• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Malo mi ga bilo šteta ali da sam koristil neki drugi pitanje jel bi nakon ovog posla bil 22 ili možda i manji 🤭

Kad sam bil gotov sinulo mi je da imam i plastični čekič 🤬
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Jučer probam upaliti raketu. Nisam ju palil 10-tak dana. Jedva zavergla. Probam par puta, ali vergla sve slabije i slabije. Nakon toga nekaj je zasmrdjelo po otaljenoj plastici i više nije bilo struje. Skinul sam akumulator i stavil sam ga na punjenje, a danas od jutra u potrazi za kvarom. Imam namontiranu zaštitnu sklopku u kojoj se rastalila plastika na osovini gdje su kontakti. Imal sam u rezervi drugu pa sam nju namontiral, a staru sam rastavil pa bum ju pokušal popraviti. Nisu to neki novci, ali je problem kaj se to može desiti i na novoj jer je postojeće rješenje loše. Pokušal bum to zalotati, ali je pitanje da li taj materijal prima lem. Uglavnom, nije dosadno. Ode pola dana.
 

Prilozi

  • sklopka1.jpg
    sklopka1.jpg
    22.2 KB · Pregleda: 28
  • sklopka2.jpg
    sklopka2.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 28
  • sklopka3.jpg
    sklopka3.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 28

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Mala površina dodira mala provodljivost i time gubitak struje. Treba ti verća amperaža. Kablo će provesti, ali spojevi su kritična mjesta.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
To je sklopka koju sam stavil na minus kabel od akumulatora prema šasiji.
Mislim da na njoj piše da je 1000A. Durala je 3 godine, ali izgleda nastaje problem prilikom dužeg verglanja.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Ma uredno je to sa amp. Ali u suštini je dodir malo veča tačka koja se grije. Za to treba dodir u ravni oko 1 cm2 , sve ispod je ništa. Ukupnog dodira 1cm ostvarenog kontakta. Možeš to dobit ako to lijepo izravnaš turpijicom.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Jednu stranu prefarbaš markerom i pritisneš drugu, trebalo bi se poznati otisak, turpijaš dok ne dobiješ ujednačen otisak veće površine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pojačaj onaj feder s gornje strane, koji pritišće pločicu na kontakte. I plastiku zamijeni pertinaksom (bakelitom). Trebalo ga je raspertlati da dojdeš do kontaktih?

Imam baš takav rastavljač i sad znam da ga ni neću ugrađivati (na Samea).

Na Štoreu je ovaj ugrađen pred ~30 godina i nikad nije zatajil:
20211205_164512.jpg

20211205_164638.jpg

20211205_164701.jpg

Na kornji kontakt ide kabel mase, a donji je direktno spojen s podlogom akumulatora (nosač mu je ujedno i kontakt na šasiju.
20211205_171618.jpg
Naravno, doma je napravljen, od bakrenih podnožja osigurača (na GMC lokomotivama), dok još nije bilo za kupiti takvih stvari, a ni Trgoagencije ;)
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Onakve ko gore sa crvenom ručkom bez skidanja imam ja na sva tri traktora i već cca 7-8 godina i nikakvih problema s njima, doduše bili su oko 200 kn svaki jer one za 40 kn ni ne gledam.
 
  • Like
Reactions: ZJ

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Pojačaj onaj feder s gornje strane, koji pritišće pločicu na kontakte. I plastiku zamijeni pertinaksom (bakelitom). Trebalo ga je raspertlati da dojdeš do kontaktih?

Imam baš takav rastavljač i sad znam da ga ni neću ugrađivati (na Samea).

Na Štoreu je ovaj ugrađen pred ~30 godina i nikad nije zatajil:
View attachment 43245

View attachment 43246

View attachment 43247

Na kornji kontakt ide kabel mase, a donji je direktno spojen s podlogom akumulatora (nosač mu je ujedno i kontakt na šasiju.
View attachment 43249
Naravno, doma je napravljen, od bakrenih podnožja osigurača (na GMC lokomotivama), dok još nije bilo za kupiti takvih stvari, a ni Trgoagencije ;)
Hvala ti, dao si mi odlicnu ideju
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
E, to je posel, a ne ova igračka iz Trgoagencije. Za sada je nova gore, a ako i ona krepa onda bum nekaj zmišljaval dugoročno. Kak vele kolege problem je kaj nije kontakt po čitavoj površini nego je točkasti. Feder je dosta jaki i to dura jedno vrijeme, ali nije bogzna kakvo rješenje. Koliko para-toliko muzike, kao i sve ostalo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh