• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Upravo se vratio sa Hitne, otkazala mi danas leđa.
Najgore kaj me ni noge ne slušaju, svaki i najmanji pritisak na donji dio leđa je pad.
Nekako se vučem na štakama, do WC koji je udaljen 4 metra mi treba 5 min.
Spičili mi u ruku i guzicu po jednu injekciju i pošto me nije popuštalo dali mi još direkt u venu neku kombinaciju. Nažalost ni to nije baš pomoglo pa su me onda lijepo poslali doma u nadi da će to proći kroz koji dan i uz preporuku da napravim magnetnu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo kolega @Kapetan_broda_Kupljenec
pregledaj i ti. Ja niti na fotkama nisam našel tražene podatke. Jedino se za nosivost navodi razred 91T. Na zadnje dvije slike su Savine gume 185/70-14 i na njima piše i nosivost i dopušteni pritisak.


@mane
suosjećam s tobom. Jel to došlo iz čistoga mira, ili si nekaj teže, možda u neprirodnom položaju radil pa je to posljedica?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Počeo neka sitna drva i grane tovarit u prikolicu i kod jednog saginjanja samo me presjeklo u donjem djelu.
Uspio sam se ispravit i malo prisjeo.
Dignem se i još neke sitnije komade ubacim i to odvezem malo dalje i iskipam. Još sam nekaj po malo radio jer me popustilo i nakon jednog silaska iz traktora me dokrajčilo. Jedva se dovukao do kuće i stolice. Tad mi se samo zacrnilo pred očima i hladan znoj me oblio, malo je falilo da ne padnem u nesvjest. Uspio nekako leć na kauč i sreća pa je brat došao ranije sa posla i nekao me ubacio u auto i odveo na Hitnu, proveo tamo skoro 5 sati i ništa nisam riješio.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Obje strane su na fotkama. Osim podatka 91T, nema nekog korisnog podatka. Pronašel sam da 91 označava razred nosivosti (615 kg), a T razred brzine (190 km/h). Za pritisak nema podatka, ali ta dimenzija ide na Golf, a u uputama za pritisak piše da se zadnje kod punog opterećenja drukaju na 2,9 bar.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
@mane imam 25 godina, iskočio mi disk sa 16. Žao mi je jako jer znam što to je. Ja sam imao užasne bolove u lijevoj nozi, neke posljedice su ostale. Morao budeš se psihički pripremit na dosta fizikalne terapije i vježbe istezanja. Barem meni je pomoglo. I naravno tada 1600 za magnetsku...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
@mane najgore kaj se more desit čovjeku

Moja preporuka ti je svakako napravit magnetnu i čim prije kod privatnika na pregled i zahvat. Kod obiteljskog doktora budeš sam tablete i injekcije dobival koje nikaj ne pomažu. Isto kak niti fizikalna ak ne riješiš uzrok boli.

Borim se s tim evo već 7 godina, već dugo nisam imao normalan i ugodan dan bez boli. Al eto borim se, najgore mi je dok ništ ne delam i dok preveč delam. Treba baš lagano.
Drži se i nek se čim prije bolovi smanje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Meni magnet nije problem, kum mi tamo radi.
Problem je ako bude bilo nešto ozbiljnije, imam neke radove koje sam započeo i planirao završiti do kraja godine.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
@mane brz oporavak želim, a onda će se i stvari riješiti. I sam znam kako je to, a tek mi je trideset i neka.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
Onda čim prije obavit magnet da se vidi gdje je problem
Jer ako ti tak otkazuju noge, definitivno je nešto ne baš lijepo

Mene je bolila lijeva noga, šepal sam, i nisam se mogao uspraviti. Do sada su mi uspjeli bar 50% pomoći, tak da mi je ostala povremena bol u križima, al da se trpjeti
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
Zaboravi radove dok se ne izljecis, imas vemena do prve mirovine, ak si u mirovini onda imas vremena do 100_te, ko nas Joza Manolic.
Ajde, posla bude i kad nas ne bude, ak mi sve napravimo kaj budu drugi delali.

I sam sam nastrado ove god. i sve sam odgodio za drugu godinu. Tak je kak jje
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,813
Obje strane su na fotkama. Osim podatka 91T, nema nekog korisnog podatka. Pronašel sam da 91 označava razred nosivosti (615 kg), a T razred brzine (190 km/h). Za pritisak nema podatka, ali ta dimenzija ide na Golf, a u uputama za pritisak piše da se zadnje kod punog opterećenja drukaju na 2,9 bar.
Poštovani kolega @iwanho, daj da razbijemo misterij. Te gume su standardne za večinu normalnih automobila, dakle napumpaj ih po želji između 2 - 2,5 bara i sve OK.
PS
"Da zloupotrijebim prostor", ako netko od forumaša treba zaista jeftino, 4 odlične zimske gume, MICHELIN 205/65 R15, na felgama, nudim ih na prodaju. Cijena, za 4 felge i 4 gume zajedno 1200 kuna.
IMG_20211231_114250.jpg
IMG_20211231_114312.jpg
IMG_20211231_114450.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,586
Sve su to posljedice teškog fizičkog rada, do pedesete godine svi mi kako tako izguramo. Onda to ide sve na gore, to ne mora značiti za sve isti, nego zavisi od posla kojeg se radi. S vremenom diskovi se troše i sužavaju medulu (leđna moždina) . Kako se disk troši određeni kralješak se pomakne iz svog prvobitnog položaja i vrši pritisak na živac koji izaziva bolove u mišićima . Kroz medulu prolazi 36 miljiona živaca, znači za svaki dijleić tijela.
Ako je malo žešći problem ambulantna fizikalna NE pomaže, a to je prvo što ti obiteljski doktor prepiše. Ustvari nije prije toga ti samo šiba tablete protiv bolova. Ma šta obi. doktor nego i fizijatar. Ja imam dosta problema sa kralješnicom i prošle godine od fizijatra tražio toplice. On meni, toplice vam ne odobre, a ja njemu odobrili bi oko vi napišete određenu dijagnozu koja na povjerenstvu prolazi za toplicu!
A prepisti ću vam dvoje tablete protiv bolova, ali kaže ove tablete su dosta jake pa ću vam prepisati još jedne za želudac.......:mad:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Onda čim prije obavit magnet da se vidi gdje je problem
Jer ako ti tak otkazuju noge, definitivno je nešto ne baš lijepo

Mene je bolila lijeva noga, šepal sam, i nisam se mogao uspraviti. Do sada su mi uspjeli bar 50% pomoći, tak da mi je ostala povremena bol u križima, al da se trpjeti
Ma budem to išao riješavat čim prije. Ide žena odmah ujutro kod doktora da napiše uputnicu i samo da me malo popustiti da se mogu kretati, obavit magnet.
Znao mi se živac ukliještit ili vrat ukočit ali nikad mi nije ovako bilo. Prije su me znala tu i tamo boliti leđa, donji dio. Išao sam jedno vrijeme povremeno na masaže i ta bol je nestala. Znao sam se sam tu i tamo istezati i zadnjih godinu dana nisam ni znao za bolove u leđima i sad odjednom ovo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh