• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staje za krave, tov junadi i dr.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zakaj bi bil problem. Mesar iz dalmacije kad dođe na naš kraj obiđe okolicu 20-30 km i napuni pun kamion i prikolicu.
Za neke traže naši domaći ljudi, neki sami dođu tražiti, neke mi zovemo...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kome prodajete bikove?mesarima,prekupcima ili tko dođe?

neznam za vas al najlakše mi meso prodat , meni mesar vozi , sredi u pakete i ja prodam po 45 kn po kili.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Morem 20 da imam ali nemam , radim novi objekat a problem je i telad jer je nema.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Par slika od mene tj od mog djeda/ujaka.

oklJ4rw.jpg


lhzlrgu.jpg


4PbfXjO.jpg


Ie91M1g.jpg


MYhE9jx.jpg


6IYFDZX.jpg


boxevi su odrađeni tj odrađena je rekonstrukcija unutar postojećeg sjenika gdje je u podu iskopana laguna dubine cca 2,2m i popločeno rešetkama.
veličina boxeva je cca 4x5m i svaki je predviđen za cca 6 glava.

ako netko treba rešetke za tov neka mi se javi na pm, ja radim u firmi koja ih proizvodi.


ove godine proširenje :)

20170325_144815.jpg

20170325_144830.jpg

20170325_144802.jpg


i vesela ekipa u starim boxovima

20170325_144959.jpg


stanje pod nogama
20170325_150802.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daj mi reci gde nabavljaš te rešetke, firma i kontakt?

Koja je dimenzija rešetki kod tebe?, na dužinu mislim, vidim da idu po 3 u cjelini.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Rešetke su kao što se vidi 3 gredice spojene u jednu i zatvaraju 45,6cm kanala.
Govedarske su raspoložive u dužinama 200, 250, 300 i 320cm.
kod mene je 2x200cm u širinu i nešto preko 8m kanala u dužinu

Podatke mogu poslat na pm da nebi bilo da je reklamiranje.
 
Posljednje uređivanje:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Super izgleda.
Mene još zanima, kako to izgleda ispod tih rešetki, kako je to spojeno, do septičke ili nekako drugačije, da li ti se zaštopalo koji put ?

Poslije to samo ispereš s vodom, kad se čisti? Znači tu se ništa od slame ili sijena ne stavlja, ispod goveda ?
Nisam se još s time susreo, pa sam malo znatiželjan.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Nema zasebne septičke, ispod podnica cijelom površinom nalazi se laguna. U starom dijelu izvedena je cca 220cm dubine sad u drugoj nadogradnji izvedena je 250cm. Iz lagune van pored staje je izveden samo 1 šaht kroz koji se spušta unutra propeler za miješanje i onda se cisternom to sve skupa izvozi.... Nema nikakvog štopanja...

Nema niti nikakvog nastiranja, svo "blato" propadne kroz rešetke. goveda su čista i suha...

Uglavnom ovim sistemom u staji praktički nemaš što radit osim hranjenja a s time si gotov za minutu.
Druga stvar staja nema mirisa odnosno ne smrdi niti 3% kao inače. možeš komotno u birtiju poslje bez da se kuži di si bio ;)...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj se tiće smrada, kod ujaka bolje smrdi na rešetkama, nego kod mene na dubokoj stelji, ta da ono, to je dosta relativno.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
vjerojatno ovisi i o prostoru. ovdje se radi o prostoru nekadašnjeg sjenika koji je visok 6-7-8 metara, zidovi su na većoj visini zidani betonskim blokovima s izmicanjem da ima još više zraka itd....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Adaptiram moj mali 1. box gde sam počeo sa tovom, stavili smo dole novi beton, pofrajali kaj je trebalo i sad idu nove jasle unutra, cjevi i pojilice i to bude služilo za prihvat malih telića.
Budem stavio 6 vezova i to je to.













 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Nisam znao u koju temu da stavim pa ću ovdje:

Od ove godine hranimo krave na pašnjaku, napravili smo hranilicu za van u koju stanu dvije rolo bale, olakšali smo si posao uveliko.. Krave uđu u štalu, pojedu smjesu i odmah nakon mužnje idu van, prije smo ih hranili u štali sjenažom pa dok bi to pojele i dok bi mi njih pustili prođe tu vremena. Ovako je bolje i njima i nama, imaju hrane na volju..

22 su mjesta na hranilici, ali ne budu nikad sve uz, znaju one svoj red kad koja ide :). Imaju vremena koliko hoće, jer su u štali svega sat ujutro i sat navečer.









 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=pQaOy9CFSlY[/YT]

To je snimak od prije par tjedana.
Spustile se krave u novoizgrađeni dodatak staji.
U starom delu, vidi se desno, je bila gužva, 41 mesto i blizu 60 krava.
Sad ima rezerve za neko vrijeme.
 

Skodav

Član
Tu od
27 Kol 2018
Poruka
31
Za nekih cca 15 dana ću kupiti 10 junica koje mislim držati na otvorenom, sustav krava-tele..Pripremni radovi su u tijeku pa molimm malu pomoć oko ideje kako sagraditi smještaj/nadstrešnicu.. Mislio sam drvenu konstrukciju na jednu vodu, dužine cca 15 metara i dubine cca 4 metra. Molim savjet jer sam totalni početnik u stočarstvu.
Hvala.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
502
I jesu ušle junice nakraju u nadsteršnicu..
Malo izgleda previsoko, ali to ti nije problem podaskati koliko je razmak između stupova ?

Ovako izgleda kod mojeg prijatelja staja dim 12x6 metara

ppnPyxA.jpg

EZQ81kK.jpg

Db6z1Cs.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh