• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zoki,
kak ide dalje: čišćenje, sušenje? Imaš sušaru ili netko u blizini dela uslugu?
Ja sam jedne godine nabral divljeg, naj bi bilo za čaj po zimi, ali mi sušenje nije uspjelo pa sam moral hititi. :(
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
469
Lijepe brazde na obje slike

Jel ima neko iskustva sa ovim hoblićem?
Trebam deske za prikolicu spohoblat a bogne nebum na ruke.
Eno meni na polici stoji, nisam ga upalio par puta svega. Stroj i pol
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,494
Zoki,
kak ide dalje: čišćenje, sušenje? Imaš sušaru ili netko u blizini dela uslugu?
Ja sam jedne godine nabral divljeg, naj bi bilo za čaj po zimi, ali mi sušenje nije uspjelo pa sam moral hititi. :(
Imam ja profesionalni dehidrator ali manji što za gljive koristim. Ali ima kolega sušaru i radi uslužno.

Ove godine planiramo pekmez i za čaj sušiti, ali nisu to neke količine.

Nagodinu ćemo vidjeti pa uzeti pasirku veliku baš za šipak pa prodavati pasiranog.

Znači i za pekmez i za sušenje sad ide prvo čišćenje. Sjedneš, uzmeš nož i opleti 😭😢😂😁


S time da možda nagodinu 90% prodam ovako obranog ako budem imao količinu koji bi trebao biti sudeći po urodu ove godine. Znači na 2ha nagodinu 9 očekujem 700-1000 kg... I na 1ha mladog još jedno 50-100 kg.

Ove godine je kod nas 4e /kg svježeg...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čišćenje za malu količinu, još tak, tak. Tonu očistiti ručno nožem? Ima li jedan u prosjeku više od 10 grama? Ako nema to je cca 100.000 kom. Puno za brojanje, a kamoli ne za ručno ćišćenje. o_O Brzo bi skupil staža za još jednu penziju. ;)
Valjda postoji brži i lakši način za veće količine.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,494
Vjerojatno postoji, ali ga još nisam istraživao jer neman količinu 😂... A i nisam nikad planirao neku veću preradu.

Plan je uvijek bio 99% toga prodati u svježem obliku. Ostaviti samo mali dio eto da se može popuniti budžet..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Dovršeno piljenje na sitno, nekih 5prm u paletama i ostatak spakiran na dvije prikolice.
20231014_155548.jpg
20231015_002214.jpg

Još moram sutra ili u ponedjeljak ovoj podići osovinu na klocne jer se bude praznila tek tam oko siječnja - veljače:
20231014_155513.jpg
Inače, ta drva su kalana i slagana u klafter u travnju 2021.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
750
Cistio sam motoric brisaca. Nisam nista slikao jer pada kisa. Prestao je radit, srecom nije jako padalo kad sam isao doma. Rotor opran u nitru, cetkice jos malo kontakt sprejem jer ima "mlaz" pa da svo smece ode. Potrosene su, preko pola. Jedna malo jace. Nisam niti to skidao, plasticni nosac je krt, godine. Mehanizam je savrsen, pun masti, kak i treba bit. Cijel. Sklopio, zasad radi ko urica, ali volio bih nabavit slicne cetkice pa zamjenit. Sad, jel tko kupuje i od kuda cetkice za elektromotore, dimenzije bi izmjeril kad i ako cu morat kupit.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,350
Nije najpametnije rješenje jer postoje meke i tvrde četkice, ali .....izvadi iz nekog motora i izbrusi
 

Najnoviji postovi

Na vrh