• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staru punu ciglu za roštilj kupujem u okolici KRapine

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kao što naslov kaže...ali ne da ju pečem na roštilju nego da izgradimo roštilj...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja sam delal kamine i roštilje,pa ak buš trebal kakvu pomoć,slobodno se javiš,pak smo ne mi zagorci tak daleko.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja sam delal kamine i roštilje,pa ak buš trebal kakvu pomoć,slobodno se javiš,pak smo ne mi zagorci tak daleko.

Imaš kakve ideje sa kakvom slikom?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa našlo bi se nekaj.Delal sam v jednoj firmi koja se bavila profesionalno tim stvarima,nebih reklamiral,al morem ti pomoći i s tehničke i s dizajnerske strane.Pogledaj kaj profesionalci nude,pa izaberi i bumo se dogovorili.Za ovo bi trebali novu temu otvoriti već.A inaće,najgore kaj moreš napraviti je zidati samo od cigla.Ak ideš delat nekaj kak treba,nemoj pomišljati bez šamota.
Evo,pele dopela cigel i 3 nas je dosta da to napravimo.Samo gledaj da ti bude onaj lepi crvenkasti dok ga okruhneš malo.I nemoj da je od štale.Smrdi u .....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Mrga, daj već jedanput odriješi kesu. Stalno tu cicijašiš: štel bi sve, a nebi štel platiti, te kurbla, te cigli... :mrgreen:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
a ono kaj ne znamo:rolfer:..imam filing da se s njm ne bi svadil na šanku tko bu platil .
Neće potrošiti ni megabajte da snimi kurblanje . Sakrij facu ,stavi vrećicu , škrneclin ili vreču od kana .

Pa kak da snimim samoubojstvo? kaj ti to znači kad me kurbla vrikne i zavije? mislil sam da sam muž al kurblanje dokazuje kontra?

Za piti nema problema.... recimo puki je kod preuzimanja kurble zbegnul, a rekal sam da bum ja platill :partyman:
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Pa našlo bi se nekaj.Delal sam v jednoj firmi koja se bavila profesionalno tim stvarima,nebih reklamiral,al morem ti pomoći i s tehničke i s dizajnerske strane.Pogledaj kaj profesionalci nude,pa izaberi i bumo se dogovorili.Za ovo bi trebali novu temu otvoriti već.A inaće,najgore kaj moreš napraviti je zidati samo od cigla.Ak ideš delat nekaj kak treba,nemoj pomišljati bez šamota.
Evo,pele dopela cigel i 3 nas je dosta da to napravimo.Samo gledaj da ti bude onaj lepi crvenkasti dok ga okruhneš malo.I nemoj da je od štale.Smrdi u .....

a zašto ne valja samo od cigla???
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a zašto ne valja samo od cigla???

cigla drži toplotu ali ne trpi visoke temperature kao šamot.

dobro bi bilo prije cigle,sve pozidati sa elemntima iz starih TEA peći.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ako vam se špara delajte kak imate mogućnosti.Šamot drži temperaturu,v krušnoj peći i po 3 dan ostaje temperatura oko 180 stupnjeva,nekad više nekad manje,zavisi kak dihtaju vrata i kolka su.Na roštilju je situacija slična,manje se drva troši da se postigne temperatura,ako se koristi šamot.Zid od cigla se mora odvojiti od šamotnih ploča da se dobije dilatacija od nekih 1-2 cm,a najbolje je još staviti i kamenu vunu.Ima tu još dosta stvari,al nemojmo čoveku oglas kvariti.Ak neko ima nekih pitanja ili se kuži isto v to,nek otvori novu temu pa bumo dilemali tam.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ako vam se špara delajte kak imate mogućnosti.Šamot drži temperaturu,v krušnoj peći i po 3 dan ostaje temperatura oko 180 stupnjeva,nekad više nekad manje,zavisi kak dihtaju vrata i kolka su.Na roštilju je situacija slična,manje se drva troši da se postigne temperatura,ako se koristi šamot.Zid od cigla se mora odvojiti od šamotnih ploča da se dobije dilatacija od nekih 1-2 cm,a najbolje je još staviti i kamenu vunu.Ima tu još dosta stvari,al nemojmo čoveku oglas kvariti.Ak neko ima nekih pitanja ili se kuži isto v to,nek otvori novu temu pa bumo dilemali tam.

@mrga, kaj si rekel,,, kaj buš dal za cigel da ti dopelam ?
Je da i nije od "štale" već od stare "hiže"
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Mislim da nema potrebe trošit novce na šamot i oblagat pečenjaru sa šamotom.....on drži temperaturu kada se dobro ugrije,a za to mu treba 3-4 sata a do tada je već recimo odojak pećen, znaći šta god da je dolje šamot,mramor ili obična cigla uvijek češ prvo pečenje isto vremenski peći(razlika je minimalna) i isto drva potrošiti, ja sam svoju sam zidao i dolje stavio običnu ciglu samo sam birao malo jače pečenu...i vjerujte mi da je drugi dan još topla....šamot je malo bolji od obične cigle i isplati se samo onome tko peće više komada zaredom...time će recimo 3-4 pećenicu ispeć na vrlo malo drva ali i u običnoj cigli je jako slična stvar....ja sam pekao šarane na rašljama i nakon toga odmah odojka i na odojka sam potrošio duplo manje drva nego na šarane....

Malo je off ali evo samo da se vidi da i bez šamota može biti dobra......i da......napravi velik promjer dimnjaka .....dimnjak bi trebao biti 1/5 ulaza znači ovog naprijed otvora s time da ima gore "zub" da dim nemože prema van, kod mene je ova gornja bolta zub koji neda dimu da se po "stropu" valja prema van....mada opet dok vjetar jako puše zna ponekad izač pošto puhne kroz dimnjak jer mi je pečenjara sa sjeverne strane a nema okolo nikakvih kuča da malo zaklone......



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Zidao sa kvarcnim pijeskom kojega kod nas ima jako puno...90 kn/m3....10 pijeska,3 vapna,1 cement.....to je ujedno i fuga....kad se malo posuši nakon par sati sa čelićnom četkom se fuge očiste i očetkaju......
 
V

Vjerni983

Guest
Prekrasno nema kaj:prayer::prayer: kolko si cigle potrošil na samu pečenjaru?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
i di je nestal oglas?svega ima a najmanje o tom ko ima il nema ciglu koju kolega traži.
selim u svaštaru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh