• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
Mrviti kukuruz bi ja razumio kao drobiti, mljeti, sjeckati.
Ako si skidao zrnje ja razumijem da si ga ružđio, krunio, skidao s oruški, koceni itd.
Naravno da te zezam, ne ljuti se, imamo šaroliko bogatstvo riječi, naziva i izražavanja u HR, neka ostane tako i dalje 🥂👌
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Još danas ovak, a sutra već na raketi🙂
Čekaju me šuma, vrt kojeg moram zalijat,malčiranje, krumpir okopat, posla da neznam od kud bum prvo krenul🙂⚓

 
  • Like
Reactions: H&S

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Mrviti kukuruz bi ja razumio kao drobiti, mljeti, sjeckati.
Ako si skidao zrnje ja razumijem da si ga ružđio, krunio, skidao s oruški, koceni itd.
Naravno da te zezam, ne ljuti se, imamo šaroliko bogatstvo riječi, naziva i izražavanja u HR, neka ostane tako i dalje 🥂👌
Skidati zrno kukuruza sa okleska ili ti ružiti...barem pri nam tako vele...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Još danas ovak, a sutra već na raketi🙂
Čekaju me šuma, vrt kojeg moram zalijat,malčiranje, krumpir okopat, posla da neznam od kud bum prvo krenul🙂⚓

Kam s toga raja, gle kakva je bonaca.....
Morti sutra lupi kakva krupa pa pomalčira umjesto tebe, a šuma, šuma je do sad čekala, nebu nikam pobegla.... Ja bi iskoristil još taj jedan dan, posel nije zec, nebu nikam pobegel, a nebu ga niko ni umjesto tebe napravil ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
A čuj, posla doma me čeka da neznam od kud bum krenul, i kad bum sve to napravil.
Svi kaj delamo poljoprivredu teško je to sve uskladit, da se sve stigne u roku napravit🙂
Ali ja kad se primam posla ne stajem, ovo je ovak malo za gušt bilo 5 dana, u 7mj idem na 4 tjedna, onak pravi zasluženi godišnji.
Ovo je sve li la, do 7 mj sve si moram složit doma i napravit, da u miru plovim našim otocima🙂⚓🍺🛥️🏖️
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Ovo je kultivator, imali smo takvog samo što ga je vukao vol. Samu radnju smo nazivali "pasat trukinju" ili "pasivat trukinju", a ovo što je ostalo između biljaka se je radilo sa sapunelom naziva "čukljat"! 🥵
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo ..svi smo to radili ..više nitko to ne radi a zamjeri se onima ispred agencije da ništa ne rade ...a žive

Ne raditi a živjeti ..ma tko bi pobjegao od toga ?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,361
Ovo malo sto sam uradio to je ćisto iz zanimacije. Malo bosanac za kuruzu pa da ih ne špricam. Ovo smo prošli kopačicom, ali vjerovatno neću stići da malo motikom popravljam. To će mi žena oteti i komšinice.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Izdržat će do proljeća, površinska hrđa, sve ručni rad. Ostrugano sa dlijetom, pa šmirgl papir, pa otprašivanje, pa oprano sa nitro razrjeđivačem, i onda tri sloja lak sprej. Prekosutra registracija.
 

Prilozi

  • IMG_20230530_180559.jpg
    IMG_20230530_180559.jpg
    27.1 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20230530_182115.jpg
    IMG_20230530_182115.jpg
    25.3 KB · Pregleda: 40

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,057
Bez uvrede. Mogao si to malo bolje obrusiti da se ne vide ti rubovi toliko..
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Ma šalio sam se nije samo površinski, a nisam htjeo danas palit brusilicu, samo ručni rad.Bitno mi je da se nevidi hrđa. Planiram kupit novi (stari auto)na proljeće, hehe......Evo slike iz daljine, manje se vide prijelazi, hehe.
 

Prilozi

  • IMG_20230530_193736.jpg
    IMG_20230530_193736.jpg
    29.7 KB · Pregleda: 27
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh