• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Danas je na red došlo kupiti farbu i polijati kučište kosilice z farbom ;) :
IMG_20220426_114140.jpg
A kak nemam kabinu za špricanje, niti termo lakirnicu, ja navek sve improviziram, tak da i danas - improviziram. Ove fleke, to ne znači da je kučište dobilo "vrbanca" nego da sam ga malo plastificiral, malo znutra, malo zvana, malo gor, malo dol, malo brusil, malo kital, pa opet malo brusil :hahah: dobacila mi je jučer supruga u prolazu pokraj mene, prema vrtu, da ja samo "malo mečem peneze gor, pa ih malo brusim dol".
IMG_20220422_172152.jpg
IMG_20220422_172223.jpg
To je za danas dosta, jer sad mijenjam profesiju i prebacujem se u kuhare ;):sneaky::hahah::devilish:🏃‍♂️.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
I misliš da nebu poliester s unutarnje strane istukla zemlja, šoder itd?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Ma kaj bi ga istukla, pri meni ga bude lijepo, nježno gladila... (A je ti pitanje :hahah: )
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Kolega Plus, to kako ti popravljaš tu kosilicu se vjeruj mi, ne isplati.

Ali za gušt... solidan projektić. 👍🏻
Nije u šoldima sve, kaže pjesma.

Da ne tražim unazad po forumu, mislim da sam napisao da mi to bude sad peta u mojem trenutnom privatnom arsenalu. Ja ti nju čačkam iz velikog, vlastitog zadovoljstva, a ne iz prinude da ja to moram. Uz to su oko toga uvijek prisutni i nekakvi tehnički problemi i izazovi. Malo da si kondiciram vijuge, da mi prerano ne zahrđaju.

Jedni ljudi idu redovito u krčmu, na čašicu razgovora i na klađenje na automatima.
Neki drugi idu u ribičiju, ili lov.
Ja još uvijek volim šarafiti, rastepati, defektirati i slagati. Posebno dok postoje izazovi. Kao onaj prije leto-dvije lete, dok je otac od starijeg zeta obišao s kosilicom u bunkeru auta dva, ili tri servisa; sa vrhunskom, skoro novom kosilicom 190 ccm, pa opet ništa. Onda ja odem k njemu na svojem "SSM e-biciklinu" i nakon "trifrtalj vure" mojeg čačkanja, taj njegov vrag veselo zabrunda i odonda brunda bez problema. Kaj češ ljepše. Mene ti to veseli.

Isplativost, pa ima je iako ja to ne prodajem. Takve se kosilice prodaju "na akcijama za cca 3500 kuna". Mene ova moja, dok bude potpuno sređena ne bude koštala ni 500 kuna. Ja si to mogu priuštiti. Osim toga išla bude po završetku u smjenu Husqvarni u gorice, a Husqvarna bude išla u zasluženi manji remont, ipak me služi godinama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Uglavnom sam si "zacrtal" da budem "vrnul v život" zadnje (nedavno) kupljenu kosilicu na staroj krami. Po kategorizaciji ta kosilica spada u profesionalne strojčeke.
Dok sam ju "rastepal"
Nadam se da ulje iz motora nisi bacil :unsure:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Sačuvaj ga, možda bu kome trebalo za nadolevanje 🤭
Ja to staro ulje spremam u stari kanister, pa upotrijebim za zaštitno premazivanje kakve drvene letve, daske i slično. Za nalijevanje uglavnom koristim friški Valvolin... Kupujem ga po 5 litara pa dok ima, ima.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma kaj bi ga istukla, pri meni ga bude lijepo, nježno gladila... (A je ti pitanje :hahah: )
Baš tražim neku lakšu samohodnu kosilicu za
Ženu. Nešto za preporuku? Ova sadašnja zvijer koju imamo ima ALU kućište i quantum xtl 60 motor od briggsa i teška joj je
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,921
Imao sam ryobi neku,bila teška ko sam vrag,nakon raspada kućišta,kupio sam stiga kosilicu,lakša je poprilično,da ne velim da je ne osjetim;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh