• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja ih vidio nisam,ili čelično kućište ili plastično
Ima i postoji kad ga ja imam.

Eto, veli @Lee Champa da je Tomos bil u orginalu gore.
Sad mi je dal za misliti, jel bi ja nazad Tomosa nasadil gore :unsure:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Jes, to je to.
Ti si na svoju i kotače kak treba nasadil da bu lakša? Zadnji su vulkolanski?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
velika je prednost tih starih tomosica kaj se najedeš trave dok pokosiš... 🤭
i košnja u kratkim hlačicama je isključena, kad te kamen dekne vidiš sve zvezde...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Samo da pozdravim ekipu direktno sa tehničkog, ima još kakav srećković da ima u jednom tjednu 2 auta za registrirat? 😶
Čudno kak sad nema traktora 🚜




 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Imam to sa strojevima, sad 27.3. me čekaju 2 prikolice i traktor isti dan. Pa onda još tri traktora, kombajn i 4 auta....
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Baš njih briga, njih zanima toliko i toliko kn. Nema nikakve posebne mjere ni poticaja ni povrata za registraciju vozila ak na to misliš
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pitam ako se dobiva poticaj neki jel imaš kaj općenito za trošit ili to niko ne kontrolira kam si potrošio novce? Jel se mora to kome pravdat i pokazivat?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Pa nitko niš, al je tebi u cilju kupovat stvari za koje možeš pravdat računa i dobit povrat PDVa, ako razrajtaš novce platiš još PDVa debeloga.
Imamo jednog tu u selu kaj ne zna baš s novcima pa se čudi kak puno PDV uvijek ima za platit, a nije nov stroj kupio ne zna kak dugo, a nije da nema baš.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Je l to aluminijsko kućište?
Nije čelično je.

U vezi rasprave ima ili nema aluminijskih kučišta, naravno da ih ima, kao i PVC. S aluminijskim je problem dok popucaju od debalansa noža, ne može ih se svagdje i jednostavno "popraviti - variti"...

Imao sam ja za košnju po goricama (za bočni nagib, ili gore, pa dolje) kosilice s Tomosovim motorom s onim velikim reduktorom, pa onaj drugi s direkt radilicom, sve sam utovario jednom gospodinu i pravac okolica Virovitice... Dojadile su mi, koliko sam ih krpao, šarafio...

Ovo je tuđa slika, ali takve su bile:
20140914_163043.jpg
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znači ti dobiš npr 100000 kuna da nekaj posadiš, ali ne posadiš za sve nego samo za 478kune,npr 12 voćki breskvi a za ostatak ideš na Maldive ili Hawaeje i niko niš ne pita kam si potrošil lovu?
@martinv1
Da moraš kome kaj pokazivat? Toga nema veliš?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
A ne znam na kaj ti misliš, to kaj si ti sad opisal su mjere ruralnog razvoja i tu normalno moraš pravdat, nemreš ni pisat projekt ak unaprijed ne znaš kud će lova.
A ovaj poticaj obični od države i EU ne moraš niš pravdat.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Meni taj poticaj nije jasan, i vidim jako je osjetljiva tema to. Ljudi pobiraju lovu a niš ne delaju,svi samo nekaj čekaju da im sedne lova. Pa kaj niko niš ne dela sa svojim novcima? Meni niko niš ne daje, ja sve od svojeg rada i plaće si kupim, kaj sam takav bedak?

Ja bi to sve tak napravil da se svaka lipa kontrolira, nereš uzet lovu i trošit ju na bezveze.

Ja se danas još sa borovima igral, al se nadam da nebum sad više imal stršljene.




Bez raketine pomoći bi zgorel. 😊



Sve to granje otpeljal na njivu.
I padne mi kiša pa nisam stignul sklestiti.

 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Nemoraš pravdat a na dobit platiš 20%+mjesečna davanja ,knigovodstvo++++,a kaj tebi plača nije poticaj:unsure:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ma nema od poticaja i potpora ništ.
Samo svaki dan na forumu strana ili dvije.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh