• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,909
Za toliko ponavljača nemaš dovoljno izbora!
20240417_152412.jpg
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
@ZJ, nemoguce tocno popratit. U svom malom selu svi iskljucivo sami izvlace svoj glasacki listic. Listici su u lepezi, kontrolni broj listica nije vidljiv. Ove moje sugradane koji broje to niti ne zanima. Bilo ih je 10 ukupno. Promatraci, stranacki... Varat ne mozes, a da 10 ljudi suti i bude slozno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,672
Ma svejedno mi je...nego mi je uvijek bilo zanimljivo kak se poslije zna tko je za koga glasoval i kak se onda tome "koji nije glasoval za koga je trebalo" uskraćivalo određene stvari...
Ne ovisim o strankama (fala Bogu) tak da me se ne tiče...
 
  • Like
Reactions: H&S

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,225
Mislio sam se suzdržati ali evo, dosta izbora sam radio u povjerenstvu,obnašao sam razne dužnosti, I odustao kad sam vidio da je raja doslovno stoka neovisno kojoj opciji naginje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Pa iskreno i nisu baš neke pare. Naspram članova koji idu ispred stranaka... Ali ajde...

Kad si predsjednik onda možeš barem reći predsjedniku sela da nije u redu da su ljudi gladni i žedni pa ti ode po sokove i pizze naruči 🤣🤣

View attachment 72282
I tak ti je to Zoki moj. Niđe pice niđe soka, nigdje papirnatih tanjura ni plastičnih čaša :ppozdrav:

 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Evo ja došao kući. Sve savršeno kao u uvijek u mene.


Po običaju sam popljuvao DIP. Tražio sam bosansko državljanstvo. Naknadu što sam gladan u općini....

Ako niste znali u bosni predsjednik povjerenstva dobije 120 eura naknadu. A u hrvatskoj 65 eura... Na istim izborima...

@MUHA ja sam već dogovorio sa selonačelnikom da nam kuha čobanac za sljedeće izbore 🤣
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,353
Pa je. Reći ću ti i kako.



U 19h ja zaključam u mom slučaju ulaz u osnovnu školu.



Ostaju unutra upisani promatrači i birački odbor.

Otvore se kutije. 10 ljudi na brzinu poreda listiće po strankama. Promatrač to gleda i na brzinu izbroji glasove 98% točno. Javi u stranku i kaže doviđenja odo na feštu.

500 listića to ide na brzinu..

A onda ja moram ručno pregledati još jednom sve listiće. U 2 ruke još prebrojati. 2 ruke pregledati nevažeće i svima obrazložiti jasno i glasno po zakonu zašto su nevažeći. ispuniti 8 zapisnika. Da. 4 različita po 2 primjerka.

Svi mi se moraju potpisati da je to točno i da se slažu sa zapisnikom.

Onda sve to moram staviti u auto. Pregledati prostorije da se ništa nije pokidalo.

Odvesti se u općinu u dip. Stati u red. Čekati da dođem na red. Da prođemo sve nevažeće još jednom.

Onda se svi podaci unose u sustav.. Svi brojevi iz zapisnika. I kad županijsko izborno povjerenstvo kaže da je sve u redu.

ONDA SU TEK PODACI SLUŽBENI I ISPRAVNI... A to je jednom bilo u 4 ujutro...


Inače bude oko ponoći...

Jel sad vidiš zašto je tolika razlika?
Nisi se morao truditi da mi objasniš proces, imao si važnija posla a naveo sam da poznajem kako to ide. Kod vas to nije ni približno kao i BiH. Na sve te stranačke posmatrače postoje i međunarodni posmatrači, supervizori OHR i OSC, bar još po dva člana posmatrača raznoraznih nevladinih organizacija, ukupno ih bude 15. Listiće kad broje, svi članovi lično se uvjere svakom kroz ruke prođe. Prvi i zadnji potpis stave članovi OHR. Oni prate matrijal I opet na kraju je sjebano. Kako neznam ali o tom se priča da je neregularno.
Ma kad gledam vijesti o izborima ma u kojoj zemlji svagdje se špekuliše o regularnosti, negdje manje negdje više. A tek izbori u americi pa to je živi cirkus, a pravilnost ti je daleko.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Inače prakticiram vrt bez motike kao što dosta ljudi tu već zna. Ali mi je kombinirka ravnala među pa je dobrano izgazila, radio sam neke iskope pa je sva ta zemlja završila na mom vrtu bez motike... I onda sam odmuljivao jezero.. Pa je još jedno 5 kubika mulja završilo gore.

Sad sam morao preorati da mogu fino poravnati. Čekam čovjek da mi dođe u ponedjeljak s frezom da prefreza.

Pošto ja frezu nemam, a nema je ni nitko od kolega 🤣
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh