• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,781
Još čekam odgovor kak to isključite pumpu a da vrtite kardan 540/1000o/min. Ovo prek brzina zaboravite @ZJ vam je gore napisal zakaj.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,479
Ja još uvijek ne kužim. Kaj na zetoru pumpa vrti kardan? Ona se vrti i pretače bez otpora. Kalač ima svoje ulje i pumpu tera kardan. Tak da po meni pogon hidromotora prek pumpe ili prek kardana baš nejdu u istu rečenicu
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,781
Kardan vrti pumpu hidraulike jer je to neki češki inžinjer tak izmislil(onu u traktoru) ti si rekel da ju isključim kad berem na 1000/o/min. Mene zanima kak ti to o napraviš ?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,781
Za kaj koristiš pumpu dok bereš kuruzu? Za prazniti bunker. Ostalo dela kardan. Nije baš ista priča
Ovo je tvoje napisano, ti sad meni reci kak odvojit pumpu od kardana osim fizički?
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,479
Ma,čovječe,pumpa se vrti i pretače iz šupljeg u prazno. Druka kad uključiš hidrauliku. Kod pogona kolege Lijeske bi stalno drukala na hidromotor i vračala na povrat u getribu. U tom slučaju se ulje grije zbog prije spomenutih razloga. Ja nisam napisal da se pumpa ne vrti dok bereš kuruzu,već da nema opterećenje osim kod kipanja. Kaj misliš zakaj cestarski malčeri imaju svoju pumpu za hidromotor pogonjenu kardanom i hladnjak za ulje na njoj. Jer je veliki protok i veliki tlak u lajtunzima. U svakom traktoru se pumpa stalno vrti,na večini neovisno od kardana. Inače bi kak je rekel puknuti priključke šlajsali po cesti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Btw mene je strah tog zupčastog motora..vjerojatno kinez..ja mu ne vjerujem.
Kako je ispod rijeseno ?..ima glavčina s ležajem?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Možda ti i pokažem kad dođem ćiku 😜😂

IMG_20230811_131450.jpg

Karike čak i nisu bile jako potrošene, ali sam svejedno nabacio nove kad sam već rastavio, pukla je gumena prirubnica do usisa pa je tu vjv vukao falš zrak, deknio semeringe nove isto za svaki slučaj i uzeo sam novi karburator jer sam stari čistio i u ultrazvučnoj kadici i svejedno nije radio kako treba, nikada da navuče full gas kako treba, uvijek frflja, a skidanje dizne na njemu je 'bolje nemoj' jer svaka pukne pa tek nemaš ništa od njega. Tako da sad udara kao veliki.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ne znam gdje ode hahaha
Manometar sam testirao na kompresoru i ispravan je, ali na trimeru ne pokazuje više od 2bara ponovno, što je točno uzrok, nemam pojma, ili samo ne znam testirati dvotaktne motore 🤔😂
Budem probao na QinQiju ili kosilici kasnije...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh