To je još jedan dokaz da dobro riješena reklamacija je bolja reklama od najboljeg proizvoda (jer kad je sve u redu, za njega se ni ne za).
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,346
Meni se nekak čini da je problem bil u volu, odnosno u njegovoj težini. Izgleda da su strojari dobili krivu informaciju. :unsure:
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,918
Eto, mučiš se da ljudima olakšaš, na kraju dobiješ po nosu zakaj si išao ceste čistit, odnosno odrone, to nije tvoj posao, a svi samo stoje, čekaju i gledaju da padne sa neba.
 

Prilozi

  • IMG_20240609_183010.jpg
    IMG_20240609_183010.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 53
  • IMG_20240609_181907.jpg
    IMG_20240609_181907.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 52
  • IMG_20240609_182009.jpg
    IMG_20240609_182009.jpg
    46.5 KB · Pregleda: 53

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,160
Susjed htio u grabu ubaciti cijevi i to poravnati sa cestom, o svom trošku!
E ne mEže!
Najprije izlazi komisija!?!?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ipak je problem bil strojarske prirode: vratilo je puklo na mjestu rupe za poprečnu šipku.
Problem je otklonjen metodom topovske cijevi - cijev u cijevi; puknuta cijev je zavarena, na nju je navučena deblja cijev i zavarena za tanju na krajevima.

Ukratko, vol je bil ispečen, i to dobro i ukusno (mljac), a zahvaljujući toj anegdoti, Spravišće je postalo poznato u cijeloj Hrvatskoj, a možda i dalje :)

To je još jedan dokaz da dobro riješena reklamacija je bolja reklama od najboljeg proizvoda (jer kad je sve u redu, za njega se ni ne za).
Ma kriv je debalans, vele da je životina teža na strani na kojoj više lezi.
Trebalo ga je na balansiranje otpeljati prije ražnja :ROFLMAO:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,346
Izgleda da se tu delalo o debalansu disbalansa. Možda je volu jedna polovica bila teža od druge pa je trebalo balansirati ražanj dok je vol bil na njemu. Nekaj poput balansiranja rotora na malčeru. :ppozdrav:
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Ljudi moji danas izbori a vi o volu...


Kod sestre u Belgiji 50m red da se uđe na glasačko mjesto. Kod mene 94 od 620 ljudi izašlo..

Sramota za državu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ljudi moji danas izbori a vi o volu...
Misliš da budu bolje od vola izabrali?

Izgleda da se tu delalo o debalansu disbalansa. Možda je volu jedna polovica bila teža od druge pa je trebalo balansirati ražanj dok je vol bil na njemu. Nekaj poput balansiranja rotora na malčeru. :ppozdrav:
Tak je, a imamo na forumu čoveka i za to..... žal im je bilo porcije koje su ionak uglavnom krivim ljudim podijelili....
Od 68 peku vola i ovi novokomponovani inžinjeri uz svu današnju tehnologiju su ga uspeli hititi na pod.... a nekad su stari meštri to na drvenom kolcu pekli i pomalo ga rezali.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Ljudi moji danas izbori a vi o volu...


Kod sestre u Belgiji 50m red da se uđe na glasačko mjesto. Kod mene 94 od 620 ljudi izašlo..

Sramota za državu...
Izbori? Danas? Kakvi? Za koga?
Bruxelles je V Belgiji…oni su glasovali za svoje…a mi bi trebali za njihove??. :ROFLMAO:

Uh, pa ja sam zaboravil za to…ali sam pokupil pretvarač koji je vola “pospremil v ogenj”. ;)
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Sad kad vam eu poljoprivrednu politiku budu krojili ljudi koji su hrvatsku politiku krojili nemate se pravo žaliti..

Tih 5 minuta vremena je svatko imao..
 
Na vrh