• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staje za krave, tov junadi i dr.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
lijepo izgleda, tu je uživancija radit, još da imaš i s druge strane vrata da se možeš provozat nutra sa zekanom, milina.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Iza je laguna :). Farma je na resetkama, i traktor bez kabine ide unutra, a kad prepravim vrata na štali moći će i 3511 s kabinom. Možda bi mogao i 6245, ali knap. A ako budem uzeo prednji utovarivac unesem koliko mogu na ulaz štale i to je sasvim ok.

Imamo Westfalia mljekovod sa 4 muzne jedinice kojeg ću poslikati i staviti u odgovarajucu temu kad uhvatim vremena.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I moj objekat za tov junadi je spreman i čeka da se nasele ovi moji junci u njega :)



 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kolega, vidim pripremil si ringove za vezanje, a pojilica je u kutu za slobodno držanje. Kak bude tu na kraju i koliko ih planiraš ubaciti nutra?
Usput, lijepo izgleda, sviđa mi se prozor za hraniti :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, to ti je optička varka :D:

Inače, taj je prostor več 3-4 godine u funkciji, 2 ture bikova su več otišle od tuda.

Ringovi su gore zato kaj su te montažne jasle bile u tom objektu, ali na suprotnom zidu dok su još bili bikovi vezani kod mene.
Kasnije sam probio ovaj zid, okrenuo jasle, uveo vodu i sad unutra može 5 komada na slobodni način. Ringovi su ostali na jaslama, ako treba mogu ih uvjek povezati prilikom cjepljenja ili sličnih situacija.

Ručno čiščenje 3 puta mjesečno između njih obavljam osobno, oni su ko maze :), a nastira se svakodnevno po balu ili dve slame.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Moje junice uživaju u svježe nasječkanoj silaži :)
567e81bd2a1a4cbbf2eb4d4a9972d972.jpg


107eabcfca040b04865d2018a0136c79.jpg


ba37dc0f0abc74d04a50f9234a04507b.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Hvala kolega :). Samo što još nisu osjemenjene. Bile su u stali prije i sad nam je prilika da ih osjemenimo. Nezz, ali sve više sumnjam u veterinare, ove godine je svega par krava ostalo stelno od prvog puta.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,287
Lijepe junice, stvarno prva liga, al ova krajnja desna nije junica , po vimenu i izgledu je krava.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Svu svoju žensku telad ostavljam :). Trebale bi one već biti stelne, ali neznam da li i jedna od njih je.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Kolega, i kod nas je tako sa veterinarima i osjemenjivanjem..
Krave jako tesko ostaju stelne, osjemenjivaju i po dva, tri puta, a to znaci da gubimo vrijeme i novac..
Meni to sve izgleda da nas hoce planski unistiti..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
I meni.. Ista stvar, znači 2,3 puta osjemenjavanje i hormoni još pa tu bude lijepa cifra..
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Momci, počeli su veterinari sami kužiti da su bili oruđe u rukama velikih igrača, uništilo se brdo domaćinstava i sad nemaju što raditi, sam mi pričal veterinar da u njegovom selu od 5000 ljudi nekad svaka kuća imala barem po kravu, dvije, sad nema nijedne. Shvatili su sad i sami da je sve manje posla, a Todorić i slični igrači imaju svoje veterinare. Pa onda valjda sve to lijepo kompenziraju većim cijenama i 3 puta istim poslom. Naravno, opet preko leđa seljaka.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja bi rekao barem 16-17 mjeseci. Ja osjemenjujem junice sa 16 mjeseci, ništa prije.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Jedna sa slike je danas osjemenjena :) 17 mjeseci je stara, a tako su i ostale, jedino je jedna mladja 3 mjeseca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh