• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,875
Kak ne lete? Eno u metropoli uzbuna. Ne znaju je l potres, je l bespilotna sa 40 kg eksploziva, je l.....?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Danas smo muž i ja nazdravili!
Dobili smo svoju oranicu natrag u gruntovno vlasništvo!
Bilo je to ovako - tamo negdje pred dvadeset i pet godina i neku još, kupili mi mekotu zemlje, veseli i zadovoljni, platili je u markama cijelo bogatstvo jer je nekih tek dvjestotinjak metara iza prvih kuća, napisali ugovor, platili porez na promet, predali u Gruntovnicu na uknjidžbu, platili pristojbu, dobili rješenje da je gruntovno provedeno na kućnu adresu i to rješenje je u našoj kutiji ugovora i rješenja svega što smo kroz život kupili.
I pred nekih dva - tri tjedna, mi penzioneri sada, prekopavali po toj kutiji, muž tražio svaku oranicu u gruntovnici na netu, provjeravao vlasništvo, i gle - ove oranice nema. NEMA je upisane u Gruntovnici. Pa otišli mi tamo pitati da je oni nađu. Nema je. Pa otišli u pisarnicu di se predaju ugovori i plaća pristojba za uknjidžbu i isto tako pokazali im Rješenje koje su nam oni poslali prije 25 i kusur godina u kojem su nam rekli da su oranicu prebacili gruntovno na nas kao nove vlasnike. Nema je. Pa nas poslali na Katastar da je oni nađu. Nema je. Ima susjedovih sa lijeve i desne strane, ali naše nema. Ne mogu napraviti identifikaciju. Pa su nas poslali opet nešto prčkati na Gruntovnicu. Pa nas gruntovnica vratila na katastar - vrtili se mi tako par puta. E, onda smo kod šefice katastra zatražili službenu identifikaciju parcele koja kao ne postoji a koja u stvarnosti postoji i redovito se svake godine obrađuje i za koju imamo papire i da smo je kupili i da ju je Gruntovnica riješila i upisala na naše vlasništvo.
Nakon ure neuspješne pretrage, šefica se odlučila fomirati u Katastru novu česticu po službenoj dužnosti - dakle besplatno, napravila je danas sve papire, odnjeli smo to u Gruntovnicu, predali, isto besplatno, i sada će oni formirati novi zk. gruntovni uložak i uskrsnuti našu oranicu.
I da, oni čak nemaju nit naš kupoprodajni ugovor u svojoj arhivi koji smo im predali za uknjidžbu u Gruntovnicu. Sve je na čudesan način - nestalo.
Ajde, da se ne ureknem pa ispadne da se veselimo prerano - sve papire smo predal danas, sada gruntovni sudac to mora riješiti i izdati rješenje da je naše - naše.
Da naša oranica postoji i da je naša.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,988
Netko u ovo doba jede, netko jebe, netko spava... Ja u ovo doba u šumarskoj opremi spuštam svog dehidriranog psa sa vrha starog dimnjaka jer se očito popela na drvo za mackom pa skočila na dimnjak i tamo ostala par sati pošto je dehidrirana i bez glasa..... Sunce joj *****... Kupine mi hlače pokidale...
IMG_20220704_222703.jpg
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Da, 60 komada u jednom danu na 17 parcela pa je na kraju dana popustila koncentracija, ali nista strasno....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,875
Najstarije seosko vatrogasno društvo u bivšoj YU!

Obuka i članstvo u njemu me spasilo straže u JNA, ali i jednom kapetanu baterije donijelo probleme.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jutros ručnom kosom pokosil oko mladih voćkica. Udubina na drugoj sliki je posljedica proloma oblaka i bujične poplave, a tu gdje je kup trave je bila voćka. Odnesla ju voda. :(

Moral sam pokositi i susjedovo uz grabu jer je on ostavil ovaj "lijepi" drač kad je kosil svoje.
Zna li netko kak se zove taj drač na trećoj sliki? Jako je nezgodan, a razmnožava se i rizomima.


IMG_20220706_082948.jpg IMG_20220706_082932.jpg IMG_20220706_073844.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Trstika
Tako je.
Trstika.
Radila sam si strelice za luk od nje dok sam bila mala.
Nisu baš dobro letjele jer su bile lagane, ali sam kokošima čupnula neka pera pa ih nakitila perima za dobar pravac. :)
Ali sam zato radila odlične lukove od vrbe i jalse i črenšlje - to je jedino raslo iza našega vrta. :)

Dečki, kud me baš sada podsjetitste na djetinjstvo.......:)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Znači ipak je trstina, bi rekli v Gruntovcu.
Kak se je trajno riješiti?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,875
Izmjerio dužinu klinastog remena po DINu (Njemačka industrijska norma) vanjska dužina (17x1850) mm.
Kupio taj, ali ne paše - dulji 75 mm. To je mjera unutarnje dužine remena. Na remenu nigdje ne piše, bar ono što se obilježava kao Li (in) ili La (aut).
I kako onda kupovati klinasto remenje? :mad:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh