• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Sve isto kak i do sad:
- Lijeva ručica na 2. zubu, samo ručica 540/1000 na 1000.
I onda ne pretjeruj s gasom ili po cesti isključi pumpu hidraulike.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,764
Ljudi moji što ovo dobro kosi... A što je ogromno... Već vidim da ću pokositi svašta dok se ne naviknem na širinu 😂

Išao kositi kod kuma i pustio ga u gustu travu s pola gasa. Bome mi ugušio traktor 😂. U biti za razliku od starog 180 koji je na jednom reduktoru. Znači 180 promjer osovine s noževima ovaj ne radi baš kao zamajac pa ne mogu uletiti u travu bez gasa..

Ali kad daš gas radi savršeno.

Ali naravno da sam morao nešto zajeb....

Uzeo kardan isti kao za 180.. Jer ono.. Šta će mi drugačije dužine...

Zaboravio sam da je na 180 reduktor jedno 30 cm dalje od traktora pa mi kardan bio prevelik...

Pa sam usput stao kod meštra da mi ga skrati 😂...

IMG_20230809_184300.jpg IMG_20230809_171212.jpg IMG_20230809_180904.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,484
Ljudi moji što ovo dobro kosi... A što je ogromno... Već vidim da ću pokositi svašta dok se ne naviknem na širinu 😂

Išao kositi kod kuma i pustio ga u gustu travu s pola gasa. Bome mi ugušio traktor 😂. U biti za razliku od starog 180 koji je na jednom reduktoru. Znači 180 promjer osovine s noževima ovaj ne radi baš kao zamajac pa ne mogu uletiti u travu bez gasa..

Ali kad daš gas radi savršeno.

Ali naravno da sam morao nešto zajeb....

Uzeo kardan isti kao za 180.. Jer ono.. Šta će mi drugačije dužine...

Zaboravio sam da je na 180 reduktor jedno 30 cm dalje od traktora pa mi kardan bio prevelik...

Pa sam usput stao kod meštra da mi ga skrati 😂...

View attachment 63495 View attachment 63497 View attachment 63498
To su priključci za sve pohvale. Kad su oštri nozevi kao i parkovska urede.
O tome sam pisao. Mi sa tim meljemo sve do 3cm debljine., travu, ostruge i bujad po 1,5 metra visina sve dribi. Sličnih tome u poslednjih 5 godina napravio sam više od 15komada. Ma nemogu stići napraviti, trenutno da imam 3 odah bi otišli. Moja varijanta ima nekoliko prednosti od toga. Maksimalno je gurnut u desnu stranu, zbog prilaza, u toj varijanti samo jedan točak gazi travu. Napred nisu planovi već postavljam točkove koji opet manje prave problem. Izlaz je veće širine i bolje raspoređene masu. 20211009_192926.jpg
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,270
Osobno mislim da je bolje naprijed sa skijama a ne kotacima...
P.s.moj ima kotace naprijed...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,764
@sttipa I ja mislim da je bolje sa skijama. Kotači se hoće kopati u zemlju..

@Deda Marek 😂😂😂


@smilan po meni je bolje riješene ovakvo od mega i ga za otvor za travu. Više ju usitni i ne hvata se za rubove. Tj. Nema ni jednog ruba na kojem bi se nakupljala.. A što se tiče pomaka.. Malčer je 235,a traktor je 155... Ima mjesta za pomak koliko hoćeš. Iako ja nisam ljubitelj maks pomaka. Ja volim da mi malčer dođe ravno do ruba lijevog točka. A onda desno nek viri koliko treba
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,764
Nije mi baš jasno čemu 3 reduktora od 44kw...

Ajde ovaj središnji da je toliko... Ali očito je ovako manje razmišljanja. Uzmeš sve iste i miran si...

Reduktori su poprilično masivni. A svaki od bočnih je zadužen samo za 120 cm nož.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,484
@sttipa I ja mislim da je bolje sa skijama. Kotači se hoće kopati u
Neznam kakvi su ti koji kopaju zemlju točkovi. Radio sam i taj plaz i on mi je sve rovio I travu zabijao u zemlju. Sa točkovima nemam niti jedne trvake nesasječene. Točak je 7cm širine i 20 do 25 cm prečnika gumirani tako da to nije tako ali ako je to vama bolje odlično.
Ja bi provjerio ulje u tim reduktorima..a ima ih brate
Tu reduktori trpe sve udare na naž i u pravu si treba pratiti ležaje jer nose ozbiljnu snagu, a imaju i ozbiljnu cenu. Mislim to su standardni za upotrebu, i nisu baš tako ozbiljni ležaji, prema nameni u koju su u ovoj varijanti ugrađeni. Ja u kućišta što izrađujem postavljam ležaje iz serije 63xx, u tim reduktorima su neki serije 60xx.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Evo već se isplatilo 😂😂

FS450 mi je jadno i nikako radio odkako se vratio od pljunca kod kojeg je bio, pa brat bratu 3 - 4 mjeseca, poznavajuć njega i cigančenje, vjv je sipao neko smeće od goriva ili nije pojačavao dozu trotaktola nakon ostavljanja u šupi.

Radio je on još par mjeseci tako, vidno umoran i bez snage, a sad više nikako.

Baca bengu na karburator nazad i jednostavno ne može razvrtit motor da se ubiješ.

I sad kazaljkica kaže 2bara pretiska, a minimum minimuma da se može reći da je ok je 6 bara, tako da još jedan dečko za remont 🙈🙈
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Koliko uopće ta igračka košta?
Istina je da bolje melje travu t tim polu-oklopima odzada, samo je problem preuski valjak po polju gdje ima jaraka.
I nemre kositi u rikverc, za razliku od pravokutnih modela.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh