• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

staffmen

S

staffmen

Guest
radovi oko koruze.
Odma da odgovorim ak se neko zacudi cemu tak malo koruze.
To je domaca koruza posijana samo da se popuni vrt do kraja, a i da po njoj raste grah koji po svemu sudeci nece rast jer ga je fazan iskopao. (isto ko i pol koruze, zato je na mjestima tak rijetka)



Ak nis drugo barem dobro napreduje nakon ove kise...:eek:



isfrezano...



A odma posle se krenulo ogrnjat...
Plug je inace od IMT 506 al posluzio je.
3 brzina i malo gasa i da vidis kak ide.








 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
dobro si ti to napravio.svaka čast

nego reci ti meni ima li kod tebe u blizini Limarija Sebastijan ili tako nekako?
 
H

Hrvach

Guest
Krumpironja IMT opet radi, danas je imao probnu vožnju nakon dugo vremena.
@ seljačić Limarija Sebastijan je na 5 min od nas, imamo 3 km do tamo.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Krumpironja IMT opet radi, danas je imao probnu vožnju nakon dugo vremena.
@ seljačić Limarija Sebastijan je na 5 min od nas, imamo 3 km do tamo.

kad budete u prolazu ako nije problem da pitate koliko košta pekva kod njih.imamo ovdje uvoznika za njihove pekve ali je skup ko dragi kamen.baš me zanima koliko košta direktno kod njih. unaprijed hvala
 
H

Hrvach

Guest
Nema problema, već sutra ćemo brat ili ja javit. Inače mi imamo njihovu peku i često ju koristimo, prezadovoljni smo. Čvrsta je i ne puca ko neke druge. Mislim, kad se već pita za peku da bi bio red da se i pripremi nešto ispod nje i počasti kad se nabavi, barem su takvi običaji:rolfer:
 
H

Hrvach

Guest
Mala peka je oko 350-400 kn,a velika 700 kn. S tim da tu veliku ima naš deda i stane pola janjca unutra. Cijene su od prilike,detaljne ako treba ćemo saznat.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Mala peka je oko 350-400 kn,a velika 700 kn. S tim da tu veliku ima naš deda i stane pola janjca unutra. Cijene su od prilike,detaljne ako treba ćemo saznat.


ja sam mislio na malu pekvu,ali vidim da je cijena ista kao i kod nas u maloprodaji.moguće da sa tim štite svoje kupce pa nedaju povoljnije ako se kupi direktno.
 
H

Hrvach

Guest
Ovo nije 100% točno, cijena može varirati 50 kn gore-dole, nisam siguran, ove dane ne rade jel su praznici kod nas pa kad počinju raditi nazvat ćemo ako treba da pitamo za točnu cijenu. Inače peka vrijedi svake kune, mi ju imamo već dosta dugo, jednom mjesečno obavezno pečemo i nikad nikakvih problema.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ovo nije 100% točno, cijena može varirati 50 kn gore-dole, nisam siguran, ove dane ne rade jel su praznici kod nas pa kad počinju raditi nazvat ćemo ako treba da pitamo za točnu cijenu. Inače peka vrijedi svake kune, mi ju imamo već dosta dugo, jednom mjesečno obavezno pečemo i nikad nikakvih problema.


ok ako stigneš pitaj pa mi javi.vidio sam neki dan kako izgleda i imam dojam da je super jer je jako masivna.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ovo nije 100% točno, cijena može varirati 50 kn gore-dole, nisam siguran, ove dane ne rade jel su praznici kod nas pa kad počinju raditi nazvat ćemo ako treba da pitamo za točnu cijenu. Inače peka vrijedi svake kune, mi ju imamo već dosta dugo, jednom mjesečno obavezno pečemo i nikad nikakvih problema.

kakva je peka,kovana ili lijevana??
 
H

Hrvach

Guest
Gusnata lijevana.. I uz peku se dobije okrugli protvan (tepsija) koji ide unutra.
 
S

staffmen

Guest
evo danas sam bio u limariji sebastijan.
Cijene su ovakve.

velika peka promjer negdi 60cm, mozda malo vise je 1000kn.
srednja peka cca 40cm 380kn
a mala 300kn

zaboravio sam mobitel pa nisam uspio poslikat. Al eto barem sam zapamtio cijene.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo danas sam bio u limariji sebastijan.
Cijene su ovakve.

velika peka promjer negdi 60cm, mozda malo vise je 1000kn.
srednja peka cca 40cm 380kn
a mala 300kn

zaboravio sam mobitel pa nisam uspio poslikat. Al eto barem sam zapamtio cijene.


hvala.ako stignem možda odem direktno pa kupim jednu.
 
S

staffmen

Guest
peka od lima se vjerojatno brze zagrije al kratko drzi toplinu.
Kod gusnate treba duze da se zagrije al kad maknes žar duze drzi toplinu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
peka od lima se vjerojatno brze zagrije al kratko drzi toplinu.
Kod gusnate treba duze da se zagrije al kad maknes žar duze drzi toplinu.

pa koliko mi je poznato pečenje peke,a i vidio sam dosta,žar se ne miče sa peke....:scratch...bila ona limena ili gusnata..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
zar nije bolja peka od lima ?

nije.teža je kontrola temperature,jelo može zagoriti,brzo se ohladi kad je pečeno.

kod gusane je lakše raditi i bude ukusnije
 

Najnoviji postovi

Na vrh