• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Cekaj, pa.to ne valja za malcer...
To je cegrtaljka. Nju kad opteretis preskace dok ne zaustavis kardan i ponovo pokrenes.

Ako si tu kriz polomio, tu nesto ne radi kako spada.
Ili je.to ona verzija gdje u jednu stranu radi a kad pustis gas onda se vrti u prazno da malcer ne tjera motor?
Ako je cegrtaljka onda stalno preskace i to ne valja za malcer a ako je ovaj drugi slucaj, to je bez veze i nema zastitu od preopterecenja.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
Ne ne. Protočna sklopka je ona koja ne da da se obrtaji malčera vraćaju na traktor i da malčer ne služi ko zamajac. Nije cegrtaljka.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Ok.. dakle nema rasterecenje nikakvo u slucaju panjeva.

Ti mozes kupiti samo jednu stranu kardana koja ima kajlu koja puca ili lamelu pa ces time sprijeciti lomove. Kardani se mogu kupiti u dijelovima pa si slazes kak ti pase
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Osigurač sa šer-bolcnom je ...bolje ikaj nego nikaj. Pomaže, ali je muka mijenjati šarafe.
Meni se najviše sviđa ovakav s "krrr" spojkom, jer je najjednostavniji, s uglavnom poznatim momentom.
Kardan s tarnom pločom je problematičan, pogotovo ako se kardan drži vani, jer se ima sklonost zalijepiti, pa ne proradi kad treba. Trebalo bi ga otpustiti, malo zavtiti da se "ostruže", pa onda šarafe (federe) stegnuti na mjeru...koja je obično nepoznata.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
A zašto svi prodavači i proizvođači kažu da za roto malčer treba jedino slobodnoprotocna sklopka na kardanu?

Kako se zove krr spojka? Može neki link? Ja nađem samo onu lamelu s vijcima...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,681
Kupio sam (u svojim trgovinama :hahah: ) takav krrr kardan da naučim nešto o njemu.
Jasno nije radio jer je zahrđao.
Sredio sam ga, ali je bila muka vratiti sve u vrpu. Morao sam od cijevi napraviti "ljevak" (kao kad se klip sa karikama gura u cilindar)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Velečasni je rekao da bi on provjerio ulje u tim reduktorima..kardane ofkors..meni križ ne izgleda masno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
A zašto svi prodavači i proizvođači kažu da za roto malčer treba jedino slobodnoprotocna sklopka na kardanu?
Zato jer ima veliku zamašnu masu...a pod malčerima se najčešće podrazumijevaju bubnjasti, koji imaju remene kao tarnu spojku.
Kako se zove krr spojka? Može neki link? Ja nađem samo onu lamelu s vijcima...
Sigurnosna spojka, preopteretna spojka... Pogledaj OVDJE.
1693459792827.png
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,766
Evo i Cerjak piše da za roto malčer treba samo protočna spojka 😂😂😂...


To to?


Iako piše da je protočna..

Ili možda ovo?

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Takve spojke se kupuju i slažu za točno opterečenje..a za to treba informacije i kordinaciju koje najčešče nema ili je koplicirana.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Kad se sjetim vatrogasnih vježbi za nas iz osnovne!
Danas bi roditelji pozvali policiju i ostale službe kad bi vidjeli takvu vježbu što smo radili!
Meni je kanta 2 nokta na lijevoj ruci izvukla. To divljanje i brzina, kompic prije mi je kantu nabio u nokte. Zanimljiva vremena. To je bilo 2005. negdje. Koliko ja znam, a znam, sve je isto i danas. Sve vjezbe su iste od 2005. Kasnije je bilo i nekakvo dodatno polaganje, skakanje sa zgrade na napuhane "madrace", nisam bio u toku radi raznih stvari.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Ja kod gospodina Butale u Karlovcu. Bolje nego nista, ali da si ovo mogu priustit bez bankovne pozajmice, bilo bi jos bolje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ako već plaćam sva moguća osiguranja moram to i koristiti nekak.
Meni plivanje pomaže jako.
U ovim bazenima sa vrućom vodom, imam terapije 60km leđno, 30prsno i 10 baterflaj.
Znači sve skupa dnevno moram 100km preplivati.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh