• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
I onda ti meni veliš da ja nečitljivo pišem :unsure:
Pojasni ako ti nije problem
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
nabio si sliku gdje te nije briga ta tuđe mišljenje , u ovom slučaju turbo dizela i mojeg mišljenja
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Bencin je bencin, dicel je dicel, uspoređivati ili pričati da jedan ili drugi ne valja je isto kao pišanje u vjetar.

Ima modela vozila i izvedbi motora različitih marki koji su se pokazali za onu stvar, isto tako i dobrih, ali u suštini reći da je dizelaš loš je isto kao reći da je benzinac loš, dakle nema razlike 😂

Da je nešto bolje od jednog ili drugog nebi imali ni Benzinca ni Dizelaša, amen!
Kakve su to promjene nickova 🤔
Radikalne, demokratske, u skladu s vremenom, socijalne, uravnotežene, nadasve istinite, a tek onda (nadam se) politički korektne i neuvredljive za svekoliki puk.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
!

Radikalne, demokratske, u skladu s vremenom, socijalne, uravnotežene, nadasve istinite, a tek onda (nadam se) politički korektne i neuvredljive za svekoliki puk.
Zaš ne kažeš istinu da ti je ono bila kratica ovoga.

Ja samo mislim da je evropljanima a preko njih i balkancima podvaljen dizel kak i globalno zatopljavanje...a svi znamo da su balkanci posebno zanimljivi takvim projektima..jer kad zagrizu ne puštaju.

dIzel je skuplji..više košta održavanje..treba skuplje majstore .skuplji alat.
možeš reči čak da je i to sve politika , ali treba veči akumulator, k njemu veči alternator , teži je , treba deblje opruge , više trga cestu ...

i svi "pravi" auti su benzin , od RR-a , poršea, bugatti , limuzina itd .

da ne govorimo o ekologiji ..tamo negdje u srednjoj školi pisalo je da tamo neki merđo ne znam koje serije kad radi u londonu iz njega izlazi zrak bolje kvalitete nego ulazi u njega ...pitam se tko je to progutao

frtalj stolječa kasnije takvom pročistaču zraka je zabranjeno u neke gradove , ok ..može biti da je i to politika , Ako tako tko misli nek stane iza svog dizela i našnjofa se " ozona" da splahne pluča
 
Posljednje uređivanje:

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,479
Oćeš rezultate eko testa dizelaša? Prvi put ga imam ,ali ni na jednom benzincu nije bil takvi
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Bratko, da Dizel nije bio svojedobno jeftiniji, ja dizela vjv vozio ne bih.

1.6D u G2 se nije baš kvario, dizel bio jeftiniji koliko? 2 - 3kn, a njegova krstareća brzina od 80km/h je trošila par litri mazuta na 100km. Za fakultetliju i mladog vozača, stroj!

Onda ostadoh vjeran preko G4 pa A4 pa A6 zbog dobre cene, RAV4 isto zbog cijene, ali i 2.2 D4D je durabilan motor.

Nadalje, iduće vozilo će lako vjerojatno biti bemzinac, jer je cijena goriva tu negdje, a održavanje je jeftinije, i to svaka budala koja ne zna gdje mu je ključ 13 kad ga treba zna.

Fanatici mene ne interesiraju...

Ali pošto znam za što je 1.9TDI ili 1.9JTD sposoban kad se malo takne, a dura svakakve torture, rado bih propustio još kojeg kroz ruke.

Globalno zatopljenje je priča za malu djecu i budale koje vjeruju u to, uzmi prosjek za svaku godinu i tu se kurca nije promijenilo osim nekih oacilacija koje ima svake godine.

Jedna drkava Amazonska prašuma ima apsorpciju CO2 na godišnoj razini toliku da sve i da uduplamo "zagađenje" opet bi bila u stanju to sve anulirati.

Ponavljanje je majka znanja, pa tako i povijest koja se ponavlja, a sve ovo oko promjena je sasvim normalan tijek događaja, nekada je sve bilo prekriveno prašumama, s vremenom se vrijeme (Potpuno kriva riječ, jer je prava riječ KLIMA) mijenjalo, pa tako i klima svakog područja i gdjr je nekada bila šuma sada je pustinja, koga ovi jebivetri uvjere da je "globalno zatopljenje" fenomen, ni ne treba mu bolje nego električni auto i pametna kuća da mu pogase sve kad ne bude mogao platiti ratu kredita sa poslom na kojem se ubija i živi kao ker.

Toliko od jednog koji je propao.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
deda marek ja ne gledam na te stvari pojedinačno , ne gledam ni brojeve na plavom papiru.
Jer i taj papir nije bez veze plavi , jer ja ne gledam na te fore , zašto nije mogao biti bijeli kao i poziv na sud ?
znači ja gledam kaj mi govori moj nos .A mom nosu nije smetao rad hladnog dizela kad je sagorijevanje bilo nepotpuno , ali mi nos reagira na smrad iz današnjih dizel motora na kojem prolazi dim kroz najmanje 2 "filtera"

plin je jedna druga dimenzija , o kojoj bolje ne pisati .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
nabio si sliku gdje te nije briga ta tuđe mišljenje , u ovom slučaju turbo dizela i mojeg mišljenja
Ne kontam kakve veze ima slika iz one teme sa ovom temom?

Kaj se onog motora tiče, ne velim da nema boljeg ali dok ne probam lava za mene je i dalje svinja kralj životinja.

A benz, plin, nafta..... nakon Mazgice plinašice mogu sa sigurnošču potvrditi da se na njoj to jako isplatilo u odnosu benzin plin, ali je vožnja motora TDI i te Mazge podjednake snage bila totalna pušiona.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Ono jedno leto kad si se ti klatil po svetu na tvojem lokalnom VRC-u je vozil jedan crveni cvajo, i nije mu loše išlo ;)
Ti isto tak jako dobro znaš da meni ljepšeg mirisa od sagorelog čistokrvnog benzica nema kak ni zvuka kad u loncu ide plink, plink, plink, ali klepetalo je klepetalo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A4 35TDI S tr Edition10
120 kW (163 KS)
od € 40.499,74
od Kn 305.145,29od € 495 mj.


Tehnički podaci⁠
6.1 - 6.7
VS

A4 35TFSI Edition10
110 kW (150 KS)
od € 32.453,32
od Kn 244.519,54od € 401 mj.


Tehnički podaci⁠
4.6-5.2


benzin troši 1.5 litra više
razlika ravno 8 000 e
= 6400 litara benzina
da ne vadim kalkulator to je za oko 100 000 kn .
znači tek nakon 100 000 km ima uštede na gorivu
e sad vi koji to vozite izračunajte samo razliku u servisu , ulju , akumulatoru , ad blu ,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Jebaj ga, ti sad pišeš neke aute sa ciframa koje ja neznam ni pročitati a kamoli isplatiti.
Ja vozim rage koje su provjerene i ne zahtjevaju skupe servise, samo natočiš ulje, provjeriš gorivo i gassss. Katalizator, dpf, tri mase kvačilo, poluosovine koje prolaze kroz zvono, tipke razno razne.... kaj je to ja neznam.
Onaj motor kaj je imal ajnzec da jagodicu na prstu odsječe sam izvozil sljedečih 150 tisuča, metnul ga na odmaranje i sad nokon dve godine stavil u drlju, veselo tucka dalje.
Tih spominjanih 100 tisuca okrenem za tri leta pa kad bi se mogel počastiti sa novim najvjerojatnije bi opet bil dizel
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,764
Malo šarafanja... Jedva našao produžetak dovoljno mal, a dovoljno velik da mogu svijećice zamijeniti.. Bobine išle bez problema..

Renault sad ide ko metak 😁😁...


Pa nakon toga zalio bašču. Malo prihranio aminokiseline + čudomix...

Izgrizli me komarci da ne znam kako ću spavati... Ali eto. Da ne propadne dan...


IMG_20230717_192457.jpg IMG_20230717_192454.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh