• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,479
Ma nije tak. Ovaj župnik ti je legenda. Napravil je v 2 lete više v župi,nego stari za 35 let. Šteta kaj nije v moojoj župi,samo mi gorice spadaju tam
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
Ajde da i ovo malo dođe na red. Ali samo malo. Pošto sam toliko vremena i imao.

Trebao sam ovo završiti jučer, danas šalovati, sutra betonirati.

A sad sutra moram ovo završiti da oslobodim prikolicu, i još sam dogovorio jedan transport... Meni pod hitno treba jedan rob 😂
IMG_20230820_180242.jpg IMG_20230820_180234.jpg IMG_20230820_180221.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,603
Samo da javim da je disk isproban. Vrtio sam ga na 540 okretaja kardana i cca 1500 okretaja motora. Disk dela dobro na toj brzini. Delal sam bez prestanka po 2 sata. Za to vrijeme hidromotor je bio topli, ne preveč. Međutim otišel je plinski amortizer koji vraća disk. U to sam od početka sumnjal da to nebu dugo zdržalo, ali me iznenadil i riknul i prije nego sam se nadal. Kineska posla.
Problem je kaj na njemu ništa ne piše, a trgovac nema pojma koje je jačine.
Otvoreni amortizer je dužine 420mm računajući od sredine ušice do sredine druge ušice (nisam ga skidal nego izmeril onako kako je na slici). Kada je sklopljen onda je dužine 270mm od sredine do sredine ušice, fi je 22 mm. Koja je jačina pojma nemam. Ako ima tko kakva saznanja bio bih zahvalan.
Neda mi se to predelavati na opruge, ali mi se čini da bi to bilo najbolje rješenje.
 

Prilozi

  • amortizer disk.jpg
    amortizer disk.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 33
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Da pitam kolko bi mi trebal panel solarni i akumulator za jedan frižider 12V 45W.
Znači da mi taj frižider normalno dela da se ne gasi da mu fali stuje? Jel bi bil dosta gel 80Ah?I kolko wata neki panel? Prek dana bu ok kad je sunce, al ponoći bi se ugasil možda.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Samo da javim da je disk isproban. Vrtio sam ga na 540 okretaja kardana i cca 1500 okretaja motora. Disk dela dobro na toj brzini. Delal sam bez prestanka po 2 sata. Za to vrijeme hidromotor je bio topli, ne preveč. Međutim otišel je plinski amortizer koji vraća disk. U to sam od početka sumnjal da to nebu dugo zdržalo, ali me iznenadil i riknul i prije nego sam se nadal. Kineska posla.
Problem je kaj na njemu ništa ne piše, a trgovac nema pojma koje je jačine.
Otvoreni amortizer je dužine 420mm računajući od sredine ušice do sredine druge ušice (nisam ga skidal nego izmeril onako kako je na slici). Kada je sklopljen onda je dužine 270mm od sredine do sredine ušice, fi je 22 mm. Koja je jačina pojma nemam. Ako ima tko kakva saznanja bio bih zahvalan.
Neda mi se to predelavati na opruge, ali mi se čini da bi to bilo najbolje rješenje.
Peder je mama za to!
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
793
Vecer. Bio na buvljaku i uhvatil ketencug koji ne radi dobro. Znaci sa ruckom dignem gore i onda bi lanac trebao stati ali on ide nazad. Trebam ga srediti
 

Prilozi

  • IMG_20230820_191353.jpg
    IMG_20230820_191353.jpg
    51 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20230820_163039.jpg
    IMG_20230820_163039.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 28

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
Skretao iz reda u red. Malo nisam pazio, savio šapu na auto prikolici.

Jel se to mijenja samo na ona 2 šarafa koji ju drže?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Odšarafiš i poravnaš.
Mijenjaš tek ak se ne da poravnati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Ne mudruj, nije to prikolica za po polju pa kak bude bude. Nek to pukne na cesti .... najvjerojatnije bu sajla to popeljala za sobom, ali kaj ako nebu.... Da se ništ ni ne dogodi nikome ti buš u problemu koji ti bu odnesel vrijeme....ništ od ravnanja, ne velim da se nebi dalo ali za 20-tak eura se ne isplati.

 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh