• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,482
Neka se i baca. Prije oko 3 godina na jednom lokalnm otpadu nađem glkodalački alat, velike burgije, burgije sa tri i četiri zavoja, razvrtače ravne i konusne, borfitere automatske, glodala sa lemljenim pločicama , glodala sa promjenjljivim pločicama, veću količinu ureznica do 30 mm, oko 5 kilograma raznih pločica za glodala i tokarske noževe, 3 manje ekscentar glave za glodalicu, podeoni aparat, glodalački škrip. Oko 300 kg alata za oko 150 eura, odnosno kila- marka. Dva puta sam dovozio u gepeku od auta. Od toga je bila jedna trećina novog i neotpakovanog alata i prihvata. Pogotovo glodala sa promjenjivim pločicama gdje jedan komad košta oko 200 eura a ima 3-5 kilograma, i toliko plaćen. Moja dvojica kolega koji imaju velike glodalice i strugove sa mk 5, su sebi dovezli po tonu alata. Kada sam sagledao u trenutnoj vrijednosti ono što sam ja na otpadu kupio, koštalo bi kod preprodavaca oko 3-4 hiljade eura.
Kad sam dovezao kući kaže žena ma koliko si to platio svega ti, otkud to na otpadu, koja budala to baci. Ali i taj alat kad ga ja nebudem koristio će vjerotavtno tako završit,
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma ipak sam nekaj izvadil van i pribral na kola😂
Robe ima svakakve, ima bakra, aluminija i želeža, valja bum nekaj i dobil za to,🤭
Ali najviše me veseli kaj bum se sutra vozil u raketi vuru i pol u jednom smjeru stom kramom, ljepo kavica tugou, i uživat u zvuku rakete, u toj moći, taj zvuk kad prede u bregu, pa po ravnici kad fućka, ma to treba probat i osjetit koji to gušt. Svira ko flauta u pratnji harfe.
To mene veseli kaj bum užival u tome, a kolko bum dobil dobil.

Od jutra u poslu. 🤭






Kola spremna za vagu 🤭







Prava kompozicija.





 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
E danas nisam išel, inače ja u Nedelju niš ne delam, tak vele da se danas nebi smjelo niš delat, ni u zemlju dirat. Ali komunalno mi ujutro dolazi po krupni otpad, pa sam ovo malo presložio 🙂
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,660
Pa sutra ideš na procjenu sa raketom i gumenjakom i buš videl koliko kila željeza tolko za drljače;)
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
840
A kam treba ici po te brane? Ne znam kolko su mi daleko.
Dam ti 300 kn. A nemaju 200 kg. Hahah
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh