• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
Kupis oba,i mene moj mehanicar uvik pita,vanjska ili unutarnja mjera,svijet poludio. :ppozdrav:
A koja je oznaka na remenu da bih znao koja je mjera? Ima samo 17x1850

A štapovi od bambusa.......gdje je bilo za kupiti bambusa? Uzmeš lijesku ili trstiku!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
pred x godina bilo ribičko natjecanje kod mene na šljunčari...i ja uzeo svoj leskov štap (klijaricu) i krenuo...čudno su me gledali ovi s opremom...ja nit olova, nit plovka, samo udica, nit i leskov štap...
kad, vidi vraga, klinjo bez ičega bio drugi.... 🤭
jesu se ogledavali na mene....:hahah:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Izmjerio dužinu klinastog remena po DINu (Njemačka industrijska norma) vanjska dužina (17x1850) mm.
Kupio taj, ali ne paše - dulji 75 mm. To je mjera unutarnje dužine remena. Na remenu nigdje ne piše, bar ono što se obilježava kao Li (in) ili La (aut).
I kako onda kupovati klinasto remenje? :mad:
Koliko me sjećanje još služi klinasti remeni se ne mjere niti po vanjskoj (preveliki) niti po nutarnjoj (premali) strani.
Kak i u životu, istina je uvijek negdje između. ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,696
Koliko me sjećanje još služi klinasti remeni se ne mjere niti po vanjskoj (preveliki) niti po nutarnjoj (premali) strani.
Kak i u životu, istina je uvijek negdje između. ;)
Ne, zato imaš Li i La...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
Po DINu - (DIN je kratica njemačkog standarda (DIN-Norm) i istoimenog instituta Deutsches Institut für Normung koji propisuje standarde u Njemačkoj; pripisivalo mu se i značenje »Deutsche Industrie-Norm« i »Das ist Norm«) - klinasti remen se mjerio po obodu. Ono uzmeš špagu i oko i do remenica!
JUS je imao neku srednju vrijednost debljine klinastog remena

Znači, to je tu negdje, li la 10-15mm pa to uzmi na metar ili dva :unsure: :eek:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,696
Znači, to je tu negdje, li la 10-15mm
Martine ili nemaš pojma o klinastom remenju ili želiš ispasti duhovit. Kupi dva remena iste dimenzije npr 10x800, ali jedan neka ima oznaku Li, a drugi La pa ih usporedi. Nadam se razumijevanju i tvojoj probi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,696
Zato sam i napisao da postoje razlike Li i La... Nisam se šalio.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Zato sam i napisao da postoje razlike Li i La... Nisam se šalio.
Da, jasno mi je da se nisi šalio, razumijem o čemu pričaš i znao sam to od prije, no ja sam se našalio.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,527
Kupio dva ista remena u trgovini i bili razlićito dugački kad sam ih namontiral tak da ......
DIN nama u školi tumačili da je to dojć industri norm a JUS jugoslovenki univerzalni standard ili prekopirani DIN ,taj dan nisam bil u školi tak da sam to preskočil :hahah:
 
Posljednje uređivanje:

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,927
To more biti i do potrošenosti remenice ili nepravilnom napinjanju..
Al obo kaj ZJ veli to stoji. Npr Gufero i Three V nisu iste duljine, a ista mjera i oznaka na njima ispisana
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
Kupio dva ista remena u trgovini i bili razlićito dugački kad sam ih namontiral tak da ......
DIN nama u školi tumačili da je to dojć industri norm a JUS jugoslovenki univerzalni standard ili prekopirani DIN ,taj dan nisam bil u školi tak da sam to preskočil :hahah:
Pogledaj u Končsrev priručnik.
DIN i JUS nisu isti po pitanju mjere klinastog remenja.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ma meni je JUS bog sto se tiče označavanja pogotovo materijala ,sad su neke nove oznake i gluposti bože sačuvaj.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,696
Manje filozofiranja, više rszumijevanja i prilagodbe, budete imali više koristi.
Jako pretjerujete jer malo tko kupuje 4 različita proizvođača istog remena. Ako to radite onda žalosno.
Smanjite filozofiju, za vaše dobro.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh