• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
BagyNH, a kad i kako jedeš, te kad spavaš pored svega toga?
Nisam zločest, znatiželjan sam.

Puno sam puta popravljao traktore, ili kombajne, ovdašnjim ljudima koji u njihovom životu skoro da nisu stigli pojesti toplu juhu, uzeli su prilikom prelaska s jednog upravljača za drugi pola para kobasice i po gasu, glodali su ju po putu. Dok su iza posla sjeli kod stola - odmah bi zaspali.

Čak je i poštar ispričao anegdotu kako je jednom jednima ušao u kuću, ostavio im na stolu poštu, najeo se sa stola i otišao, a da se gazde nisu probudili. Bliski su bili, stanovali su jedni nedaleko drugih, njihov sin mi je sada susjed u vinogradu.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
O bože, kao da je on jedini koji radi. Koliko se dalo primjetiti iz strojeva radi samo ratarstvo, i životinje za osobnu potrebu. Ima solidne mašine i ne vjerujem da je tako napeto kako si ti to opisao.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Napeto za tebe i druge ili ne, ali napisano je istinito. Surova stvarnost je bila. Ne boj se ne izmišljam. Ovi su se ubijali radeči na poljoprivredi, nisu bili materijalno siromašni nimalo.
Ili
Osma kuća od mene do mojeg starog sada stoji prazna, unazad cca 10 godina. Bili su jedni od najbogatijih ovdje, proizvodili na vagone zelja, na vagone žita, radili cijele dane i noči. Umrli su prvo gazda - otac, onda zet, pa sin i na kraju gazdarica, mama. Kćerka se odselila u jedan grad u BiH i tamo živi s odraslom djecom. Ostale su vreće novaca, gospodarske zgrade - farma, mehanizacija, koje nikoga više ne zanima. Nikada nisu imali pravog, normalnog obiteljskog života. Dok su jedni išli u nedjelju na misu oni su radili, dok su drugi ljudi išli na izlet oni su radili, dok su drugi nešto potrošili oni su radili...
 

BagyNH

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2018
Poruka
221
BagyNH, a kad i kako jedeš, te kad spavaš pored svega toga?
Nisam zločest, znatiželjan sam.

Puno sam puta popravljao traktore, ili kombajne, ovdašnjim ljudima koji u njihovom životu skoro da nisu stigli pojesti toplu juhu, uzeli su prilikom prelaska s jednog upravljača za drugi pola para kobasice i po gasu, glodali su ju po putu. Dok su iza posla sjeli kod stola - odmah bi zaspali.

Čak je i poštar ispričao anegdotu kako je jednom jednima ušao u kuću, ostavio im na stolu poštu, najeo se sa stola i otišao, a da se gazde nisu probudili. Bliski su bili, stanovali su jedni nedaleko drugih, njihov sin mi je sada susjed u vinogradu.
Nije baš tako kao što kažeš ja pored toga svega imam vremena za sve,sad preko zime skoro pa nemam nekog posla,al kad je žetva, sjetva i tako to onda se radi dan noć,al opet tih cca 50 hektara koliko imam uradi se i još imaš vremena,drugačije je nekome ko ima životinja i svega puno.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A kaj vi brijete, čovjek radi 50 hektara,po čemu si ti zaključio da se ubija dan i noć stvarno mi nije jasno. Pa ne radi sa volovima ima ok strojeve.
To kaj si ti nekad nekog vidio da tak radi je sasvim nekaj drugo. Ja radim na poslu tri smjene,130 rali zemlje,od 9 mjeseca sam počeo radit kuću,imam ženu,djece još nemam i 27 godina imam i vodim najnormalniji život. Dok je sjetva i žetva se stisnu zubi po 2,3 tjedna i to je to. Ko neće tak radit nek radi 4 sata dnevno u nekom glupom uredu ili nekaj takvoga i svi sretni zadovoljni.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Nemoj se ljutit Kupljenec al tak je. Znamo mi da si ti zadovoljan s njime i da ti veći ne treba. Nekima je neophodan, neki si bolji ne mogu priuštit, ali nije toliko velik kakvim ga ti činiš.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Je velik je i to niko nemre pobit, on je za sve poslove, neko ko ima velike traktore 200, 300,400 konja nemre bez rakete. A i stim velikim traktorima niš pošteno nemreš ni napaviti.I velika potrošnja, skupo održavanje, troškovi veliki, ma to je tak da jesu. To je samo da se vidi da ga imaš, a sa raketom je ipak malo drugačije. Ona ima dušu, ima neku čudnu moć i snagu, mislim nemrem ti reći kaj ona sve more, a o potrošnji da ni ne prićam, 2 tanka jedva skurim na godinu, i kaj buš rekel? Zaboravi na ove 300 i 400 konje, raketa je za sve. 😉🍺🤠
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Jesi pegla brate mili al da si smiješan nisi. Reko sam ti odradi u njemu 12 sati smjenu ko Martin u JDu pa se javi.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ajde napisat cu i tu, ako niste shvatili moie postove oko rakete, neznam onda, ja sve pišem u šali, neko skuži neko ne. A kaj se većih traktora tiće i jačih ja svaki dan vozim nove najskuplje traktore, kakvih ni nema kod nas, ako i ima taj je prošao kroz moje ruke. Novo iz tvornice. Ali kaj kad nisu moji pa mi nisu zanimljivi ko moja raketa😉🍺
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Na traktoru od ranoga jutra,
denes sam se moral tresti,
ni za gablec cajta nije,
volja mi je hmiru sesti

Ideš non stop gore dole
ili sim tam više ne znam
v glave mi se borme mota
neke si bi trebal spiti

Dva put po dva na šanku naruči
dva put po dva žejen sam ke graba

Sunce bogme jake tuče
kak da štele bi me vbiti
mislim još bum jenput prešel
pak si onda idem spiti

Niš ne pite ke bum pil
daj donesi liter vina
krepati se baš ne mora
klipsal nebum kak kobila

Dva put po dva na šanku naruči,
dva put po dva žejen sam ke graba

Posel da je došel kraju
sunce več je slabe grele
vputil sam se prema domu
dosta je za denes bile

Traktor kak da sam je stal
tam de piše gostiona
prašinu bum z guta spral
traktore je tuj kolona

Z vinem na stol nijesme valjda babe
tuj nam potoči žejni sme ke grabe.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh