• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staje za krave, tov junadi i dr.

R

Ratarko

Guest
Ok a kako si riješio gnoj , ako krave slobodno šetaju štalom kako se čisti za njima , strojno , ručno ?
 
S

stočar mario

Guest
Å tala ima rešetkasti pod i ispod rešetaka je gnojna jama veličine oko 350 000 litara. A kako krave hodaju po rešetci same guraju balegu u jamu i nema nikakvog čiščenja.
 
R

Ratarko

Guest
Pomislio sam si da je to tako nekako ali da je baš direktno ispod jama to nisam znao . Mislio sam da ipak ima neki transporter ispod poda koji to vuče do jame ili slično. Zbog sigurnosti tvojih krava nadam se da su te rešetke o kripton-titaniuma 8) :wink:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Stočar mario, i ja isto imam krave, u izgradnji mi je farma za 50 krava!
Koliki ti ima kapacitet farme? Koju imaš mikser prikolicu?
 
A

agrarac

Guest
stočar mario kaže:
Tako je, austrijski simentalac.
A što se tiče papirologije, meni je Unimont iz Slatine radio farmu po sistemu "Ključ u ruke" tako da su oni financirali sve od idejnog riješenja, glavnog projekta do građevinske dozvole. A kako sam več imao zakupljenih 15 kW električne energije i iskopan dubinski bunar za to nisam imao izdataka, dok čujem od drugih ljudi koji grade farme da je struja dosta skupa.

a papirologiju za hbor si sam financirao ili je i to u cijeni štale?
kolko te koštalo?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jel zna tko kako izgledaju staje za držanje tovne junadi i jel ima tko kakvih slika da stavi???.....Koliko je po nekom pravilu potrebno kvadrata po grlu??....
 
S

stočar mario

Guest
mario kaže:
Stočar mario, i ja isto imam krave, u izgradnji mi je farma za 50 krava!
Koliki ti ima kapacitet farme? Koju imaš mikser prikolicu?

Kapacitet moje farme je 42 muzne krave, ali sam trenutno u izgradnji tj. dogradnji za još nekih 20-tak krava i kompletan podmladak. A što se tiče mikser prikolice imam silokingovu 8 m3.
 
S

stočar mario

Guest
Za sada sam zadovoljan kupio sam je u 10. mjesecu 2005. i do sada radi bez kvarova. Ali pošto sam povečao stado postala mi je mala pa sam je sam nadogradio.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
I Zetor 5340 je mali za nju?
Koliko potroši nafte na mjesec?
 
S

stočar mario

Guest
Gle Zetor je vrti ali mu je do jaja, ali pošto mi je na njemu utovarivač miksam sa fendom. A ujedno je mali i za taj utovarivač.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Pozdrav stočar mario.
Žao mi je jer sam danas bio u pitomači i da sam dan prije čitao ovo sve,
sigurno bi navratio, .
Ja sam nekad bio jako zagrijan za farmu krava, ali za to ovdje gdje sam
ja, nema budučnosti, grad me pritišče, več su stanovi i poslovne
zgrade stigle do moje kuče, tako da mi ovdje više i nismo baš selo,
tako ga zovemo iz milja, več smo postali dio novog zagreba, kvart :(
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
koje su dimenzije lauf staje za 50 krava,koliko je širok prolaz za mixericu,ležaja te dio gdje se vrši izgnojavanje
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hranidbeni stol kod mene je 5 metara, blatni hodnik ispred hranidbenog stola je 340 + 50 gazište , a drugi blatni između ležišta je 330!

Zašto pitaš?
 
Å

Željko

Guest
Ovo je moja farma.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Da li onda takva farma košta više od 2 mil. kuna ?
Stočar mario ima tako nešto , njegova je bila 2.5 mil. kuna
 

Najnoviji postovi

Na vrh