• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,416
Ako uspijem spustiti 50 do 100 europljana biti ću zadovoljan.
A onako čini mi se da niste baš oduševljeni da to i nije neki baš kvalitetan plug.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Eto da pitam u ovoj temi ,ako ne valja nek prebace .
Naisao otac na ove gume sa unutrasnjom zajedno 80 eura ima priliku da kupi , 9,00-16 za prikolice. Kakva su vasa iskustva jel neko imao ovakve. Imam trenutno od hummera gume ali su lose vec ih vrijeme uzima.
001.jpg
 

Prilozi

  • 002.jpg
    002.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 7
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Znam da imaš 100 kila...ali ipak imaj malo osjećaja kad nagaziš na kočnicu 🤭🤔:hahah:
Ne, ne, nemam baš 100, mada 100 kila gluposti ima u meni 😂😂

Ideššš, koji lom.
Lom izgleda zdrav, jel si otkril razlog pucanja, nekaj otpalo iz mehanizma ili?
Pretpostavka iz onoga što se vidi unutra je da se pakna izgleda odlijepila jer nije nitovana, zadnja ploča je bila popuštena na svim šarafima, a ja nisam primjetio, pa je očito kod svakog kočenja dolazilo do zaustavljanja doboša, ali ploča napravi još malo i kara paknu, vidim da su oba šarafa što drže pakne na mjestu savijena, i tu je vjerojatno došlo do podlijetanja obloge između doboša i one zaštite cilindra, kad sam stisnio kočnicu, nešto je moralo popustiti jer je nosač obloge malo obrijan na vrhu gdje sjeda u cilindar.

Izgleda zdravo da, ali u odlijevku ima nekakvih kuglica, kao od šljake vara, mada nema previše da bi se reklo da nije držalo.

Sad tražim gus majstora, ako ne, budem sam povario jer sam već vario gusane vilice mjenjača, i napraviti okov okolo od flaha možda pa dam na obradu jer mislim da će biti seks naći novo ili polovno, bilo kako bilo, sad sam skinuo sve iznutra, pretjerao ga dalje, ali još moram blindirati cijev od ulja da ne izbije cilindar pošto ga sad nema što vraćati.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,416
Nakon ovoliko ruganja na moje pitanje prekinut ću svaku raspravu na temu pluga. Aj živjeli vi meni:ppozdrav:
P.S mada vidim među vama, da ima vas koji bi mukte kruha jeli ali neide.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Upravo ubo 6kg gusanih elektroda za 1900kn, jbg jeftino s obzirom da su se Jesenice ugasile, majku im ***** Rusko-Američku.

IMG_20221122_113931.jpg

@Viduka OPG

Kolega, sa slika se ne vidi puno, ali Eberhardt plugovi su solidni, lagane izvedbe i relativno lagani za vući koliko ja znam, doduše probao sam sa 3 brazde, noviji model i čisto solidno.

Ovo sa slike koliko vidim ima kemiju sa nekakvim raonikom koji je vjerojatno od nekog OLTa ili nešto, sa slika mislim da je cijena od 400 - 600€ realna, ali samo ako nije pomotan i da se ne mora odmah ići u ulaganje izmjene svih komponenti, vidim da nema niti kopirnih kotača, pa je o jedan od minusa isto.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,249
Koliko on po vama vrijedi, mislim12"
Taj plug sam gledal još 2011., a tad mu je cijena bila 500e.
Par godina kasnije je spuštena na 400e (koliko mislim da je i danas), nudil sam mu 300, obzirom na stanje pluga. Nisam siguran da je mehanizam za okretanje ispravan...nešto mi tam na oko fali .
Sam plug je nizak, nježno građen i prilično potrošen, a još je jako propal onaj dio koji stoji na zemlji.
Ako misliš vući ga s 539 OK, ali za 560 je prenježan.

Mislim da je cijena oko 2tkn realna jer plug je u lošem stanju. 3t (400e) mislim da ne vrijedi.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
Nakon ovoliko ruganja na moje pitanje prekinut ću svaku raspravu na temu pluga. Aj živjeli vi meni:ppozdrav:
P.S mada vidim među vama, da ima vas koji bi mukte kruha jeli ali neide.
Moj susjed ima takvog, vuce ga ursus 360, to je horor kako taj plug lose ore. Potruditi cu se poslikati oranje. Plug je u takvom stanju. Kad ga obnovis brzo ces ti doci do 1000€.
Koliko vidim na prvoj slici je puknut, tj fali dio...

Moj misljenje ak ga i zabadav dobis, skup je.
Zivio ti meni dozivotno.
Jbg tebe jebe daljina pa nemas izbora...
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
430
Viduka
Čim prije zaboraviš taj plug, ljepše ti bude. I jeftinije. To su kratke daske, mali razmak između prve i druge brazde, štopal se bude i prije neg dojdeš na njivu, a kamoli kad pustiš na malčiranu njivu.
Rađe čuvaj novce dok ne uleti nekaj u boljem stanju ili kupi za te novce bolji ravnjak.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh