• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Kuka ti može biti dodana vrijednost, samo izgleda "ti to trenutno ne kužiš" , pa ismijavaš tu moju pitalicu od pred neki dan. Razmisli možda sam ja ipak u tom trenutku okrenuo pilu naopako... Ma mlad si ti život i školovanje je još pred tobom... 🥂🙂
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Znam ja, zato polako, smireno... Dok najdem ti tu postavim, na mobu sam pa jedva vidim male tipkice 🙃 tražim, tražim...
Evo 25.1.2023 moj post #10146 u temi Automobili pa sam dobio dojam da si se "osvrnuo" na taj moj komentar. Eto o tome ja pričam 🙂
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
Ne pratim taj topic. Ne volim njemački aute pa mi nije interesantno.

A da počnem govoriti o japancima i koreancima brzo bi me popljuvali pa tako da ne pratim. 😂
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Eh na suhom vezu doma, nemam svoj vez pa ga vadim iz mora kad idem doma 👍
Sad kupujem vez ak se bu našlo nekaj, jer mi vikendaši nemamo pravo na prvu kupnju. Imaju samo domaći.
Nas gledaju ko građane drugog reda.
Nažalost to je tak, trebal bi bit tu prijavljen da imam neke privilegije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Eh na suhom vezu doma, nemam svoj vez pa ga vadim iz mora kad idem doma 👍
Sad kupujem vez ak se bu našlo nekaj, jer mi vikendaši nemamo pravo na prvu kupnju. Imaju samo domaći.
Nas gledaju ko građane drugog reda.
Nažalost to je tak, trebal bi bit tu prijavljen da imam neke privilegije.
Daj riješi to da odemo na ribičiju kak ljudi..navodno oko ivane 1 i 2 grizu bez gliste
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Danas uspio slikati nas poso proteklih mjesec dana. Masina za pranje gajbi koje voze voce i povrce , lijevo se ne vidi ima i sušilica. :)
Kolega po forumu @nedimN
Dao si mi baš pravu inspiraciju da pokažem (onima koje zanima i koji se kuže u problematiku) nakon čega sam baš mirno otišao u penziju.
Ovo je bila "jedna od posljednjih investicija" u kojoj sam morao biti jedan od glavnih organizatorskih i svakih drugih dežurnih krivaca ;) 🙃. Ovo je bila izgradnja jednog novog proizvodnog, robotiziranog i automatiziranog sustava. Uspješno je sve pušteno u punu proizvodnju. Mi smo - moji kolege i ja, bili sudionici montaže, puštanja u rad i ostavljeno nam je poslije toga sve to na trajno održavanje...
Samo ne u Njemačkoj, nego ovdje u HR...
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Za posljednju sam svoju "krivicu" u firmu slao "skice s mjerama za izradu određenih komponenti" s mora mobitelom, baš s plaže, neki su me - rekli su mi kasnije, baš psovali - jer nisu ništa skiciranog razumjeli, neki su za razliku od tih sve razumjeli, ali ipak su sve realizirali, sve što sam im predlagao, napravili i na kraju smo ama baš svi bili zadovoljni, pa i pomalo ponosni, dok su vidjeli i skužili "zajednički uradak". Samo smo tu ušparali onak, brat bratu, preko 1,5 milijuna kunića za našu firmu. Bila je to naša zajednička ideja, naša - ne samo moja realizacija i nešto što donosi trajne uštede i diže kvalitetu robe u međufaznoj proizvodnji. Ne bi to bolje ovdje detaljizirao, previše je i ovako.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
I kod nas ima dosta transportera i dosta automatizovanih stvari al je finta ne smijem slikavati 🙃. Juce kolega poceo raditi transporter za zaklane piliće i kip stanicu .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
I kod nas ima dosta transportera i dosta automatizovanih stvari al je finta ne smijem slikavati 🙃. Juce kolega poceo raditi transporter za zaklane piliće i kip stanicu .
Meni su u Njemačkoj, za vrijeme preuzimanja novog obradnog centra, u njihovoj proizvodnoj hali oduzeli i pregledavali mobitel, oduzeli fotoaparat, pa onda razočarano vratili, jer su vidjeli da gore nema slika. :hahah: :LOL: Samo ja slike ipak imam i to puno njih :LOL::hahah:.
Evo tri od mnogih iz te hale:
DSC05357.JPG
Naš stroj, lanac alata:
DSC05398.JPG
Njemački operateri pripremaju izradu probnog komada, da nam dokažu funkcionalnost.
DSC05399.JPG
Dio atmosfere u njihovim proizvodnim pogonima, mene fascinira kako je bilo sve čisto (y)

Bojim se da sam otišao u OFF, isprika svima kome smeta, nisam htio ispasti zločest.

Da probam ovo sve opravdati riječima: danas, sada sam se prisjetio nekih lijepih trenutaka iz radne karijere. To sam sada radio za kraj dana.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Svaka čast ,neka si podijelio sa nama uspomene. Švabe su alergicni na mobitel i slikavanje , kod mene u ugovoru stoji da je zabranjeno i da se mora cuvati integritet i patent firme. Al jbg znas ti nas Bosance i u guzicu bi zavirili 😁. Gdje ste bili ,to preuzimali? Vidis gore na kranu pise Demag ,imam jednog prijatelja zavarivaca koji je 15 godina radio u Demagu kod Dortmunda.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
@plus onakvu robot ruku KUKA ima i naš obradni centar,stavlja alat u arenu i u pristroj na stroju
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,168
Noviji kranovi Demag nisu ni par onima oldtajmerima..
Ubacili su to can bus upravljanje, ni ovlašteni zastupnici u hrvatskoj ne mogu lako otkrit kvar. A greške se samo ispisuju na tipkovnici..
Po meni ABUS u samom vrhu, malo su i oni zakomplicirali upravljanje mačke preko LIS uređaja. Al zato im je pogon naprijed-nazad i sama greda odlično izvedena..
Nije ni nekadašnji Atmos za bacit, danas se zove Insem.
 

Prilozi

  • 20220224_094916.jpg
    20220224_094916.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 26
  • 20220223_091259.jpg
    20220223_091259.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 26
  • 20220407_071822.jpg
    20220407_071822.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 26

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,456
Evo i jedne robotske ruke od mene , za slaganje cigle u jednoj domaćoj ciglani, bilo puno posla i puno nepoznanica što zbog opreme koju prvi put vidimo i ljudi s kojima smo prvi put odradili projekt. @Matija_E30 can protokol je jako dobar i može se bez problema svašta očitati preko njega. Mi ga isto koristimo sad sve više u našim uređajima
 

Prilozi

  • IMG_20210322_080632.jpg
    IMG_20210322_080632.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 26

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,168
TTK? Ili Končar?
Ne vjerujem da još neko ima tako jake kranove..
Ko vam to održava/popravlja? 🤔
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
View attachment 57201
Njemački operateri pripremaju izradu probnog komada, da nam dokažu funkcionalnost.
Čim nisu doma, nema više zaštite na radu ;)

Evo i jedne robotske ruke od mene , za slaganje cigle u jednoj domaćoj ciglani...
Ciglana Cerje ili ?

Noviji kranovi Demag nisu ni par onima oldtajmerima..
Ubacili su to can bus upravljanje, ni ovlašteni zastupnici u hrvatskoj ne mogu lako otkrit kvar...
Demateh?
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh