• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
Ma neeee ne treba poštivati nikakva "pravila" ali dok se "dogodi zlo" onda su nam svi drugi krivi, a istinu se ne smije spomenuti u takvim prigodama, bilo bi radi istine "od prijezira do linča" . Neka žive kako žive, neka rade kako rade, svaki vrč hoda po vodu sve dotle dok se ne razbije...
Zaštita na radu je nešto što treba zaobilaziti, prezirati, ignorirati - sve samo ne poštivati i primjenjivati, na žalost.
Malo nas je al smo zato naopaki...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Moguce da struktura tla dozvoljava takvo kopanje, ali s obzirom da radim dosta na aglomeracijama kod nas nadzor ne dozvoljava takvo kopanje bez onih oplata za ucvrscivanje rovova...
Kod nas sad kopaju za kanalizaciju između Karlovca i Duge Rese po cesti, i koliko vidim bez tih oplata ne rade.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,548
Mene više zanima kak se zaštiti od rada. Malo prije sam se spustil sa krova. Već 2 dana plazim po krovu, mijenjam popucane crijepove, čistim okapnice oko dimnjaka....
Primjetil sam kod zadnje kišurine da mi kapa voda prije žljebova. To znači da negdje propušta ispod crijepa. Krov je podaskan i stavljen je gore ter papir. Pregledal sam sve i ustanovil da je pomaknuto nekoliko crijepova, a par ih je puklo popola. Crijep je Bramac. Ve sam sve to promjenil i dodatno purpen pjenom zaljepil one koji su se pomaknuli. To su uglavnom bili oni koji su rezani kraj okapnica. Zaštita mi je bilo uže zavezano za gromobran i meni za pojas. Na nogama patike. Moral sam pričekati da sunce ugrije jer je crijep bil mokar pa da ne odkližem k susjedu. Ve čekam najavljenu kišu da provjerim da li je sve ok. Usput sam pofarbal i par čelnih rogova sa kojih je sunce pojelo farbu.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,450
Sve prave firme se drže reda i sigurnog načina rada. Na žalost,kod privatnika to baš nejde tak. Em se namještaju poslovi,em se podmičuje nadzor. Govorim iz vlastitog iskustva. Nebrojeno put sam bil u rovu bez osiguranja,makar sam bil šofer na papiru. Glavno da mi je gazda kupil cipele s kapicom. Koga briga za glavu. Prijatelj strojar ima 2 rođendana. Jedan pravi,a drugi kad su ga otkopali iz zarušenog rova.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,655
Ovdje je malo drugačija situacija. Znam šefa gradilišta i njega ne vole jer hoće da se sve radi po propisima. Firma nikoga ne tjera na ovo. Imaju sve potrebno.

Ali čim šef ode, radnicima se ne da zajeb.... Sa takvim glupostima..
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
Moguce da struktura tla dozvoljava takvo kopanje, ali s obzirom da radim dosta na aglomeracijama kod nas nadzor ne dozvoljava takvo kopanje bez onih oplata za ucvrscivanje rovova...
Jao, ti radis nador na aglomeracijama, bas sam zelio upoznati fidic inženjere zaduzene za aglomeracije. Posebna sorta ljudi....mozda si ti i ok, kad si na poljo fotumu ali brate mili mokrom krpom po glavi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ovdje je malo drugačija situacija. Znam šefa gradilišta i njega ne vole jer hoće da se sve radi po propisima. Firma nikoga ne tjera na ovo. Imaju sve potrebno.

Ali čim šef ode, radnicima se ne da zajeb.... Sa takvim glupostima..
I ak se kaj dogodi, taj šef bude nagrabusil...jer ih nije tjeral da se drže reda...a oni ne budu nikaj krivi :rolleyes:
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
I ak se kaj dogodi, taj šef bude nagrabusil...jer ih nije tjeral da se drže reda...a oni ne budu nikaj krivi :rolleyes:
Ne bude, na poslodavcu je da radniku sve omogući za siguran rad, i dužnost sefa ili koga vec je da ga upozorava na propuste i educira. Ukoliko radnik krsi, a biva upozoren, odgovornost je na radniku, a teret dokazivanja na poslodavcu.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,600
Jao, ti radis nador na aglomeracijama, bas sam zelio upoznati fidic inženjere zaduzene za aglomeracije. Posebna sorta ljudi....mozda si ti i ok, kad si na poljo fotumu ali brate mili mokrom krpom po glavi...
Nisam nadzorni inzenjer...geodet sam...pa u sklopu toga radim na aglomeracijama...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Nisam nadzorni inzenjer...geodet sam...pa u sklopu toga radim na aglomeracijama...
Već dugo vremena tražim nekog da pitam, nekoga kome je to struka.
Prije nekih dvadesetak godina(ako su godine bitne) kopamo u jednom mjestu na istoku Hrvatske da bi došli kabela u zemlji, i već na pola metra nailazimo na podzemnu vodu a od nas dalje 5-6 metra kanal dubok 3 metra suh?
Kako i zbog čega??
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,600
Na to bi ti znali odgovorit geolozi...ja mjerim na povrsini zemlje...ne bavim se strukturom tla...

Nocna smjena trajalo do pol 3...al bitno da sve posijano...zito rijeseno...ostalo samo nesto sitno zelene gnojidbe...
A sad natrag na posao...
IMG_20231110_084619.jpg

Idemo malo po energiju da me razbudi 😁😁😁
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,600
Dobro kaj sam geodet pa se snajdem 😂😂😂
Ma na terenu sam svaki dan cijeli ovaj mjesec. Prije 6 krecem od doma i oko 6 se vracam...jednostavno ne stignem...u utorak sam jednu parcelu jos oral kaj sad pocel raditi i onda u srijedu pripremal sve i jucer sijal...a prvi put u zivotu radil sa zitnom sijacicom pa mi trebalo malo kaj se priviknem...poslije jecma.i tritikala dok sam.dosel do psenice vec je to bila pjesma...
Sad cekamo da nikne onda bum vidli kak to zgleda...🤣🤣🤣
Uglavnom sjeme sam potrosil...sijacica je.bila prazna 😝😝😝
 

Najnoviji postovi

Na vrh