• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Nadam se da je i dozvola "v žepu"...
Kod nas ih bilo 2 dana i vise nema....
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ja jučer sjednem u traktor,i nema kvačila(dobro oke znam odmah šta je) već sam imao kupljen novi cilindar kvačila jer me na starom zezaju gumice.. stvrdnu se i popuste tlak, kupim nove onda je jedno vrijeme dobro i krenem ja da promjenim cilindar pošto je novi, sve složim i idemo ozračivač i nikako da dobije tlak i ne odvaja i ne... razljutio se i skinuo taj novi cilindar i na starome podložim gumicu da se malo bolje širi, stavim gore već god drugog pritiska papuće vidi se da dobija tlak kako treba.. ajde složim ja to sve lijepo i radi.
Vrag mi nije dao mira i idem ja rastaviti novi cilindar da vidim kaj zeza, izvadim klipić van i imam što vidjeti, klipić i gumica je cca jedan put manja i normalno nikak da napravi taj potrebni tlak.. vratiti ga ne mogu pošto sam ga kupio prije cca 2 mjeseca i tako ode 550 kuna u vjetar... došlo mi je da idem u Hubzin promet i da im to nabijem u glavu( prodaju čisto smeće) Eto kakvi su dijelovi danas... ps radi se o Massey 3070
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ja jučer sjednem u traktor,i nema kvačila(dobro oke znam odmah šta je) već sam imao kupljen novi cilindar kvačila jer me na starom zezaju gumice.. stvrdnu se i popuste tlak, kupim nove onda je jedno vrijeme dobro i krenem ja da promjenim cilindar pošto je novi, sve složim i idemo ozračivač i nikako da dobije tlak i ne odvaja i ne... razljutio se i skinuo taj novi cilindar i na starome podložim gumicu da se malo bolje širi, stavim gore već god drugog pritiska papuće vidi se da dobija tlak kako treba.. ajde složim ja to sve lijepo i radi.
Vrag mi nije dao mira i idem ja rastaviti novi cilindar da vidim kaj zeza, izvadim klipić van i imam što vidjeti, klipić i gumica je cca jedan put manja i normalno nikak da napravi taj potrebni tlak.. vratiti ga ne mogu pošto sam ga kupio prije cca 2 mjeseca i tako ode 550 kuna u vjetar... došlo mi je da idem u Hubzin promet i da im to nabijem u glavu( prodaju čisto smeće) Eto kakvi su dijelovi danas... ps radi se o Massey 3070
Ja kupio za 650 pa je jos gore nego sa starim.
Mijenjao sam i kocione,i isto je jos gore nego sa starima...
Prije je samo po zimi nestalo kocnica,sad ak traktor stoji 2 dana,moram ih pumpat...
Kvacilo izgubim ak stoji 5 dana...
Sve me vuce da stare vratim,i samo promijenim gumice,ako i one nisu nekavo smeće...il kupit original,pa vidjet jel to k ćemu.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Ja prošli tjedan kupim kod Hubzina pločice za diferencijal na Zetoru koje dođu između zupčanika i kućišta. Za satelite ih je trebalo prvo brusiti da bi išli na osovinu a velika pločica koja dolazi ispod zupčanika na poluosovini - nova je tanja za 0,2 mm od stare koja je gore 30 god... Pakne za kočnice, jedna paše na doboš, druga lovi samo na jednom dijelu. Pojasevi za ručnu ne valjaju... Novi vanjski kočioni cilindri - vjerojatno nemaju dobar kapacitet pa kod kočenja treba dvaput stisnuti da zakoče kak spada... Uglavnom šrot...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ja kupio za 650 pa je jos gore nego sa starim.
Mijenjao sam i kocione,i isto je jos gore nego sa starima...
Prije je samo po zimi nestalo kocnica,sad ak traktor stoji 2 dana,moram ih pumpat...
Kvacilo izgubim ak stoji 5 dana...
Sve me vuce da stare vratim,i samo promijenim gumice,ako i one nisu nekavo smeće...il kupit original,pa vidjet jel to k ćemu.
Samo se bojim da "orginal" je isti takav,, a cijena paprena, trebalo bi riskirati haha.. problem je i sa gumicama, brzo se stvrdnu i ništa ne valjaju.. kupio sam već 3 seta, sad zadnje su mi iz Hubzina poslali greškom 2 seta pa sam imao za dvije izmjene hahh, jučer sam stavio samo ispod još jednu gumicu da je bolje širi da može ulje doći pod nju i to je to..

Ja prošli tjedan kupim kod Hubzina pločice za diferencijal na Zetoru koje dođu između zupčanika i kućišta. Za satelite ih je trebalo prvo brusiti da bi išli na osovinu a velika pločica koja dolazi ispod zupčanika na poluosovini - nova je tanja za 0,2 mm od stare koja je gore 30 god... Pakne za kočnice, jedna paše na doboš, druga lovi samo na jednom dijelu. Pojasevi za ručnu ne valjaju... Novi vanjski kočioni cilindri - vjerojatno nemaju dobar kapacitet pa kod kočenja treba dvaput stisnuti da zakoče kak spada... Uglavnom šrot...
eto... čovjek bi platio kolko košta samo da nije takav šrot, vjerujem da je još veči problem za starije traktore.. zetor, ursus, imt... susjed slagao nekom frendu getribu na C360, stavio sve nove zupčanike još bolje šrota nego prije izmjene i opet stavio pol starih dijelova natrag..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh