• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staro, a novo imate li?

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav svima,,

Znači očito je da postoje još i ovakve stvari.. :(smirk):

Kum mi doletel nedugo sa idejom da ima zračni komplet za svog Štorkana (402) i da jel bi mu htel urediti s obzirom da ga je odlučio montirati na traktor. Reko nema problema kad priulovim malo vremena budemo odradili. Caka je nastala kad sam primio na obradu i počeo razvrstavati komplet. :8):

„Prva Petoletka“ origigi iz tvornice gajnc nova sa 0 sati rada. Znači kupljena 80-ih kad i traktor i otad stajala u kutiji. Površinska korozija i prašina napravile su sloj izgleda pohabanosti no uz malo truda, nitra, hrpa krpica, šmirgla, drotkefi, par sati posla, primera i boje vratio sam u život ovaj „zavidni komplet“…

DSC_0112.jpg


Možda potaknem i na novu temu; ako postoje i kod vas kakve stvari koje su ispod čekića, a trunu po šupama i garažama. Dajte im priliku da odrađuju ono čemu služe, a nama slikice da slinimo….:icon_thumright:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zanimljiva tema, cudi me da nitko ne pise..
nemam nista takvoga doma, ali kao klinci smo se brusili na tomosovu 14-icu ili 15-icu u selu, ni neznam vise. navodno ganc nova, nikad vozena. stoji ili je stajala kod jednog djeda u sobi. bile su price da ima i novih motorki spremljenih. da se novci ne pokvare, kupovao je stvari.
neznam ima li istine u tome svemu ili ne ali vjerujem da je vec tesko naci takve stare a nove stvari..
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
zanimljivo da nema odgovora, ali vjerujem da nas 80% ima nesto novo, a staro negdje u cosku radione ili supe...

morat cu bas baciti oko da vidim jel imam sta, a moze se i zaradit nesto...
 
B

Bobo

Guest
Ufff, tema je svakako zanimljiva no sumnjam da imam nesto staro a novo kod kuce...


Mozda i imam, kupio sam proslo ljeto dvoosovinsku prikolicu NASICANKU 3t nosivosti koja je doslovce godinama kod covjeka stajala u supi i nije vozila nista, kad je nova bila dovezla je turu sodera nekih 2km u oba pravca i od onda stoji, kompletna, sve na njoj original, gume jos imaju rese na sebi, izmjenjao samo unutarnje gume i peglaj ;)

A necega od alata da imam "novo" "ne koristeno" a staro ko biblija, mislim da nemam, i mislim da nema nitko ni u selu takvih stvari...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ja sam neki dan poluge na hidraulici promjenio. već se par godin krpaju i nadovaruju lanci, oči razrađene, a onda se sjetim da je dida prije 15-ak godina kupio nove poluge i od tada stoje na tavanu. montirao sam ih, samo je jedna strana jedne poluge dobila sloj korozije, a ostale su ko nove. jbg, dugo stajalo.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Kod mene se nemoze nista takvog nac nazalost sve sta imam koristi se neke stvari vise neke jako malo!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam doma pumpu od šprice, ganc novu, neka malo veča talijanska, ima kojekakvih kerefeki po sebi i malo se razlikuje od običnih agromehanikinih pumpi.
Staro je to več sigurno 15 godina, ali nikad korištena, ulje je unutra, novo, zlatne boje :)

U planu je nabavit neki rezervar s postoljem barem 450-500l i to namontirat gore i napraviti nove grane.
Imam i novo razvođe koje ide zajedno s tom pumpom, s 4 ventila, barometrom, glavnim ventilom i mješalicom, također ganc novo, a staro sigurno 15 godina :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stric mi je dal tomosovu pumpu za vodu oni su ju kupili 70tih godina za pumpanje vode za zidanje kuce i radila je mozda 2 sata i od tad stajala na tavanu do jesena,i veli mi da ju pogledam da mozda radi,kad tam opce nije zapekla vrtim ju s rukom bez problema,al kad sam otvoril poklopac magneta u nutra je bilo gnjezdo miseva i naravno sve zice izgrizli,i rezervar je puknut,mislim da je neka daska pala na njega. Kaj bum sad s tim?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@oficir poslikaj tu pumpu a ja cu malo se razgledat po garazi mozda imam kakvih dijelova!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@oficir poslikaj tu pumpu a ja cu malo se razgledat po garazi mozda imam kakvih dijelova!

Moze sutra poslikam struju sam zvadil i rezervar skinul.
Kaj da radim s njom kad ju ili ak ju slozim?
Imam kosilicu k500panonija i ima isti motor i lani sam lupil u panj i spigal malo radilicu pa sam mislil preselit iz pumpe u kosilicu,inace je kosilica 85god.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Pa onda slozi kosilicu ako za nju imas posla a za pumpu nemas!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa onda slozi kosilicu ako za nju imas posla a za pumpu nemas!

Da to mi je kaj pumpa nema kaj raditi kod mene a s kosilicom kosim nonstop,e sad neznam jel radilica na pumpi ima isti zavrsetak ko za kosilicu?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Da to mi je kaj pumpa nema kaj raditi kod mene a s kosilicom kosim nonstop,e sad neznam jel radilica na pumpi ima isti zavrsetak ko za kosilicu?

Raskopas jedno i drugo i vidis jer kosilicu moras ovak i onak raskapat ili dobro premijeri strnu koja te interesira i brine dal odgovara!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Raskopas jedno i drugo i vidis jer kosilicu moras ovak i onak raskapat ili dobro premijeri strnu koja te interesira i brine dal odgovara!

A znam a neda mi se to radit a morat cu jer uskoro mi krece kosnja a kosilica trese da cu popizdit.
Ma raskopat cu ju i ak pase to je 500kn manje,jer nova tolko kosta.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
A znam a neda mi se to radit a morat cu jer uskoro mi krece kosnja a kosilica trese da cu popizdit.
Ma raskopat cu ju i ak pase to je 500kn manje,jer nova tolko kosta.


ne mora znacit da je ista radilica (vjerovatno i nije), al moze bit.
Ako ti pumpa ne treba prodaj pumpu i napravi kosilicu...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ne mora znacit da je ista radilica (vjerovatno i nije), al moze bit.
Ako ti pumpa ne treba prodaj pumpu i napravi kosilicu...

Pa i to sam razmisljal al bum videl jos.
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
ne mora znacit da je ista radilica (vjerovatno i nije), al moze bit.
Ako ti pumpa ne treba prodaj pumpu i napravi kosilicu...

Ili obrnuto!!!
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=BfhGbMVtHb4[/YT]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
najvjerovatnije da ti to ne paše..jer vraga..ja sam rastavljal dva ista motora(isti proizvođač i snaga) ali nisu iste radilice i klipnjače a klip je isti...a zavisi i kak dugi izvod radilice ti ima kosilica od donjeg poklopca jer i ti dosta zavisi o visini otkosa prema rami kosilice..sve je to kak bi se reklo faken biznis:icon_hang:
 

Najnoviji postovi

Na vrh