• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,582
Ne bi smjela previše lagano, ako ide lagano prstima onda ju možeš "kantirati", pod tim mislim ubaciti u kantu za smeće. Pumpa hidraulike utovarivača mora u radu ostvarivati itekako veliki pritisak da savlada otpor - teret na drugom kraju, a to ne bi mogla ako ju ti vrtiš lagano prstima na osovini...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne bavim se vinogradarstvom, ali otac me učil (on je delal trsje) da je to čišćenje trsov bolje napraviti kasno ujesen, jer onda zima uništi više gamadi koja se zadržava na tim mjestima.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,582
Novine kupujem jako rijetko, ali "vijesti i događaje" pratim preko Interneta. Jutros sam uz kavu pogledao malo po našim portalima. Ovi su me stihovi "pecnuli", molim Vas ne zamjerite mi, ako bi nekome ova priložena slika zasmetala:
cico.jpg
Gasim komp i idem se vani primiti "nekih drugih - svojih aktivnosti", svima Vam želim ugodan i lijepi dan.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,582
Ne bavim se vinogradarstvom, ali otac me učil (on je delal trsje) da je to čišćenje trsov bolje napraviti kasno ujesen, jer onda zima uništi više gamadi koja se zadržava na tim mjestima.
Ako je korisno i ima se vremena zašto ne, sve je bolje nego nikad i ništa.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,716
Ne bavim se vinogradarstvom, ali otac me učil (on je delal trsje) da je to čišćenje trsov bolje napraviti kasno ujesen, jer onda zima uništi više gamadi koja se zadržava na tim mjestima.
Prek zime to treba ostaviti ptičicama!
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Misliš da su homemade strojevi robusnije napravljeni, a jeftiniji naspram originala? 🤔
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Konkretno mislim na gore navedeni stroj..
Al i općenito.
Mišljenja sam da se u kućnoj radinosti može jako dobar stroj napraviti. Od svakog proizvođača se nešto prekopira, sve dobre strane se iskoriste, loše izmjene i eto stroja 😎
Naravno uz tehničku potkovanost i smislom za estetiku, to majstor mora imati 😉🔧🔧
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Evo nas, danas smrvljeno 3ha u 4 sata, nije ni blato u kukuruzovini.
Strojček me iznenadio, niš se ne štopa, sve klizi kako treba, ono... zadovoljstvo kao da je iz serijske proizvodnje.
U teškoj zemlji koju imam Fiat 180 ide taman na 40cm dubine,čak previše.

Sutra još nekoliko hektara pa idem probat i u orano.
Samo budem ona krilca stavio malo veča, čini mi se da bi više rezalo, mrvilo.

U lakšoj zemji ide dobro i sa Case cs120 a nosi ga bez problema, baš bi ga vagao...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,326
Danas sam konačno sastavio pumpu hidraulike od utovarivača, pitanje za znalce , kad se stegnu svi vijci koliko lagano odnosno teško se treba vrtiti osovina pumpe? Nisam probao prije nego sam rastavljao pa nisam sto posto siguran kako je išla a sad ako hoću da se vrti moram kliještima malo jače primiti i okrenuti
Da treba da se okreće otežano, rukom nikako već kliještima i tečno bez zastoja, ako se osjete zubi da zapinju ili da ide na trzaje to već nije dobro. Zna se desit prilikom otvaranja da se okrene osovina pomoćnog zubčanika i ona pravi problem jer je imala bočno svoje putanje koje odgovaraju kućištu ili ležaju, a kad se to okrene onda se te putanje ne podudraju i tad zna zgulit i napravit strugotinu koja nije poželjna. Ako znaš da si sklopio kako je bilo nema brige. Primjera radi ležaji radilice iste mjere ali zbog svojih putanja nemogu se zamijenit a ako se to desi odmah stežu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Jučer proveo skoro cijeli dan u društvu bivšeg forumaša, vjerujem da stariji forumaši znaju o kome se radi.

20210307_112516.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,716
@Lee Champa
Da nisi ti ovaj? 😳
Još samo fali da tenk zvadiš iz garaže😂

Ma tenk (i VBR i haubicu 205mm) sem zakopal, al ne znam gdje! Iščem, iščem, al nemrem najti! :unsure: .
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Išel samo sad skočiti do benziske po benzin za pilu.
I zaboravil kupit lancol pa se vraćal, ali ali ide policija ususret meni, niš ja vozim al nisam vezan.
Kad vidim u retrovizoru okreću se i zamenon pod rotirkama, reko kaje sad polako vozim neznam kaje. I evo njih ja upalim sva 4 i van, još sam onak za doma oblečen u kombinezonu, dobar dan kontrola prometa, vozačku i prometnu traži, pita dal sam kaj cugal, reko evo baš si kavicu pijem kofitugo, veli on kaj ja ne slušam radio i ne gledam tv? Reko pa onak slabo, zakaj? Gospodine niste vezani. A to znam da nisam, zaboravil sam se svezat. Ovih dana je europska akcija pojasa, kazna 1000 kuna ili na licu mjesta 500.Pita kak mi paše,ja velim nikak, jer nemam kune kod sebe kupil benzin i stvarno nemam, reko imam karticu ak mogu snjom, veli samo malo, i ide do kombija i zove me nutra, ja dojdem i veli mi jel sam za da dobim upozorenje, reko može kaj sad, pošto nemam nikakvih prijašnjih prekršaja pa mi dal upozorenje na godinu dana, ak kaj napravim tih 1000 kuna isto moram platiti, i nakon svega nije mi se više išlo na benzisku po ulje pa stal u poljoapoteci i kupil neko kaj su imali, valjda bu dobro. Piše neko iz Varaždina to dela.



 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh