• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
Koja razlika u zvuku. Kad voziš raketu imaš osjećaj kao da avion polijeće, Boeing 747, a Deutz kaj da si upalil nekog benzinca. Finoća, nemaš kaj. Naravno, razlika je očigledna, no malo se moramo šaliti. 🤭
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa to i ja velim, razlika je, ipak raketa je raketa, nemreš nju parit sa dajcom, dajc je šminka, a raketa je za delat, ali dečki moji evo upravo kola na cesti, kak sam vesel kad ih vidim, čini se da su ljudi počeli shvaćat kaj kola vrede. 🤭🍻👍😇

 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,714
Što sam delal?
Počeo sakupljati materijal za prednji uteg na traktoru. Našao cijev i napravio kalup za lijevanje olova.
Okometrijski će biti oko 150 kg.
E da, malo me drmalo, samo tri puta, koliko sam osjetio!
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Bude cilindar izdrzal pritisak od traktora, 160 bar? Stijene mi djeluju tanke.
20210922_094331.jpg
Ja te cilindra ovako prepravljam najčešće kao dvosmerne. A dobri su za prednju ralicu traktora, takvi i jednosmjerni stim što im prepravim dno izvadim ventilator i napravim veći priključak za cijevi da brzo spušta razlicu.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Izvini greška u kucanju, ventili imaju ispod dva čep vijak, ako je kod tebe tako, a unutar na klipu ima igla koja kad se spusti klip potisne ventil i rastereti pritisak i nedozvoljava da prilikom truckanja sam cilindar navuče ulje i podigne kabinu. Ako budeš trebao vaditi klip iz cilindra, onaj deklo (čep) kroz koji prolazi klipnjača, samo nabiješ unutra 2 mm i iz cijevi izvadiš unutarnji osigurač prsten.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217

Evo odakle nama dolaze radilice za nase razne makine ,na kraju videa pise na kutiji Belarus ...
Kako rade a primitivna i toliko zaostala tehnologija ... Svaka im čast
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Gledal sam taj video. Ne mogu odabrati dio izrade koji mi je smješniji.
Ipak mislim da mi je naj jači onaj s brusilicom kad ih balansira i onaj kontrolor na kraju.

Takva radilica kod nas dođe tisuču kuna, a strojna obrada stare isto tolko.
Tuga i jad.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ljudi delaju kak mogu, svaka im čast, meni je najjače kaj sve od oka mjeriju, nema precizno niš.
I kak nabijaju, tj centriraju.
Bilo bi zanimljivo videt kak ih ljevaju.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh