• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,692
Imao sam obrnut slučaj. Pronašao kako startati pumpu za gorivo Direkt iz akumulatora. Otpojio cijev i iztankirao oko 30 litara
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
To tomos pije ko vodu. Kupljenec, naj to bacati, mozda ima kakav klinac u blizini da bi taj mjesung diesela i benzina iskoristil za drljanje po goricama i sumskim putima. Malo dvotaktola i nek dimi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
I za kraj dana veseli posel, vadit benzin van iz rezervara i natočit naftu, 280kuna benzina krivo natočeno💪🙂

Sve mi se nekak čini da su prije pištole za benzin bile deblje nek za dizel pa nije išla u otvor tanka dizelaša.
Kaj to više nije tak ili sam ja nekaj pomešal? :unsure:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pištolj od benzina ide u naftu, al nafta nejde u benzin. Naftni pištolj je deblji. Benzinci imaju svi one klapne, dok dizeli samo neki, treba pazit svakak. Veća šteta nastane kad se nafta nalije u benzin.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Danas malo osvježenja za čin čin skuter, sutra dolazi avspuf i svječka

IMG_20220428_125003.jpg

Inače, radi se o Qingqi QM50-QT6 iliti V-clic, mislim da je to bio prvi model koji se uvozio još 2005 it koje datira i ova pila.
Ima cca. 20k km, sa original karikama je odradio 15k, a ostatak sa kitom od 80ccm i nekim preinakama koje sam radio kao balavac od 15 - 16 godina.

U zadnjih 7 godina mu nisam ni ulje mjenjao niti bilo što drugo radio. Samo pali na kurblu i gas. Sad sam se odlučio dat koji dinar i malo mu udahnuti života.

Evo, prvi kvar od kad je stavljen kit, otišla membrana u vakum pumpici goriva pa umjesto vakuma direktno vuče gorivo u prirubnicu karba i ne radi kako spada. Danas uspio uhvatiti drugu u intercarsu pa sad na sastavljanje i umjesto originalnog airboxa ide "gljiva" jer je otvrdnula prirubnica od kućišta filtera, a nema sad na lageru nigdje pa će poslužiti i ovo, ionako je đabe maltene, a koliko se ja vozim, bit će super.

BTW zaboravio sam staviti sliku šerpenje 😂
IMG_20220428_130424.jpg
 
Posljednje uređivanje:

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Nekom smece za otpad po kili ili za roming boyse, meni ideja za poboljsanje drugog strojcica. ;) Usput i odmor zivceka prije nocne. Comet Slovenija rezna ploca jako dobra. Za danas srezan skart, sutra raskopat i povadit ostatke kocionog mehanizma, mozda nove masti stavit i mukotrpan posao ciscenja nekih utora zuba jer cu izmedu varit sipke, pokusat barem jer je ljevano zeljezo. Ne treba bit nis cvrsto, al nebih bas da odmah otpadaju sipkice. Ak nebu tak moglo, zavarit ce se komadi navojne sipke na sipku koja ide u utore pa ce se maticama stezat. Inace, bude valjak za iza freze motokultivatora.
 

Prilozi

  • IMG_20220428_165155.jpg
    IMG_20220428_165155.jpg
    78.6 KB · Pregleda: 44

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Jučer sam ušao u kuću u 21:18 sati, umoran, ma kao pas. Supruga me telefonom pitala pa ti ne gledaš nogomet.
Danas sam sakupio 21000 koraka, znači taj podatak išta ili ništa. Zadovoljan sam, opet i malo umoran. Dok sam danas oko 19 sati stao, odmarao sam oči i sebe, pogledom na dvorište. Travanj ide kraju, bližimo se prvom maju:
IMG_20220428_190252.jpg
IMG_20220428_190220.jpg
IMG_20220428_190348.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh