• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,484
Koliko uopće ta igračka košta?
Istina je da bolje melje travu t tim polu-oklopima odzada, samo je problem preuski valjak po polju gdje ima jaraka.
I nemre kositi u rikverc, za razliku od pravokutnih modela.
Zavisno od potrebe u radu, ja dostavim kupcu dve varijante noževa. Ako želi mijenjati, ima običn nož sa 2 rezne i disk sa više noževa. Mada nam je bitna širina izlaza da se sva masa jednako raspodeli, nezna prelaz između prolaza i u sagorevanju od sunca to je veoma bitno da je masa u što tanjem sloju da nam ta masa što brže nestane.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Ima li tvoj Zetor možda ručicu za odabir brzine kardana 540/1000?
Ima i cipelu broj 36 :hahah: ;)

Nema Lijeske sa obodnom brzinom, valjda se nije nekaj razletelo :unsure:
Baš me zanima koji bude rezultat mjerenja.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,602
Evo Lijeske, evo dana.....
Javil bi se ja i prije, ali nisam mogel najti noževe kaj su odleteli sa diska.... :)
Rezultat probe:
Uključim 1000 okretaja kardana, dodam gas da motor vrti na 1200 okretaja, uključim disk i čujem nekaj fučka iza. Brže mjerača vu ruke i merit prije nego se nekaj ne razleti. Mjerač pokazuje 1450 okretaja noža, probam drugi put 1460, probam i treći put opet slični podatak. Fakat je ovo ubrzalo okretaje noža. Fala ZJ-u na pomoći. (y)Vidiš kak se čovek svaki dan nekaj novo navči. I onda neš pil.
Imam na zalihi cca 3-4 litre Hidraola pak i to mislim nalijati v Zetora za slučaj da se bude ulje grijalo. To mu nebi trebalo biti preveč, barem tak mislim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Po mojem, to je premali broj okretaja motora za neki dulji rad.
A i ulje se bu jako grijalo.
Na kratke staze okm ali vuru ili više ....
Ja osobno bi radije radil na 540 sa više gasa ako je to dovoljno za broj okretaja priključka
Ne samo pumpa, nego ništ otraga nebu stetno zbog toga.
još ako nekom padne na pamet da usporiš broj okretaja pomoču ručice za protok.....
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,602
Budem probal prvo na 540 okretaja. Ako bude kosilo kak treba onda bum tak kosil. Ako nebude košnja kak treba ona bum probal na 1000 okretaja uz kontrolu grijanja ulja i hidromotora na disku. Fala Vam svima još jedanput na savjetima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Niš se ne bu dogodilo ako motor vrtiš na cca 1500, jer pumpa nemre predati više 7...8kW (u grubo), pa to motor ni ne osjeti. Ak sam ja mogel danima vrtjeti berač na 1600 o/min motora (s multiplikatorom, da je na ulazu 540 o/min), a Fiat ne voli niske okretaje za razliku od Zetora.
To je isto ko da ga vrtiš na 2200 a pri 540 o/min.

Gubitci pumpe i motora nek su 2x10% (a sigurno su manji), to je manje od 2kW. Zetor ima 40 litri ulja u getribi, veliku površinu iste, a zupčaniki nemru grijati ulje jer im je mali teret i još manja brzina. Hidraulika ga ne bu toliko grijala.

Jedino isključi pumpu kad ga voziš po cesti punim gasom, jer nema potrebe.
Uostalom, ako traktor tjera neke priključke kardanom na 1000 o/min, pumpa se mora vrtjeti brže, tak da još sigurno niš ne bu.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,764
Koliko uopće ta igračka košta?
Istina je da bolje melje travu t tim polu-oklopima odzada, samo je problem preuski valjak po polju gdje ima jaraka.
I nemre kositi u rikverc, za razliku od pravokutnih modela.
Ova kod mene na slici 2000e (možda 1900) bez dodatne opreme s uključenim transportom i pdv-om...

Pod dodatnu opremu računam dodatnu reznu garnituru s lancima i kardan

Malo bio po komposta za voćnjak 😁😂... Nije problem vući tonu komposta. Problem se je stati 😂
IMG_20230810_122005.jpg IMG_20230810_121857.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Niš se ne bu dogodilo ako motor vrtiš na cca 1500, jer pumpa nemre predati više 7...8kW (u grubo), pa to motor ni ne osjeti. Ak sam ja mogel danima vrtjeti berač na 1600 o/min motora (s multiplikatorom, da je na ulazu 540 o/min), a Fiat ne voli niske okretaje za razliku od Zetora.
To je isto ko da ga vrtiš na 2200 a pri 540 o/min.

Gubitci pumpe i motora nek su 2x10% (a sigurno su manji), to je manje od 2kW. Zetor ima 40 litri ulja u getribi, veliku površinu iste, a zupčaniki nemru grijati ulje jer im je mali teret i još manja brzina. Hidraulika ga ne bu toliko grijala.

Jedino isključi pumpu kad ga voziš po cesti punim gasom, jer nema potrebe.
Uostalom, ako traktor tjera neke priključke kardanom na 1000 o/min, pumpa se mora vrtjeti brže, tak da još sigurno niš ne bu.
Razmjenite brojeve telefona kad bu išel na 3 dijela.
I kabinu ima ako se dobro sjecam.
Daj Bog da nebu trebalo ali ako bu.....

Ti spominješ 1600 okretaja a lijeska 1200. To nije ni blizi isto.
Ono danima nebum komentiral ;)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,781
Na tri dijela bu jednog dana išel sigurno. Ako se stim nesme delati zakaj je tak napravljeno? Ako pumpa kaj se vrti bržije bude grijala ulje kak ga onda pumpa veće litraže nebu grijala?
6745 već 10-tak godina bere kukuruz i još neke stvari radi na 1000o/min pumpa je još s kojom je kupljen a ko zna kada je mjenjana i dal je uopće.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Neda mi se, tražiti slike lomova.
Kaj se mene tiče samo gasss
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,602
Nema potrebe za veliki gas. Budem probal najprije sa 540 okretaja. Sreća je kaj traktor nema kabinu ako zatreba naluknuti mu se v utrobu. 😉
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,479
Na tri dijela bu jednog dana išel sigurno. Ako se stim nesme delati zakaj je tak napravljeno? Ako pumpa kaj se vrti bržije bude grijala ulje kak ga onda pumpa veće litraže nebu grijala?
6745 već 10-tak godina bere kukuruz i još neke stvari radi na 1000o/min pumpa je još s kojom je kupljen a ko zna kada je mjenjana i dal je uopće.
Za kaj koristiš pumpu dok bereš kuruzu? Za prazniti bunker. Ostalo dela kardan. Nije baš ista priča
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Niš se ne bu dogodilo ako motor vrtiš na cca 1500, jer pumpa nemre predati više 7...8kW (u grubo), pa to motor ni ne osjeti. Ak sam ja mogel danima vrtjeti berač na 1600 o/min motora (s multiplikatorom, da je na ulazu 540 o/min), a Fiat ne voli niske okretaje za razliku od Zetora.
To je isto ko da ga vrtiš na 2200 a pri 540 o/min.

Gubitci pumpe i motora nek su 2x10% (a sigurno su manji), to je manje od 2kW. Zetor ima 40 litri ulja u getribi, veliku površinu iste, a zupčaniki nemru grijati ulje jer im je mali teret i još manja brzina. Hidraulika ga ne bu toliko grijala.

Jedino isključi pumpu kad ga voziš po cesti punim gasom, jer nema potrebe.
Uostalom, ako traktor tjera neke priključke kardanom na 1000 o/min, pumpa se mora vrtjeti brže, tak da još sigurno niš ne bu.
A kaj da velim..ljudi zaboravljaju..i to me baš žalosti..jer je tvoj fiat imao jasnu posljedicu rada na malim okretajima jednu pd njih je majstor štemal iz glave..

Druga stvar je iskljuciti pumpu pri vožnji na cesti ,tko bude držal priključak u zraku?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,781
Za kaj koristiš pumpu dok bereš kuruzu? Za prazniti bunker. Ostalo dela kardan. Nije baš ista priča
A kak odvojiti pumpu od kardana? Kak se to isključi daj nam pojasni da kardan se vrti a da se pumpa ne vrti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
A kaj da velim..ljudi zaboravljaju..i to me baš žalosti..jer je tvoj fiat imao jasnu posljedicu rada na malim okretajima jednu pd njih je majstor štemal iz glave..

Druga stvar je iskljuciti pumpu pri vožnji na cesti ,tko bude držal priključak u zraku?
Daj naj...
1600 o/min nije malo, ako je najveći moment i niže. A motor se u radu uvijek koristil između 1600/1800...2000, po cesti do 2500, koliki mu je puni gas. Sigurno nije štemal zbog toga.

Zetor nije IMT, može držati priključak i bez pumpe, pogotovo ovakav lagani, kakvoga je @lijeskakc složil.
Kaj misliš, kak smo vozili priključke koji su imali kardan z 25-takom, čija hidraulika nije radila bez kardana?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
A kak odvojiti pumpu od kardana? Kak se to isključi daj nam pojasni da kardan se vrti a da se pumpa ne vrti.
Lijevu ručicu kardana skroz u gornji položaj,ali onda kardan radi preko brzina,a pumpa hidraulike ne radi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Lijevu ručicu kardana skroz u gornji položaj,ali onda kardan radi preko brzina,a pumpa hidraulike ne radi
Ovo je (gotovo) neprimjenjivo, osim za stacionarne priključke ;)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,781
Lijevu ručicu kardana skroz u gornji položaj,ali onda kardan radi preko brzina,a pumpa hidraulike ne radi.
Ideš moram to u subotu isprobat pod cepačem i pod čekičarem uopće nisam znal da to postoji. Samo me zanima kak ti bereš s tim kukuruz?
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,479
Ne grije se ulje zato kaj se pumpa vrti,već od tlaka i protoka v tankim lajtunzima. Kod branja kuruze nema protoka
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh