• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,244
Natapaju se u bazenu u impregnacija nekakvu....
Koristeni pragovi se po zakonu moraju adekvatno zbrinjavati dakle nije bas da su ekoloski tretirani...
P.s. sve manje se betonskih ugradjuje vracaju se na drvene!!!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Naročito kad sunce zaprži, dobro se osjeti
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,494
Je za daske.. Ali za ekipu koja je pomogla.


I ajde ženi za 9.godišnjicu 😂
IMG_20231008_142135.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ljudi samo izmišljau..dobroj daski ne treba ništa.
Duže traje drvo koje je izloženo vlagi kad se ovako zapali.
Vidio više puta kad šumarija ograđuje šumu sa drvenim stupcima, onda onaj dio stupca koji ide u zemlju isto zapale.
Valjda ona garež ne dozvoljava vlazi i kisiku da ulazi u drvo.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
193
Drvni inžinjer ode... skoro... Nosive grede se često zapale jer osim šta ih taj sloj štiti od nametnika i ostalog, u slučaju požara tj. otvorenog plamena teže će se zapalit.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,353
...
Vidio više puta kad šumarija ograđuje šumu sa drvenim stupcima, onda onaj dio stupca koji ide u zemlju isto zapale.
...
I oni koji imaju vinograd na drvenim stupovima!
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Ja sam danas krenul piti drva ali me omel poziv jednog forumaša u kojem me našpotal da je danas sveta nedela i da treba k meši iči....
On bu išel spat jer mu crkva nije blizu, a ja sam krenul piliti ali sam se predomislil.
Mislim si, stvarno je nedelja, možda onaj bedak ima prav, ako mi se kaj dogodi krvi bu mi se napil...

I tak sam ja malu vrpicu spilil i odustal ali nisam prešel spat, ko on, več sam se drugog posla primil, a o njemu u drugoj temi.


 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,777
Šliperi se stavljaju u tlačnu komoru ,tak da čim više upiju tog kreozota. I to takda se netretirano drvo prvo stavlja u vakuum, onda se pušta kreozot da ga drvo povuće u sebe. Zatim ide stadij izjednačavanja, a onda još kreozot pod tlakom se upucava u drvo. Ak se dobro sječam da je retencija ulja 120l/m³ drva.
Koga zanima ima u Mahičnom postrojenje za zaštitu šlipera i bandera.
E da, jednanput sam pilil te šlipere, smrdilo ko vrag.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Kad već spominjete šlipere...gdje ih jeftino nabaviti?
Trebal bi ih u cca 60 dužnih metri (ne znam koliko je dug).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nekad su u Sk na Željezničkoj stanici bili po 12 kuna, ali nisu za ništa, nego u kotao CG!
17cm X 26cm X 220cm
Nekad bilo sad se samo spominje. Bili su i po 7 kuna. Koliko znam, zabranjeno je prodavanje starih pragova ( ekologija ). A i cijena je bila takva da se bolje isplati kupiti ili uradi sam, betonski. I nemreš više naći dobar polovni prag. Sve šta valja vraća se na prugu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Nekad su u Sk na Željezničkoj stanici bili po 12 kuna, ali nisu za ništa, nego u kotao CG!
17cm X 26cm X 220
Duži su na magistralnoj pruzi ja mislim, oko 260 cm bi bila dužina.
Nazivna širina kolosijeka 1435 mm.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,777
Kad već spominjete šlipere...gdje ih jeftino nabaviti?
Trebal bi ih u cca 60 dužnih metri (ne znam koliko je dug).
Svojevremeno su se prodavali na ranžirnom oodvoru u Zagrebu
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh