• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Ne vidi se veličina...ali su između 150 i 400kn nove ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Dobra klješta bez obzira bila knipex ili ne.
Sviđa mi se kočnica i u planu je sa takvima se počastiti nekad.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ide kao pjesmica, na max. dubini sa klinovima (57cm) ide 6.8 - 7.5km/h, bez klinova (65+cm) 5.5km/h - 6.3km/h opet ovisi kako je gdje tvrdo. Ali uvratine su mu boljka, tu mu fali kila gdje je baš jebački tvrdo, pa onda idem iz par prohoda da se to sve dobro razbije. Mada mislim da skinem lastin rep za čisto podrivanje, išao bi kao leptir. To je od prošle godine podatak naravno.

Trenutno idem na cca. 35 - 40cm, taman da mi lastin rep skida gornji sloj i razbuca žetvene ostake, i tu ide od 8.5 - 9.3km/h, ovisi kako gdje.

Ali stroj se iznimno lijepo vuče i jako dobro radi, nsiam se zajebao što sam ga uzeo.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ja sam 3 radna tijela jedva vukel 5,5 km/h na 50 cm. Jesi probal izmjeriti stvarnu dubinu, da gurneš neku šipku iza radnog tijela pa izmjeriš?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ovisi o dizajnu podrivača, ovaj sistem kao kod rippera puno lakše odrađuje posao jer u isto vrijeme probija i izdiže zemlju zbog kuta radnog tijela, dok kod konvencijalnog podrivača 70% radnog tijela stoji vodoravno i trpi otpor zemljišta i kida ga "na sliu". Naravno bez klinova i moj prdi i stenje da mu oči ispadaju.
Dali si vukao Alpega ili?

Kod nas je srednje teška do laka ilovača tako da je to još jedan od razloga zašto ide dosta "lagano".

Nisam mjerio jer me to nije zanimalo, to je bilo samo za probu da vidimo kako će se traktor ponašati, meni je bitno da razbijem plužni džon stvaran godinama (do 45cm sve preko toga je nepotrebno), ionako prelazim na maksimalan nivo samo vertiklane obrade tla, ali mogu čisto informacije radi probati izmjeriti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
ZJ-a ni blizu.
Kolko ga poznam od bu na izmjereno dodal kod mjerenja, pa kod upisivanja u bilježnicu pa na kraju (za svaki slucaj) kod davanja mjera za rezanje materijala.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,602
Danas završavam projekat hidraulični bočni disk. Na moju žalost moral sam raditi preinaku jer prva varijanta nije bila dobra. To sam ustanovil kad je već sve bilo pofarbano i kad sam namontiral disk na postolje. Onda reži sve dolje i iz početka. Tak je to dok delaš iz glave, a nemaš koga pitati. Stara prokušana metoda pokušaja i promašaja. Moral sam i kotač staviti još bliže disku da disk ne diže lijevu polugu na traktoru. Onda je nastao problem pokretanja hidromotora, ali i to je riješeno uz pomoć dragih ljudi koji trenutno uživaju na moru i gledaju ribe. Još malo poštelavanja i onda proba dok se farba posuši. Nadam se usješna. Ve idem na pivu i pod tuš.
 

Prilozi

  • disk bočni 1.jpg
    disk bočni 1.jpg
    96.7 KB · Pregleda: 45
  • disk bočni 2.jpg
    disk bočni 2.jpg
    95 KB · Pregleda: 45
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh