• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
...
Najprije dopunjavanje Lidlovim punjačem (mod *, do 14,7V). To je bilo postignuto za 5...10min...
Akumulatori nisu bili prazni ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
A-a. J...nje me ionak više ne zanima... a i sve susjede su 50+... tak da ipak ovaj moj stari nejde iz dvora.
Posudim im Lidlovog, ali vele da neće jer dugo puni :hahah:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,580
Na ispravnoj električnoj instalaciji stroja, s "generatorom" koji ima podešeno ispravni napon i struju punjenja, uz činjenicu da motor normalno pali (a ne da ga treba verglati da primi čitavo jutro i još malo poslijepodneva) akumulatori znaju držati od 6 do 10 godina bez problema. Pritom čak nije potrebno nikakvo njihovo "povremeno dopunjavanje", jer u mirovanju potrošači ne rade, a ako se na akumulatoru kapacitet zbog hladnoće i prepolovi, čak i to je dovoljno da dobro održavani anlaser veselo na kratko zavrti motor, a dobar motor s veseljem primi. Sve drugo je "nešto drugo".

Akumulator dovoljno dopunjava i održava ugrađeni generator na stroj.
Akumulator se treba dopunjavati s punjačem samo ako ste zaboravili ugasiti svjetla ili radio dok ste parkirali svoj stroj. Ako ste sve potrošače isključili, kao slavine / pipe zatvorili a kuda i kako bi nestajala i curila struja iz vašeg akumulatora 🙂.
Kiselina se u akumulator dolijeva samo ako je akumulator bio preokrenut da elektrolit iscuri, ako nije, a treba ga dolijati, tada samo destilirana voda - kiselina nipošto. 🙂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Pa ti moji akumulatori u prosjeku i traju toliko. Ne sjećam se da je koji trajal manje od 7...8 godina.
Naravno, povremeno ih ovak napunim, najčešće prije zime. A da bi pogledal razinu elektrolita, trebalo bi ih skinuti, a to je malo teško, tak da se to obično napravi u ljetu.
 
Posljednje uređivanje:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,713
Danas frendu spajal dva rasvjetna mjesta i zvono!
Ono novo drkalo od prekidača za baciti - feder ne vraća plastiku tastera - kupili novo
jedan serijski prekidač nije radio - vadi crijeva i slaži ponovo.
Plaća? Navodno radi, ali nije za kamionske vijke na kotačima!
 
  • Like
Reactions: ZJ
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki evo jedan odličan video iz Norveške o jedom dedi, film je snimil njegov unuk.
Znači film je za svaku preporuku, zbilja ko ima 52 minute vremena nek si pogleda nebude požalil.
Film prikazuje dedu koji živi na selu koji sve sebi dela po starinskom načinu, sa konjekom kroz cijelu godinu. Otkad mu žena umrla on i konjek su najbolji prijatelji.

Film je star 2 godine već ali je odličan.
Ovo su bila odlična vremena kad se ovak sve delalo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ujutro oko 10h kad sam prikopčal punjač pokazal je 12,8 V. Sad je na 14,4 V. Bojim ga se ostaviti prikopčanog kroz noć, a vjerujem da bu iskopčan, napon akumulatora do jutra opet negdje na 12,8 ili 12,9 V. Akumulator bu za cca 2 mjeseca napunil 8 godina i bojim se da mu se ubrzano približava kraj.

IMG_20211206_182046.jpg




Dečki evo jedan odličan video iz Norveške o jedom dedi, film je snimil njegov unuk.
Znači film je za svaku preporuku, zbilja ko ima 52 minute vremena nek si pogleda nebude požalil.
Film prikazuje dedu koji živi na selu koji sve sebi dela po starinskom načinu, sa konjekom kroz cijelu godinu. Otkad mu žena umrla on i konjek su najbolji prijatelji.

Film je star 2 godine već ali je odličan.
Ovo su bila odlična vremena kad se ovak sve delalo.

Ako može deda, mogu sigurno i mlajši kojima takav život pričinjava stvarno zadovoljstvo. ;)
Meni je to romantično, budi neka sjećanja na dobra stara vremena, 🥰 ali ipak se u današnje vrijeme ne bi upuštal u to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Jel ti traktor pod nadstrešnicom? Ako nije negdje u štaglju, slobodno ga ostavi, samo punjač deni nekam ispod haube, da na njega nemre rosa.
Ne moraš se bojati, nebu ga prepunil. jer ga dopunjava s <100mA.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Dečki evo jedan odličan video iz Norveške o jedom dedi, film je snimil njegov unuk.
Znači film je za svaku preporuku, zbilja ko ima 52 minute vremena nek si pogleda nebude požalil.
Film prikazuje dedu koji živi na selu koji sve sebi dela po starinskom načinu, sa konjekom kroz cijelu godinu. Otkad mu žena umrla on i konjek su najbolji prijatelji.

Film je star 2 godine već ali je odličan.
Ovo su bila odlična vremena kad se ovak sve delalo.
Pogledal to pred 2 godine... Najkraće 52 min u mojem životu. Film nema ni jednu izgovorenu riječ, al pogledal sam ga u jednom dahu. Za svaku preporuku.
I mislim da je lik i Latvije🤔
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh