• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Čim nisu doma, nema više zaštite na radu ;)
Krivo, pa ovo sam ja slikao u Njemačkoj, kod preuzimanja tog našeg stroja, u njihovoj proizvodnoj hali.
 
  • Like
Reactions: ZJ

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Noviji kranovi Demag nisu ni par onima oldtajmerima..
Ubacili su to can bus upravljanje, ni ovlašteni zastupnici u hrvatskoj ne mogu lako otkrit kvar. A greške se samo ispisuju na tipkovnici..
Po meni ABUS u samom vrhu, malo su i oni zakomplicirali upravljanje mačke preko LIS uređaja. Al zato im je pogon naprijed-nazad i sama greda odlično izvedena..
Nije ni nekadašnji Atmos za bacit, danas se zove Insem.
Osvrt na dio "Noviji kranovi"
Slažem se u potpunosti da su sve mosne dizalice, novijeg datuma proizvodnje, sve nježnije i nježnije igračke, rezerve u njima gotovo niti nema, faktor sigurnosti žali Bože...
Samo na jednoj adresi održavali smo 12 kom mosnih dizalica i cca 50 kom konzolnih (sve na struju). Na drugoj je adresi firme bilo još nekoliko kom mosnih, a konzolne su uglavnom bile na komprimirani zrak.

Nekadašnji su Atmos mosne dizalice, kod nas u firmi redovito, svakodnevno i ustrajno preopterečivali u toku procesa proizvodnje pa preko 50% nosivosti, preko 30 godina. (Na moju sreču zadnjih 10 god bez tragičnih posljedica.) Zauvijek budem pamtio jedno pucanje originalne osovine, originalnog motora vitla/sajle na dijelu između kočnice i ostatka elektromotora. Kad je motor bez kočnice povučen teretom zavrtio i "zatulio", čitava je hala od preko 150 ljudi u trenu zanijemila i problijedila, samo su svi gledali tko je i gdje nastaradao. Nije nitko. Veliki je radni komad, čak je bio taj put znatno manje težine od nosivosti, pao preko drugih komada koji su bili u manipulaciji i proizvodnji, a ispod tog palog komada je živ i zdrav, u totalnom šoku ležao jedan mladi kolega, od kakvih dvadesetak godina, inače sin od naše kolegice koja radila u našoj menzi. Takvo što se nikada ne zaboravlja u životu.

To je bio jedan jedini harikiri Atmos mosne dizalice montirane 1981. godine.
Atmos je bio nepoderiv.

Bio sam i u firmi sljedniku Atmosa u INSEM-u SLO na preuzimanju jedne nove mosne dizalice, mislim 5T nosivosti, kojih 2 godine prije penzije. Dogradili smo ju na istu kransku stazu od več postoječe od 15T...

Baš sam se vratio u prošlost, sam-tak...

Nadam se da za večinu ovo ne bude nešto kao OFF.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
@ZGseljak i @NikolaT55 ja budem komentirao ovako:
Uživajte u tome maksimalno, sve dotle dok svaka takva mogućnost postoji. Od moje strane bravo i svaka čast 👌. Zašto?
Evo što Vam je naš današnji moderni život, sinoč me nazvao bivši radni kolega, poslije sprovoda radnog kolege, mlađeg od mene 11 god. Pa znaš ovo nema smisla, zaboravili smo jedni na druge, več nas pola nema živih koji smo skupa delali. Daj, ti si nas znao okupiti itd., napravi nekaj po tom pitanju da se zidemo, smo se mi neki spominali iza sprovoda, pa više se i ne poznamo.
I kao znak dobre volje, ja sam njemu na e-mail za 1 min poslao popis tridesetak naših tadašnjih kolega, s telefonskim brojevima, sve od prije 25 godina, u jednom prelijepom lokalu u VŽ kojeg su vlasnici zatvorili, nitko normalan ne kuži zašto su ga zatvorili.
Vidite to je ružna strana naših života, svi smo postali društveno neosjetljivi.
Da nešto bude mrvicu bolje u životu, ja sam i sinoč išao s autom po unuku gimnazijalku i vozio ju u grad k društvu, a mlađeg unuka k nama, jer su odrasli na vikend skijanju, a djeci se nije išlo.
Trudio sam se uvijek za društvo, prijatelje, trudimo se za djecu, ali koliko nas još ima takvih.
Zato uživajte, uživajte, uživajte, sve prebrzo prolazi 🥂🙂
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh