• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,494
Pa vidiš ovaj lijevi na slici da je već odvojen sa strane. U jednom trenutku će samo pisati neispravno/rashod na njemu. A on će se ko dobar čovjek ponuditi da ga sam baci u smeće da ne pravi firmi trošak 😂
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hVala bogu svi su OK..
nemamo srece ..ni ja ni vi..i da nisu ne bi išli u otpis..
 

Prilozi

  • 20231010_121935.jpg
    20231010_121935.jpg
    26.3 KB · Pregleda: 41

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Koje je ovo drvo, za če se je obično koristilo, koji je bio postupak za osposobiti za upotrebu?
IMG_20231010_134308[1].jpg
Danas sam ga upotrebio za rukohvat ove alatke. Glavni pomoćni alat mi je bio rezilnik.:p

IMG_20231010_142011[1].jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Jako zgodna alatka za lupit stupove od drače koji su se koristili u vinogradu i najviše se je koristio za ravnanje kopita volova kod potkivanja.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Ne, nije švib, ne raste tako, ustvari nema takav oblik stabljike.
Naveo sam za što se koristi, a još se može koristiti za recimo kad se radi tapurišće (držak) za sapunelu, sekiru, vile, grablje itd.... Bilo što i koji alat se radi od drva za finu obradu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I ja sam htel pitati za kaj koristiš onaj dorađeni vinjak kojemu si z obručnjakom napravil toporiše (držak, nasad). Izgleda da nismo oba jednako shvatili pitanje velečasnog.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
A to..... :LOL:
To je jedna pomoćna alatka za rad u šumi i kao ispomoć za ukrcaj drva. Od jednog običnog kosira sam nadodao Al produžetak i bio je fiksiran sa dva vijka (kao i sada) ali se taj prihvat potrgao , pa sam napravio drveni produžetak. Onog špica na kraju nije bilo, odlomio mi se od kosira pa sam navario taj špic. Koristim ga kao pomagalo za utovar kratko piljenih drva (i to manjih po fi) i to tako da špic zabijem u drvo i podignem ga (radi šparanja kralješnice). I naravno za štrpat ( odstranjivati sitnije grančice ) sa drva. Ili recimo jako dobro dođe kas se krcaju metrice (one tanje do cca 15 - 20cm) podigne sa sa njim najprije jednu stranu do ruke i onda sa špicom za drugu stranu i opa na voz.:D
I plus sve to ostaje kosir.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
... Koristim ga kao pomagalo za utovar kratko piljenih drva (i to manjih po fi) i to tako da špic zabijem u drvo i podignem ga ...
Koristiš ga umjesto cepina, zanimljivo 👏
rocni-cepin.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh