• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
746
E sad ono što je bolesno i moja sramota. Ja domaće pile, svoje bijelo pile, sa travom, šrotom i koncentratom ne mogu jest. Ima mi užasno jak miris i okus. Nije to loše, al meni ne valja. Kupovni našopani hormonima šrot poput Cekina, grill smeća i takvih gluposti, mogu i jedem čitavo. E da. Sad sam kupil nesilica za jaja, bijelo mi se ne isplati jer ga ne jedem. Mater i otac nešto sitno, sestra i ja te njezin zaručnik ništa. Ali kupovni šrot, da. O svinjetini nebih, najbolje mi je 120 kila. To meso, još dok živci delaju, kad ga napacaš i metneš u protvon (stavite u zdjelu za pečenje te u krušnu peć), to se topi. Ima soka u sebi, ima želatine na masnom... Jednostavno gurmanski raj. Još krumpir u ljuski pečen i luk. Ja pijem pivu, al netko čašu vina na to i uživancija.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Ne znam sta si hteo da kazes ali urea nije jeftina I ne koristi se da bi se ustedelo ili neko prevario vec zato sto ima svoju svoju svrhu
Moje su babe i moji djedovi držali krave. Tast i punica također. Krave su jele domače sijeno, ili su dok je bilo prigode pasle travu uz polje. Krave su jele i nakosanu / nasjeckanu repu, u sezoni su dobivale mlade, zelene stabljike kukuruza. Nikad nisu jele umjetno gnojivo Urea ili tako nešto.
Kao malo dijete sam znao čekati s lončekom / lončićem da mama podoji / pomuze kravu i natoči mi friško, toplo mlijeko.
Danas toga nema...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
danas mladost nema iste okusne pupoljke kao mi malko postariji...gledam svoje klince kaj jedu, probam i ja i neide...nisam posebno izbirljiv, ali ako i pojedem, pojave se problemi u getribi...i trk na wc...
daklem, ako se hoćete očistit, trk na akciju po meso...:p
a jednog dana kad onkologija postane drugi dom, sjetite se svojih profita i jeftinih kupovina...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Moje su babe i moji djedovi držali krave. Tast i punica također. Krave su jele domače sijeno, ili su dok je bilo prigode pasle travu uz polje. Krave su jele i nakosanu / nasjeckanu repu, u sezoni su dobivale mlade, zelene stabljike kukuruza. Nikad nisu jele umjetno gnojivo Urea ili tako nešto.
Kao malo dijete sam znao čekati s lončekom / lončićem da mama podoji / pomuze kravu i natoči mi friško, toplo mlijeko.
Danas toga nema...
Nekada su vozila isla na naftu a sada ni ona nece bez uree
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,190
I ja sam da se jede čim više domace a cim manje kupovno, ali ovo kaj je Darijus spomenul da zbog kupovne hrane se zavrsava na onkologiji, ja mislim da to ne drzi vodu.
Nas bude vecinom unistil stres i zivciranje, a ne kojekakva hrana.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja bih se opet rađe živcirao nego papao pojačivače okusa, stabilizatore, konzervanse i slična sranja.

Sve su to možda uopće ne štetne do blago štetne tvari, ALI, i voda curi kroz pipu dok se pipa ne zasiti kamencem, onda ili čišćenje ili smeće, tako i ljudi, sve je super dok sve klapa, kad se organizam zasiti, ti gledaj šta ćeš.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
Boschow sistem na solarno za grijanje kod nas 30000 kn,
Ja ga kupio na akciji,bio na 50% popusta ;)
Da si u stanu s dvoje djece i ti i supruga na minimalcu,bi te ja pital dal bi prizival prasetinu po 100 kuna
A kaj je nama koji živima na selu bolje,i nas deru ko i one u stanu,samo mi možemo nešto za sebe uzgojiti,ko želi da radi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Jučer sam prije ručka malo gledao taj auspuh od motorčeka, od starijeg unuka 🤔 inženjeri su se baš zaigrali i jako su ga sfrkali
IMG_20220424_133305.jpg
Nije Tomos pa ne kužim kak bi ga izravnao 🙃😂
IMG_20220424_133332.jpg
Lijepa, močna, ali komplicirana jurilica.
Ja sam više sklon avionskom auspuhu - komad cijevi od glave van i neka se "dere" 🤓🙃💥.
Šalim se, ovak mora biti iz puno razloga.
PS
A ja sam negda bil presretan dok sam dobil muški bicikl od tate u ruke, bil sam premali za nogu prek štange, pa sam klačil ispod štange, bez problema 😂🤓🙃, a ovo danas, eko-čisti ispušni plinovi dobiju vrtoglavicu dok najdu put z motora do zagađenog okoliša, 🤔, ti vrapca, nekaj tu ne štima. Ispuštaju se čisti plinovi u zagađeni okoliš 🤔🤔🤔
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
746
To RX 125? Oprema na mjestu za stroj? Dobra kaciga, kornjača za kičmu, dobre bi bile i čizme te rukavice za šumu. U dobroj namjeri pitam, kolegi je napukao kralježak prilikom pada sa KTMa 125 EXC, enduro motor, za one koji su manje upućeni, enduro se može registrirat za cestu, cross ne. Imao je opremu, da nije...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,045
Ja sam se danas nazivcirao sa traktorom.
Promijenio sam prije 2 mjeseca komplet volan na IMT 533. Kupio sam cijeli novi Indijanski i vidim danas da curi ulje kod lijeve ruke van.

Kupio sam semering i isao ga zamijeniti.
Izvadim stari, stavim novi....vrti se u kucistu skupa sa rukom....ruka ima lufta...

OD ZAMJENE PROSLO CAK 15 RADNIH SATI!!!

NE KUPUJTE INDIJSKE VOLANE !!!!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Danas mi opet supruga radi cijeli dan, pa sam doma ja gazda ;) :sneaky::devilish:.
Prilika mi je da se na posvetim hoby aktivnostima, znači po onoj "natrag u garažu". Uglavnom sam si "zacrtal" da budem "vrnul v život" zadnje (nedavno) kupljenu kosilicu na staroj krami. Po kategorizaciji ta kosilica spada u profesionalne strojčeke.
Dok sam ju "rastepal" prvo sam napravil mjerenje kompresije njezinog motorčeka, da znam da mi se uopče isplati z njom zahebavati. Ovo je njezin motorček:
IMG_20220418_094148.jpg
Zatekel sam i izmjeril ovakvu kompresiju:
IMG_20220407_174127.jpg
Nakon kaj sam ja tu kopresiju dopelal na ovaj nivo:
IMG_20220418_094002.jpg
sam donesel odluku da mi se isplati ju "cijelu generalno reparirati i obnoviti". I tak dok moje drage nema doma, a dok nemam hitnijega posla, ja se pomalo igram u garaži.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh