• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staje za krave, tov junadi i dr.

R

Ratarko

Guest
Grrr :evil: ne mogu niti jednu sliku povečati
Kako si stavio više tih mali slika u jedan red , meni uvijek ide jedna ispod druge ?
Daj neko objašnjenje što mi to ustvari gledamo na tim fotkama .
 
P

paor

Guest
- ups, nisam znao da thumbnails prikaz na imageshack ne drži dugo (od prošlog ljeta), večeras ču pogledati što se može napraviti u smislu povečanja slika

- ne smiješ imati razmak između dvije slike - moraš ih tipkom delete pažljivo približiti

- na slikama se vidi kako smo ljetos radili štalu vlastitim snagama, majstor mi je radio jedino rešetke i vezove, štala je za 17 krava i to zato što sam zasad limitiran prostorom, novcem, stadom i zemljištem, a ionako imam starih štala za pomladak
 
S

stočar mario

Guest
Bok ljudi ja sam novi na ovom forumu i imam za sada 61 kravu i 33 komada ženskog podmlatka i novu farmu sa slobodnim načinom držanja krava, ali još neznam kako se stavljaju slike, ali kad proučim stavit ču ih.
 
R

Ratarko

Guest
Dobro sada kada te vidimo tako "skockanog" reci koliko imaš godina , nisi stariji od 30 nikako ?
Pitam zato jel me zanima koliko dugo radiš sa kravama ?
Da li ti je i otac bio stočar i poljoprivrednik ili si prvi iz familije buduči da imaš dosta veliko stado ?
 
S

stočar mario

Guest
To je bilo 02.12.2005. sada imam 30 godina.

moji roditelji su poljoprivrednici cijeli život, ali uz par kravica u štali 70-tih i 80-tih godina sadio se duhan, a početkom devedesetih povrče.
Ja sam nakon škole i vojske radio u firmi, a u slobodno vrijeme doma. 2003. sam ostao bez posla i počeo se aktivnije baviti poljoprivredom, pošto nemam volje za voče i povrče odlučio sam se da proširim stočarstvo. U to vrijeme sam imao 13 krava i 10-tak junica.
2005 godine sam iz operativnog programa razvitka govedarstva napravio farmu te kupio 50 junica. I tako je krenulo.

Iz Pitomače, točnije Velika Črešnjevica

A odakle ste vi?
 
A

agrarac

Guest
stočar mario kaže:
To je bilo 02.12.2005. sada imam 30 godina.

moji roditelji su poljoprivrednici cijeli život, ali uz par kravica u štali 70-tih i 80-tih godina sadio se duhan, a početkom devedesetih povrče.
Ja sam nakon škole i vojske radio u firmi, a u slobodno vrijeme doma. 2003. sam ostao bez posla i počeo se aktivnije baviti poljoprivredom, pošto nemam volje za voče i povrče odlučio sam se da proširim stočarstvo. U to vrijeme sam imao 13 krava i 10-tak junica.
2005 godine sam iz operativnog programa razvitka govedarstva napravio farmu te kupio 50 junica. I tako je krenulo.

kome predaješ mlijeko?
jel ti bio velik problem dobiti kredit?jel puno koštala papirologija?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,292
Bio si u nekoj emisiji na TV-u mislim. Ja sam iz Baranje točnije Bilje.
moj ,, stari i polubrat ,, rade sad dvije farme po 50 kom. u Satnici pokrak Đakova
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,292
blago tebi mario o tome ja sanjam još uvjek a kako ide mislim da če mi to biti neostvareni san
 
B

Bobo

Guest
Ovako, ja vec polako pizdim, jer ljudi ne vide tipku za uredjenje posta....

Mario stocar: Ovo se na tebe odnosi... Ja sam spojio tvoja 3 posta u jedan, ali ubuduce cu i tvoje dupla postove brisati bez ikakvog upozorenja...

Hvala na vremenu odvojenom za citanje ovog posta...
 
S

stočar mario

Guest
Mlijeko predajem PZ Đurđevac, a za papirologiju mi je trebalo punih godinu dana.

Da ta slika je sa otvorenja farme na kojoj je bio i ministar Čobankovič pa sam tako završio u Plodovima zemlje.
 
A

agrarac

Guest
stočar mario kaže:
Mlijeko predajem PZ Đurđevac, a za papirologiju mi je trebalo punih godinu dana.

Da ta slika je sa otvorenja farme na kojoj je bio i ministar Čobankovič pa sam tako završio u Plodovima zemlje.

jesi morao puno izdvojiti za papirologiju?ako nije tajna.
ako se dobro sječam,ti si uvezao simentalca iz austrije'
 
S

stočar mario

Guest
Tako je, austrijski simentalac.
A što se tiče papirologije, meni je Unimont iz Slatine radio farmu po sistemu "Ključ u ruke" tako da su oni financirali sve od idejnog riješenja, glavnog projekta do građevinske dozvole. A kako sam več imao zakupljenih 15 kW električne energije i iskopan dubinski bunar za to nisam imao izdataka, dok čujem od drugih ljudi koji grade farme da je struja dosta skupa.
 
A

agrarac

Guest
ma sječam se te emisije.imam i ja nešto austrijskog simentalca,dobre krave.
kolko je bila cijena tvoje štale po tom sistemu ključ u ruke??
kakvo izmuzište imaš?
 
R

Ratarko

Guest
Hmm , sada ču ispasti glup ali moram pitati kada neznam ...
Da li krave dođu na toj slici sa svake strane po tri komada i onda ih priključiš na muzilicu ?
Gdje se ta prostorija sa izmuzištem nalazi , mislim mora biti negdje u sklopu staje ?
Znači onda dovedeš kravu do izmuzišta i privežeš ju negdje da ne ode ili kako ?
Kako ju uopče dovedeš do muzilice , jel ide sama ili ju tjeraš ?

Ja ti jesam poljoprivrednik ali krava mi je x,y,z nepoznanica ...
 
S

stočar mario

Guest
Vidi gore na onoj slici gdje sam ja u štali. Iza mene su na onoj zidanoj prostoriji metalna vrata. Tamo je izmuzište i krave same ulaze unutra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh