• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Moze li mi netko objasniti koja je razlika izmedu domaceg i iz trgovine prasca? Decki to domace je samo mit iz nekih proslih vremena. Hrani se istom hranom,istom smjesom,isti ljekovi. I onda me seljak pod domace trazi cca 20 kn zive vage,a u centru to isto dobijem po 23-24 kn cisto. Sam sta seljak men moze prodavat pamet ko sto i sam prodajem,a neko recimo ravlicu bas i nemoze. Baja toj ta trzisna cjena, uzimam 1000 komada i os nes.hebi se. I onda to seljak da,i onda vice daj to krs,a to isto u njegovom dvoristu je domace.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Taj odgovor nebuš tu dobil, nemoguća misija. Ja to trubim stalno al ljudi žive u nekom uvjerenju o domaćem.
Joj kaj vele kišu opet cjeli tjedan?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Zena mi u jednom lancu jedna od sefica, i znalo se dogodit da ravlic doveze jos toplo meso,nije se stiglo ohladit. Ono kad je bio potres u petrinji bilo carsko meso po 14 kn kg. Parilo se jos iz njega. Bile table od 4-5 kg pa do 10-12-15 kg. I sad sta je bilo jeftino odma smece? E nece ic. Prije 5-6 godina dojdem kod Radeta na Laze kupit si janje i fino vec onda prodavo po 23 kn,aj dobro znam daj roba i nije mi zao. Dok je roki to bio gulio evo kamion i potovari 120 janjaca u njega,odveze na silos na vagu,vagnu plati tu istu janjetinu 16 kn radet i ravno na Pag. I eto ti domace paske janjetine. Neznas ko koga vise laze i mulja.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Koliko kosta kilo kukuruza a koliko je Tek kilo koncetrata I koliko Kila koncetrata treba za kilo prirasta

Zena mi u jednom lancu jedna od sefica, i znalo se dogodit da ravlic doveze jos toplo meso,nije se stiglo ohladit. Ono kad je bio potres u petrinji bilo carsko meso po 14 kn kg. Parilo se jos iz njega. Bile table od 4-5 kg pa do 10-12-15 kg. I sad sta je bilo jeftino odma smece? E nece ic. Prije 5-6 godina dojdem kod Radeta na Laze kupit si janje i fino vec onda prodavo po 23 kn,aj dobro znam daj roba i nije mi zao. Dok je roki to bio gulio evo kamion i potovari 120 janjaca u njega,odveze na silos na vagu,vagnu plati tu istu janjetinu 16 kn radet i ravno na Pag. I eto ti domace paske janjetine. Neznas ko koga vise laze i mulja.
Pa normalno je da nemoze bit ista Cena za jedno jagnje I za 120 kom,a kad on zaracuna svoju zaradu dodje ti Cena na isto ili ce ih on prodavati Po 10kuna kao Ono kupljencevo prase
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,600
Odojak za 10 kn/kg je opasan po zdravlje. Molim ekipu koja tvrdi da je to sve isto da mi objasni kak othraniti, zaklati, dopeljati u dučan, imati maržu i platiti pdv sve unutar 10 kn/kg? Uz trenutne cijene stočne hrane u cijeloj EU i okolici minimalno po kili prirasta treba barem 1€. Ajmo razgovarat argumentirano a ne ja mislim ovo, ja mislim ono, ja tvrdim ovo… Stavite kalkulaciju kak netko more za 10 kn/kg prodavati odojka. Ajmo ekonomisti!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Igra velikih brojki. Boschow sistem na solarno za grijanje kod nas 30000 kn, u kini 3000 kn. Ja isto znam grozde prodavat po 5 kn privatno. Al baja kutjevo da 3.5 os nes. Hebi se. I naravno ovak prodam 500 kg kutjevu 50000 kg. Tak isto i prasci. Kum je pik mislim bio tovio prasce oko 900 komada u turnusu do 100-120kg. Njima prodavo pod 9+pdv, a men po 16 u to doba. I kad proda men je domace,a to isto prase u kauflandu je krs. E nece ic. Il je sve domace il je sve krs.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
🙋‍♂️ Ja znam. Nikak... a nisam baš neki ekonomista. Meni je jedino logično da se vani jer jako je puno toga iz uvoza potiče masnije nego kod nas valjda radi ostanka na selu...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
A ovo za trenutne cjene toj isto lov u mutnom. To je u nazad 3-4 mj. Paz, idem neki dan kupit lanjski kukuruz i oce lik 280 kn metar,a imo jeftine inpute, stace sad tek bit kad su skupi inputi. I ja reko malo morgen,i odem kod trgovca i kupim srot po 257 kn metar. Sa davanjima drzavi,marze i sve slicno. Seljak je fest zajeban kod nas. Prodajem ja tu jednom sverceru grozde stolno prebrano po 7-8 kn kako kad. On to isto prodaje na pijacu po 15. Dodu ljudi i pitaju jel to domace,ma je seko domace je da domacije nemore bit. A to sto je do tog trenutka prskano 8-9 puta nikom nist. Zelim samo rec da domace-kupovno nema nikake razlike vise. Bajke za malu djecu
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Kakvih ovdje sve strucnjaka ima....

Brate mili kupuj po 10kn po kili ako ti je domace skupo i uzivaj, zderi kolko te volja...
Stvarno smo sprdacina od naroda, treba dici cijene jos duplo gore zbog ovakvih slobodno se izrazim idiota
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Igra velikih brojki. Boschow sistem na solarno za grijanje kod nas 30000 kn, u kini 3000 kn. Ja isto znam grozde prodavat po 5 kn privatno. Al baja kutjevo da 3.5 os nes. Hebi se. I naravno ovak prodam 500 kg kutjevu 50000 kg. Tak isto i prasci. Kum je pik mislim bio tovio prasce oko 900 komada u turnusu do 100-120kg. Njima prodavo pod 9+pdv, a men po 16 u to doba. I kad proda men je domace,a to isto prase u kauflandu je krs. E nece ic. Il je sve domace il je sve krs.
Ne moze prase da pojede 1 evro za kilogram prirasta I da ga prodas za 1evro Po kg I da ti se isplati pa da su ne znam koliki brojevi mozes samo da imas Jos veci minus,a gde je ti hrana za krmace I ostali troskovi,ne padaju prasici sa neba
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,600
Naravno da nije ista cijena za 1000 kom i za 1 ali trenutno samo hrana za kg prirasta košta 10 kn. Znači netko čisti hladnjače… Kaj se tiće cijene kukuruza - kukuruz je na veliko trenutno oko 2,5 kn/kg. Neovisno o cijeni inputa. Tko garantira da bude cijena kukuruza na jesen pokrila trenutne cijene gnojiva i goriva ?

Ja sam mislil da samo u HR daju poticaje… :unsure:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh