• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Na ovo "ruglo" sam došao ne danas nego jučer i fotografirao, ali nije bilo nikakve šanse da bi s osobnim automobilom i malom prikolicom dalje prošao. (Nekoliko sam graba punih vode i blata doslovce preletio na zalet i svoju osobnu budalaštinu, da to ne nazovem hrabrost ili vještinu, kao da sam izazivao vraga da još i zaglibimo u tom blatu.)
S ogromnim su traktorčinama put uništili odavno i nikome ništa, "jebi se stoko sitnoga zuba" ako nemaš traktor s kotačima promjera dva metra. Nigdje komunalnog redara, ili načelnika općine da vidi kako mu je mjesecima na poljskim putevima, nikoga od njih ovo smeta. Ovdje se nekada vozilo s kravama, mogla su se mimoići dva voza sijena, toliko je tu put bio širok. Put je sada uski i uništen, pun vode i blata, da ironija bude veća, pokraj puta je graba široka od metra na više i duboka najmanje metar, samo bi trebalo presjeći motikom i ispustiti vodu, naravno i dovesti šljunka. Nekada su ljudi imali obavezne akcije popravaka puteva - danas ovdje suvereno vlada bahatost pojedinaca.
Blato je na mjestima duboko skoro pola metra. Hodali smo ja i otac više stotina metara sa motornom pilom, sjekirom, a poslije natrag nekoliko puta sa poduporama od agacije (bagrem) za stupove u vinogradu. (Iako ne pomaže tek da napomenem da mi je oca jako šokiralo da su mu najljepše agacije naravno nestale, što drugo nego jad, bijeda sramota 21 stoljeća. Baš me zanima prava i ozbiljna funkcija i svrha protupožarnog hidranta kojeg su tu nadležni instalirali.)
Kako je izgledao auto i prikolica - imam fotografirano, ne pitajte, dok sam ga prao na dvorištu dolje su otpadale hrpe blata, pravi horor.





 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kolega plus,ovo je još mila majka,kod mene gdje je poljski put,u 20 godina opčine dobili smo jedan kamion kamena na 1,5 km puta,načelnik je izjavio da nemamo šta se voziti kada je mokro,to krave ne zanima preko ljeta i jeseni,ali je zato svaki prilaz gdje podobni političari imaju zemlju nasut sa kvalitetnim posipalom
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Kad se renovirala pruga Križevci -Koprivnica mjesni odbori su dobivali kamen koji je izvađen iz trase uz neku simboličnu naknadu kod mene popravljena večina poljskih puteva sa tim kamenom .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,563
Re: Sto ste radili,ili planirate raditi danas?

I kod mene je opcina dobila brdo kamena s pruge, pa ne vidjeh ni kubika po lenijama. A brdo sve manje...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Bez obzira što Vi mislili ovo na fotografijama je zlo i naopako iz jako puno razloga. Nikada to ne budem podržao, kao ni takve ljude, koji to rade. Treba zbog toga pod hitno nekoga :icon_hang: za jaja.

(Ostatak svojeg odgovora sam obrisao, jer je ispalo previše teksta.)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Mi plaćamo poreze iz kojih bi se trebalo financirati popravljanje poljskih puteva.
A ne da moje selo koje ima 25km puteva dobije dva kamiona šljunka svakih deset godina,i onda još to istresu ispred dvije-tri privatne parcele. Ili naprave prave puteve u vrijednosti nekoliko milijuna kuna,koji vode do vikendica podobnih,ili ne vode nikuda jer su se radili bez plana,umjesto da za tu lovu urede svu mrežu. Kad bi se sve uredilo,tad bih i ja podržao kažnjavanje neodgovornih,ali sada se svi vozimo,bilo blato ili snijeg,zato jer se raditi mora,i ne pita se kakvo je vrijeme.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Nije na tvojoj strani i ne vjerujem da si i ti jedan od onih koji ga koristi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Re: Sto ste radili,ili planirate raditi danas?

9b6234a508c1970863238eca6507b725.jpg
dc8d8dae04849830e45a130764207a57.jpg
f93763a67c8ddad2564d76954e092130.jpg

Sadi se krumpir :D stroj koji sam sklepao prije nekih 15g

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Sto ste radili,ili planirate raditi danas?

Jel može neke detaljnije slike od stroja, izgleda zanimljivo i jeftino za izraditi?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Re: Sto ste radili,ili planirate raditi danas?

Tu imaš skoro sve, jedino bi bilo dobro da je konstrukcija malo jaca tako da se može voziti gore na uvratinama. Slikat ću još detaljnije po danu.
90c5e86fe56cc60dd0bc955fdaa2907b.jpg

Ima cijev koja odmah radi brazdu, kroz nju pada krumpir a na vrh cijevi ima dva tanjura, jedan ima jednu rupu a drugi ima rupe ovisno o razmaku sadnje. Gornji tanjur je malo veći i lovi na kotač, po rubu sam stavio crijevo da ne oštećuje gumu ali nije potrebna. Jako jednostavno, grubo i funkcionalno jedino bi trebalo malo kotače udaljiti od cijevi jer ponekad blokiraju.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Sto ste radili,ili planirate raditi danas?

Odlićno odrađeno a jeftino, to bi ja moral prekopirati za tih mojih par klaftri krumpira. Koje ti je rastojanje od grma do grma, isto ko na klasičnoj sadilici?

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Re: Sto ste radili,ili planirate raditi danas?

Krumpir je odmah zagrnut jer ima ispod ko neku ralicu od u profila a razmak između redova sam stavio 85cm koliko mi je potrebno za kopačicu. Razmak sadnje u duljinu je cca cipela broj 46.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Slika govori više od riječi. Stara mudrost
 

Prilozi

  • DSC_0157.jpg
    DSC_0157.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 80

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Re: Sto ste radili,ili planirate raditi danas?

Evo jos nekoliko slika stroja
fba53b4503550a53fd975767a98534a3.jpg
be78894dcf71ace06f6bc8df1fed4e8b.jpg
14c0c12139b3bda183f3f507c7fa3722.jpg
8e9db43a99a92b89c496195f25bbb041.jpg
8d97589b073ce6046022e7e01cd2d289.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh