• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staje za krave, tov junadi i dr.

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A ispod na pod, stavljas sta?
Slamu ili najlon isto?
Mi planiramo ovu sezonu prvi put posilirati nesto kukuruza za probu

Za tu podfoliju i foliju za silazu znam, mi s tim bale pokrivamo
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
To vam se kod nas zove pod folija i jako je tanka

Tako je da, podfolija.

Nino: Na pod ne stavljam ništa, jednostavno kipam silažu na zemlju. Prije smo stavljali najlon, ali mi se bolje pokazalo bez, samo malo poravnam prije nego što krenemo kipati.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Cekajte ba malo ja nista ne stavljam ispod najlona tu pod foliju pa mi se odozgo nista ne kvari. Najlon kupim najobicniji a dole stavljam najlon jer mi je lakse pokupit :(
ja sam gledao neku ako se moze reci podfoliju kao tanka deka zelene boje sta je to?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo par slika od objekta/boksa koji smo ljetos napravili.
Znači samo nastavljam, desno na slikama se vidi boks u kojem su bikovi, hranidbeni hodnik između, dimenzije boksa su 4,5x3m, dostatno za 6 komada. Traktorsko čiščenje.



















 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja cu praviti od metala.Bice visoko 2,5m da mogu ulaziti sa traktorom da cistim, a gore cu napraviti senjak.

Sanana stvarno si ga dobro napravio.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala, potrudili smo se da bude što bolje, ovog ljeta idem dalje u lijevu stranu, još jedan takav identičan boks, znači da imam pregon dok čistim, pa zatim ide opet hodnik i dolazi četvrti boks koji će biti na rešetkama, tu će se toviti zadnjih 3-4-5 mjeseci, znači samo veliki idu na rešetke.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A zatvoreno je sve okolo naravno da ne puše unutra, stavljena su vrta na hodnik i velika vrata od cerade iznad vrata boksa koja mogu skinuti kad nastiram i čistim.
Voda se smrzava ako je više od -7, tu malo s fenom interveniram, a sad ovih dana je voda komplet zatvorena dok malo ne zatopli, napajam ih iz korita 2-3 puta dnevno, a i nemaju neku potrebu za vodom sad. Bitno da unutra ne puše i da oni jedu kao vukovi :)
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Sanana jel postoji mogucnost da srusis ovaj vanjski zid prema dvoristu od prvog tj starog tovilista i gore samo pojacas gredom da i njega cistis traktorom a ne na žganjce. Inace lepo slozen i iskoristen prostor.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Heheh...u tom i je fora. To je bila stara garaža za mali traktor sa drvenim vratima, pa su tamo od 2000. i neke god tu nastanjene junice, pa zatim bikovi na vez, razni modeli jasala, uglavnom sve je to bilo tako-tako, privremeno iz godine u godinu.
Dok mi jednom nije palo na pamet da tu garažu preuredim u tovilište, slobodni način držanja, ručno čiščenje, bil sam mlad i lud prije 5 godina, sad sam još navek mlad, ali nisam više baš tak lud :D:
Znači maknul sam vrata, zbetoniral temelj i gore prasnuli zid, probio sam bočni zid garaže do šupe i sa te strane metnul jasle da se može iz vana hraniti i evo ga tovilište za 5 komada bikova.
U prve dve godine me ubilo ručno čiščenje, moraš biti između njih i bacaj kroz vrata gnoj van na prikolicu, nije ni to problem, oni su dobri i mirni, ali 3 puta mjesečno, pa se desi da nemaš vremena i dalje da ne pišem...
Zid smo stavili napred zato jer iz tog boksa nemam mogučnost pregona da bi mogao čistiti sa traktorom i zato je tak ispalo.

No nije bed nikakav pošto mi taj boks sad a bude služio isključivo za prihvat malih telića na vez, mogu ih i do 10 koamda unutra fino smjestiti da mi nisu na vjetru i na hladnoći, tu ih pojim i hranim dok nisu spremni za preko u tovilište, eto takav je plan.

Evo našao sam i slike iz 2012. kad sam to preuređival.










 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Pa ti vec imas sve slozeno samo treba zid maknuti i evo strojnog ciscenja s tim da mozes i ovu bocnu stranu gde su jasle spustiti kao i ovo od novog tovilista i slozis iste jasle i posto budu tu mali telici hranidbeni hodnik iskoristis za pregon tih malih telica dok pod njima cistis i kad si gotov nazad u boks i sve 5 a kicma sretna.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma jok, neću sad rušit kad sam prije par godina novo radil :)
A i da mi hodaju i seru po hranidbenom hodniku na to sam pogotovo alergičan :)

Nikaj s toga, to se može jednom dnevno očistiti pola tački od tih malih telića.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Svaka čast kolega!
To volim vidjeti, to ove godine najvjerovatnije i nas čeka.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Morao sam to napraviti da imam pregonski box, da ih prilikom čiščenja ne moram preko dvorišta tjerati u drugi box.
To če vjerojatno biti to za ovu godinu, planiram nakupovati muških telića, pa bi onda na godinu završio komplet taj mali kompleks tovilišta.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ja mislim napraviti 5-6 boksova, ali bez pregonskog boksa, već da ogradu prebacim na pola boksa i prednju polovicu očistim.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Tko ponudi najbolju cijenu taj dobije bikove, a stalni kupac mi ipak ima prioritet i prvo njega uvijek zovemo.
U svih 5 slučajeva do sad je to bio isti mesar.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Doma ti ne dođe nitko ako ih prvo ne nazoveš :)

Ostalo sve isto ko i kod Kube.
 

Najnoviji postovi

Na vrh